Dzień Kobiet

2020-03-04
2020-03-04
9788366195646
literatura polska kobiety

Babcia, matka i wnuczka trzy kobiety ,które każdego 8 marca spotykają się w kawiarni. Rozmawiają o swoich wzlotach i upadkach, o przeżyciach i miłości.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

DZIEŃ KOBIET to powieść obyczajowa, którą czyta się niezwykle miło, szybko i przyjemnie. Taka na dwa wieczory, z gatunku tych lżejszych. Może nie wzbudza ogromu emocji, ale na pewno świetnie się sprawdzi jako odskocznia od codzienności.

Bardzo lekka i przyjemna książka. Szybko się ją czyta, poprawnie napisana, nie jest zaśmiecona niepotrzebnymi opisami. Porusza ważne życiowe kwestie i ukazuje wzruszające historie.

Uwielbiam Pani Gabrysi Gargaś pióro jej jest wspaniałe,lekkie.
Pisarką jest moją ukochaną,oczarowana jestem tą powieścią autorki.
Pochłonęłam lekturę błyskawicznie.
To dobre czytadło było.

Uwielbiam Pani Gabrysi Gargaś pióro jej jest wspaniałe,lekkie.
Pisarką jest moją ukochaną,oczarowana jestem tą powieścią autorki.
Pochłonęłam lekturę błyskawicznie.
To dobre czytadło było.

Mam mieszane uczucia. Fabuła niezła, szczególnie do gustu przypadły mi wątki współczesne, piękne, wzruszające historie dwóch głównych bohaterek. Napisane fajnie.
Jedyne co mi przeszkadzało to zupełnie nieprawdopodobne i męczące nagromadzenie prawd życiowych, truizmów i głębokich wniosków w każdej wypowiedzi kobiet, spotykających się w kawiarni czy restauracji. Jakbym czytała książeczkę z aforyzmami zamiast dialogu żywych osób.

Książka,która czyta się sama...zaczynasz i już zdziwienie,że ostatnia strona.
Autorka pokazuje ,że życie jest chwilą. Dlatego powinniśmy czerpać z niego garściami. Nie roztrząsać niepowodzeń,złych chwil,a doceniać dobre momenty.
Dać szansę miłości,przyjaźni,drugiemu człowiekowi. Zwyczajnie spróbować być szczęśliwym człowiekiem. Nie odkładać na "kiedyś "bo ono może nigdy nie nadejść.

Dobrego dnia

Książka,która czyta się sama...zaczynasz i już zdziwienie,że ostatnia strona.

Przyjemna, leciutka książka, która idealnie się sprawdzi kiedy chcemy przeczytać coś, co nam odpręży i zrelaksuje - bez zbędnych silnych emocji.

Trzy pokolenia. Trzy kobiety, które dzieli wiele wiek, czas w którym żyją ale łączy jedno najważniejsze, pragnienie prawdziwej miłości. Niezależnie od wieku od babci Celinki po wnuczkę Izabelkę poprzez mamę Agniesię. Oczywiście poznajemy mężczyzn tych pań. Każda para jest inna i ma inne przeżycia. To pierwsza książka pani Gabrysi, ale już wiem że na pewno nie ostatnia. Moja przygoda dopiero się zaczyna i wiem że to będzie wspaniała przygoda. Ta książka może jest o miłości ale nie przesłodzonej tylko takiej o którą trzeba powalczyć i ją pielęgnować. Mnie zakończenie trochę zasmuciło, ale przekonajcie się sami. Polecam gorąco.

Książka, która wzruszy, ale i zmusi do refleksji o tym, co w życie jest ważne... Bohaterkami są trzy kobiety - każda z innym bagażem doświadczeń... Rozmawiają, wspierają się, szukają recepty na szczęście i udany związek... Każda ma inne przemyślenia, rady, ale prawda jest taka, że nawet jeżeli bardzo chcielibyśmy komuś pomóc, to nie możemy... i ta bezsilność jest bardzo trudna.

Gabriela Gargaś jak zwykle stara się trafić do serc czytelniczek - pisze o uczuciach, złamanym sercu, trudnych momentach w związkach, ale skupia się na najważniejszym - chciałaby nauczyć czerpać radość ze wszystkiego, nie przejmować drobiazgami, walczyć o przyjaźń i miłość, kierować się odwagą. Zaleca dystans do siebie i wyzbycie lęku przed błędami. Według niej zawsze trzeba ryzykować i korzystać z każdej szansy, jaką niesie życie.

Z wiekiem granice się zacierają, a pielęgnowane więzy rodzinne mają wielką moc sprawczą.
Od lat trzy pokolenia Pań spotykają się na kawę, w dzień kobiet. Wnuczka, matka i babcia. Każda doświadczona życiowo, z wielką pokorą do życia. Wspierające, pozwalające inaczej spojrzeć na życie spotkania. Takie, dzięki którym perspektywa ulega zmianie, często na lepsze. I pomimo różnic charakterów są sobie bliskie i dobrze czują się w swoim towarzystwie.
Ta książka jest typowo babską pozycją. Niesie ze sobą wiele cennych wskazówek i mądrości życiowych. Nie ma tu wartkiej akcji, ale mimo wszystko fabuła wciąga. Jest to wzruszająca, ciepła, pełna emocji pozycja. Taka, dzięki której inaczej spojrzysz na swoją rodzinę.

• Przeczytane 2020