Iron Maiden. Run to the Hills. Oficjalna biografia

Wydawnictwo: InRock
Iron Maiden. Run to the Hills: The Authorized Biography
Paweł

Historia Iron Maiden, poczynając od pierwszych koncertów w pubach londyńskiego East Endu po występy w roli gwiazdy na największych światowych festiwalach, jest historią wiary we własne umiejętności, świadectwem determinacji i osobistego poświęcenia w nadzwyczajnej muzycznej odysei. Wielu spośród artystów obecnej generacji właśnie muzyków Iron Maiden wskazuje jako swoją główną inspirację. Jednak dla zespołu znanego na całym świecie dzięki swoim porywającym występom na żywo, sprzedaży ponad 60 milionów egzemplarzy płyt, zawsze wyprzedanym trasom koncertowym oraz zdobywaniu list przebojów – sukces nie przyszedł od razu.

Książka Micka Walla jest dogłębną analizą fenomenu Ironów, widzianą oczami obecnych i byłych członków grupy, menedżerów, przedstawicieli film fonograficznych, krytyków muzycznych, producentów, promotorów i innych osobistości ze świata muzyki. Biografia ta prezentuje zarówno wzloty, jak i upadki artystów w świecie muzycznym, związane z drogą na szczyt w branży znanej z nieopisanego bogactwa czekającego na tych, którym się powiodło, jak i bezmiaru rozpaczy czyhającej na muzyków, którzy ponieśli porażkę.

„Run to the Hills” daje szczery i pełny wgląd w historię Iron Maiden, zespołu, który stał się jednym z najbardziej poważanych na rynku muzycznym.

„Każdy fan Ironów musi przeczytać tę książkę! Również muzycy aspirujący do roli gwiazd mogą w niej znaleźć niejedną cenną lekcję”.
– Magazyn „Q”

„Podstawowa lektura dla każdego fana Ironów!”.
– „Metal Hammer UK”

źródło opisu: www.inrock.pl

źródło okładki: www.inrock.pl

Flora2811 | 2019-06-30

"Ucieczka na sam szczyt"

"Iron Maiden to klasyczny zespół heavy metalowy, posiadający wiernych fanów i stanowiący ogromną inspirację dla wielu nowszych twórców i zespołów. Od lat zachwyca widowiskiem na koncertach i bogactwem literackich odniesień w utworach, a Eddie, jego maskotka, pojawia się na wielu związanych z grupą gadżetach. Oficjalna biografia Ironów pióra Micka Walla była już wcześniej w Polsce wznawiana i stanowi obszerne kompendium wiedzy na temat grupy. Jako ich fanka miałam nadzieję, że w odróżnieniu od biografii The Doors, autor podejdzie do dziejów formacji bardziej optymistycznie i szczegółowo przedstawi sylwetki jej wszystkich członków, nie skupiając się jedynie na jej liderze, jednakże zwracając też dużą uwagę na samą muzykę Ironów i związaną z nią historię. Co otrzymałam?

Książka rozpoczyna się krótkim wstępem, w której sam autor przedstawia siebie jako oddanego fana...

denudatio_pulpae | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

27.07.2018 miałam, po raz kolejny zresztą, wielką przyjemność uczestniczyć we wspaniałym widowisku. Warto było przytargać tyłek z dalekiej północy do Krakowa, żeby to przeżyć, jak zawsze. Iron Maiden wiedzą co robią, a jak to wszystko się zaczęło - tego dowiecie się z tej książki.

Mick Wall jest mi już znany z Enter Night, a historia Ironów z wielu innych źródeł, ale koncert natchnął mnie na powtórkę z rozrywki. Przytargałam więc kilka płyt z szafki, zapuściłam "Iron Maiden" i odpłynęłam.

Dla mnie cała ta książka jest fascynująca, co ma pewnie związek z faktem, że uwielbiam ten zespół. Nie nudziłam się ani chwili, chociaż większa część faktów była mi już znana. Jeżeli masz ochotę na dość szczegółowe zapoznanie się z historią Iron Maiden - wybierz tę oficjalną biografię, nie zawiedziesz się.

