Prawda przychodzi nieproszona

Okładka książki Prawda przychodzi nieproszona Magdalena Majcher
Okładka książki Prawda przychodzi nieproszona
Magdalena Majcher Wydawnictwo: Pascal Cykl: Osiedle Pogodne (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Osiedle Pogodne (tom 1)
Pascal
2020-01-15
2020-01-15
literatura polska

Zastanawiam się jak opisać tę książkę, wczoraj skończyłam i nie wiem dalej co sądzić. Z jednej strony ciekawy wątek i finał, z drugiej przydługie opisy " jak to on ją kocha i się dla niej poświęca". Dobrze, że szybko czytam stronami to "przelaciałam" opisy szybko. Jednak trzeba przyznać autorce, że dogłębnie pokazała psychoterapię i jej rolę w dochodzeniu do zdrowia psychicznego. Podsumowując, to dobra książka:)

Świetna,pochłonęłam w 1 dzień.

Świetna,pochłonęłam w 1 dzień.

Książka przyjemna w odbiorze, porusza ciekawy temat. Chętnie sięgnę po kolejne tomy.

Tytuł niezgodny z treścią - bohaterka sporo się natrudziła, żeby pozwolić przyjść prawdzie. Ale opowieść - świetna.

Polecam. Książka o meandrach ludziej psychiki.

Polecam. Książka o meandrach ludziej psychiki.

Powieść Magdaleny Majcher, w której 30-letnia mężatka o imieniu Magdalena zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. Cierpi na zespół lęku napadowego, który spowodowany jest wydarzeniami z wczesnego dzieciństwa. Bowiem gdy miała pięć lat, jej matka umarła. To w jaki sposób się to stało, Magdalena ukrywa nawet przed własnym mężem. Żeby zdobyć się na szczerość kobieta rozpoczyna cykl spotkań z psychoterapeutką.
Osobiście jestem zdania, że ukrywanie różnych faktów z życia przed mężem/partnerem/ chłopakiem vel rodziną, generuje wyłącznie ryzyko rozpadu związku, a przynajmniej skutkuje brakiem zaufania na przyszłość.
Magdalena sama sobie zafundowała problemy nie wtajemniczając męża w szczegóły swego dawnego życia. Oczywiście, że bała się odrzucenia, ale prawda zawsze wychodzi na jaw. Prawda po prostu przychodzi nieproszona - jak wskazuje tytuł powieści.
Serdecznie polecam

Bardzo dobra powieść obyczajowa. Opisana z perspektywa kobiety, która wydać by się mogło ma wszystko, piękne, uporządkowane życie. Z boku zazwyczaj perspektywa jest inna, trawa u sąsiada zieleńsza, a życiowe zmagania nie tak popularne jak piękne fotki na insta.
Książka porusza ważny tematy traumy i to co ona za sobą niesie, temat ukrywania przed światem swoich lęków, słabości, chowania w sobie uczuć i próbowania żyć "normalnie". W efekcie jest samotność, kłamstwa, odizolowanie, nawet od najbliższych osób, a ciężar na piersiach robi się nie do wytrzymania.
To jest moja druga książka tej autorki, ale będę sięgała po jej twórczość.Nie wszystkie rozwiązania, historie w książkach do mnie przemawiają, takie trochę grubymi nićmi szyte, ale ogólnie czyta się szybko, dobrze i z zaciekawieniem.

Lubię książki pani Magdaleny, czytam je i nie mogę się oderwać. Z pozoru zwyczajna, błaha.... bo co może być pasjonującego w osiedlowym życiu, a jednak..... Trudne, moralne dylematy, zdawałoby się niemożliwe wybory, a w tym wszystkim człowiek, który musi zmagać się z tym wszystkim. Z przyjemnością przeczytam 3 kolejne części tego cyklu.

"Prawda przychodzi nieproszona" Magdalena Majcher
Magda-szczesliwa mężatka, bardzo dobra tłumaczka z języka hiszpańskiego.
Jednak... zdarzają się jej coraz częściej ataki paniki, których źródło tkwi w wydarzeniach z dzieciństwa. Magda pamięta tylko emocje, które jej wtedy towarzyszyły, a nie zna faktów, które je wywołały. Żeby zmierzyć się ze swoimi lękami musi wrócić do przeszłości. Chce to zrobić, ale bardzo się boi.

"Prawda przychodzi nieproszona" Magdalena Majcher
Magda-szczesliwa mężatka, bardzo dobra tłumaczka z języka hiszpańskiego.

Z całej serii tom pierwszy najmniej mi się spodobał, drugi i trzeci trzymają poziom, ale czwarty jest najlepszy.
Każda część wciąga, w każdej poruszony inny problem.
Myślę , mam nadzieję, że jeszcze dobudują domki na tym Osiedlu Pogodnym.

Każda część wciąga, w każdej poruszony inny problem.
Myślę , mam nadzieję, że jeszcze dobudują domki na tym Osiedlu Pogodnym.

• Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Prawda przychodzi nieproszona