Toros bravos sueltos czyli podróże pewnego małżeństwa

Okładka książki Alaska Kamperem. Praktyczny przewodnik Liliana Poszumska, Arkadiusz Wójcik
Alaska Kampere... Liliana Poszumska, ...

Ta książka nie jest historią fabularną, nie jest zwyczajnym przewodnikiem i nie jest albumem fotograficznym, to połączenie ich wszystkich. Tutaj znajdziecie historię spisaną na papierze, z podróży jakie przeżyło małżeństwo będąc w Ameryce Środkowej, Południowej i w zachodniej części Europy. Znajdziecie w niej krótkie streszczenia z wycieczki w konkretne miejsce, przepiękne zdjęcia, kilka informacji i takie podsumowanie, co warto zobaczyć, zwiedzić spróbować i cenne wskazówki, jeśli sami chcielibyście tam pojechać.

Szczerze mówiąc nie do końca wiedziałam czego się po tej pozycji spodziewać. Zastanawiałam się co w niej będzie i jakie przygody mieli autorzy. Zostałam naprawdę miło zaskoczona, gdy zapoznałam się z pierwszymi lokalizacjami i nie mogłam się od niej oderwać. Każda kolejna strona zachwycała cudownymi zdjęciami i ciekawostkami. Przyznam się, że zakochałam się w zdjęciach, które są w książce. Jest ich naprawdę dużo i są olśniewające. Patrząc na nie, sama nabrałam ochoty na takie wycieczki.

Ogólnie z książką można zapoznać się w języku polskim i hiszpańskim. Jest to świetna opcja dla osób, które uczą się tego języka i chcą się podszkolić. Poza tym jest przepięknie wydana i to jest cudna perełka, na którą aż miło popatrzeć.

Podsumowując, jeżeli lubicie książki podróżnicze, w których są piękne zdjęcia. Znajdziecie w niej informacje o ciekawych miejscach i nie ma ich nachalnie dużo. Jest też kilka wartościowych wskazówek i porad. I na taki ostatni dodatek mamy ciekawe anegdotki z małżeńskich podróży, które nie zawsze wychodziły zgodnie z planem.

Ameryka Południowa i kultura hiszpańsko-około-iberyjska nie są moim głównym źródłem zainteresowań, więc po tę książkę sięgnęłam z pewną rezerwą. Okazało się, ze zupełnie niepotrzebnie, bo jest to bardzo praktyczny przewodnik po Ameryce Południowej, Łacińskiej, Portugalii i Hiszpanii, pełen opisów przygód Autorów i okraszony do tego fenomenalnymi, przepięknymi zdjęciami. Przeczytałam "Toros bravos sueltos" z ogromną przyjemnością, z zaciekawieniem i chylę czoła przed wiedzą i doświadczeniem Autorów-Podróżników. Bardzo polecam!

Wspaniały album o podróżach okraszony pięknymi zdjęciami. Czyta się bardzo przyjemnie. Do tego uczący się hiszpańskiego mogą poćwiczyć, dzięki temu, że album jest dwujęzyczny.

• Podróżnicze
  • Przeczytane w 2019r.
  • Przeczytane 2019
  • TRAVELER 2019.09

Dodaj cytat z książki Toros bravos sueltos czyli podróże pewnego małżeństwa