"[...] jak to powiedział podczas wywiadu do tej książki gitarzysta Dave Murray [...] - Nie mogę się doczekać chwili, kiedy przeczytam tę książkę i dowiem się, co my właściwie porabialiśmy...

Katarzyna | 2018-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2018

Książka jest biografią Iron Maiden. Opowiada historię zespołu - o pierwszych krokach, zmianach składu, trasach koncertowych, tworzeniu muzyki, wydawaniu albumów, produkcji, zarządzaniu i o innych istotnych dla sukcesu Ironów sprawach.
Zawiera również opisane losy poszczególnych członków sprzed przyłączenia się do grupy. Te fragmenty są naprawdę krótkie, ale dzięki nim mogłam lepiej poznać muzyków, ich charaktery, dzieciństwo, zainteresowania i początki kariery. Znając powyższe nieustannie rozczula mnie Dave Murray - skromny, uroczy, nieśmiały chłopak z trudnej rodziny, który martwił się o swój udział w zespole (raz został niesłusznie wyrzucony i bardzo to przeżył), a jednocześnie wirtuoz gitary, niekiedy niegrzeczny rockandrollowiec i, jak twierdzi Steve Harris, jedyny członek zespołu, który nie musiał obawiać się o swoją pozycję. Dowiedziałam się też, że tata Janicka Gersa jest Polakiem i służył w Polskiej Marynarce Wojennej.
Lektura przebiegła mi sprawnie. Jak na takie tomiszcze...

Grzesiek | 2018-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Dobra, ale stanowczo niedoprawiona ta biografia. Pewnie dlatego, że oficjalna :)

Maks | 2017-05-29
Przeczytana: 01 stycznia 2008

Dla fanów zespołu tudzież dla opisów rockandrollowego życia członków IM.

Miedzianowska | 2017-02-11
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Kocham ten zespół 😀 a biografia super 😆

ignus | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Oficjalna, przez to momentami odnosi się wrażenie, że zbyt wygładzona i grzeczna biografia. Mimo to i tak przeczytałem z zainteresowaniem do końca, mimo dominacji Harrisa w przytaczanych wypowiedziach członków zespołu.

Mateusz | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Pozycja bardzo mnie wciągnęła. Dowiadujemy się z niej sporo o życiu każdego z członków zespołu przed Iron Maiden jak i w trakcie gdy już należą do zespołu.
Dowiemy się sporo również o o poszczególnych członkach zespołu którzy grali od 1975 roku i przyczynach zmiany części z nich w różnych etapach zespołu, tych przed wydaniem pierwszego albumu , jak i o odejściach i powrotach w trakcie ugruntowanej pozycji Ironów.
Przeczytamy również o zainteresowaniach grupy poza muzyką.
Dość sporo miejsca poświęcone jest początkom , opisów ich koncertów w legendarnych już pubach jak i tych mniej znanych jeszcze przed wydaniem pierwszego studyjnego albumu i wiążacymi się z tym przygodami na scenie jak i poza nią.
Ksiażka moim zadaniemm przemyślanie jest podzielona. Pierw mamy rozdziały nazwane imionami członków zespołu i przedstawione w nich sylwetki poszczególnych członków zespołu, zwiaązanymi z nimi zdarzeniami, koncertami, chronologicznymi opisami pracy nad albumami i co jakiś czas...

Luna | 2015-02-21

Bardzo ciekawa pozycja nie tylko dla fanów zespołu. Autor rysuje przed czytelnikiem obraz zatęchłych barów i zamglonych angielskich ulic, po których przyszło się pałętać przyszłym gwiazdom rocka. Czy wiedzieliście, że Dave Murray był skinem, a Bruce Dickinson nasikał do zupy nauczycielowi w szkole? Te i inne ciekawostki, oraz kilka gorzkich słów refleksji składa się na wspaniały kawał czasu, gdy grupa nastolatków z marzeniami zmienia się w jeden z największych zespołów metalowych na świecie.

Rell | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015