Zrobię dla ciebie wszystko

Okładka książki Zrobię dla ciebie wszystko Agata Przybyłek
Okładka książki Zrobię dla ciebie wszystko
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Bądź przy mnie zawsze (tom 6)
Czwarta Strona
2020-02-26
2020-02-26
literatura polska

Kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze kiedyś wychodzi na jaw

"Świadomość, że zrobiło się wszystko, co się mogło,
bywa czasami naprawdę zbawienna."

Świetna książka. Z ciekawym wątkiem.

"Świadomość, że zrobiło się wszystko, co się mogło,
bywa czasami naprawdę zbawienna."

Świetna książka. Z ciekawym wątkiem.

Każda kolejna książka z tej serii jakoś mniej mi się podoba. Ciężka historia Halinki, nie lubię czytać o chorobach dzieci, ale nawet nie to ma wpływ na niską ocenę. Po prostu nie wciągnęła mnie tak mocno jak np. Pierwsza z serii.

Piękna historia Ewy i Marka!

Piękna historia Ewy i Marka!

Przyjemna, lekka książka

Przyjemna, lekka książka

Stek bzdur. Warsztat przypomina opowiadanie pisane w gimnazjum na jęz. polskim. Fabuła, dialogi - kalki z seriali. W książce mamy kilka ważnych postaci, które różnią się wiekiem, wykształceniem itd. (np. babcia, nastolatka, mała Halinka, Marek),a wszyscy wypowiadają się w ten sam sposób i maja identyczne osobowosci. Żenada. Ledwo dobrnełam do końca. Dobrze, że kupiłam to na promocji za 7,50 zł, a i tego żal.

Będąc po odbiór książki w księgarni, sprzedawczyni namówiła mnie na zakup tej książki. Najgorzej wydane 25 zł. Ja nie wiem kto czyta takie naiwne książki, no niestety kompletnie nie dla mnie.

„Zrobię dla ciebie wszystko” jest szóstym tomem serii „książek z domkami” – „Bądź przy mnie zawsze” autorstwa Agaty Przybyłek. Jest to kolejny dobry przedstawiciel polskiej literatury w kategorii literatura obyczajowa i romans. W mojej ocenie pomysł na fabułę powieści jest ciekawy poprzez przeplatanie przeszłości z teraźniejszością oraz niezwykle życiowy, a cała historia poprowadzona sprawnie z pięknymi opisami Podhala w tle. Autorka świetnie wykreowała bohaterów głównych i drugoplanowych, którzy są wyraziści. Książka odrobinę nawiązuje do wcześniejszego, czwartego tomu serii, bowiem poznajemy tu historię drugoplanowych bohaterów z „Najlepsze, co mnie spotkało”, którzy tym razem stają się głównymi postaciami powieści. W tej części poznajemy historię miłości pary Ewy i Roberta, przy czym to przeszłość Ewy przedstawiona jest szczegółowo. Oczywiście, tak jak w poprzednich tomach, zastosowana narracja z pespektywy wiodących bohaterów pozwala zapoznać się z cechami charakterystycznymi, emocjami i motywami postępowania każdej postaci. Jaka opowieść kryje się za tą parą bohaterów i w jaki sposób autorka powiązała ich losy, zainteresowanych odsyłam oczywiście do kart powieści. Książka jest pełna emocji i wzruszeń, a lekkie pióro Autorki powoduje, że powieść czyta się płynnie, szybko i przyjemnie. Fabuła powieści jest niezwykle ciekawa i życiowa oraz z morałem, mianowicie każde kłamstwo nawet w najlepszych intencjach prędzej czy później wyjdzie na jaw i zawsze potem ktoś będzie cierpiał. Zakończenie książki jest może troszeczkę przewidywalne, nie mniej jednak nie uważam żeby przeczytanie tego tomu było stratą czasu. Wręcz przeciwnie, pomimo życiowej historii i zagmatwanych losów bohaterów, można z tej powieści wyciągnąć wnioski dla siebie, bowiem każda decyzja i działanie wiąże się z konsekwencjami, z którymi musimy żyć dalej. Dlatego też polecam przeczytanie tej powieści.

Poruszająca

Poruszająca

Bardzo fajna i ciekawa książka. Polecam wszystkim.

Bardzo fajna i ciekawa książka. Polecam wszystkim.

To jedna z najwyżej ocenionych książek z serii domkowej.

Uwielbiam kiedy przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a w tej książce zabieg ten jest po prostu bardzo dobrze poprowadzony. Poza tym emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Skomplikowany problem, wielowątkowość problemów bohaterów, gdzie w grę wchodzi wiele argumentów za i przeciw konkretnym rozwiązaniom, nic nie jest białe czy czarne, zawsze ktoś będzie cierpiał.

W takim wydaniu Autorkę najbardziej lubię i uważam, ze potrafi napisać książkę naprawdę dobrą, o złożonej fabule i relacjach pomiędzy bohaterami oraz nie do końca przewidywalnym finale. Brawo! To jedna z ulubionych książek Agaty Przybyłek.

To jedna z najwyżej ocenionych książek z serii domkowej.

• Przeczytane 2020

Agata Przybyłek Zrobię dla ciebie wszystko Zobacz więcej