Biała gorączka

Ian Fraiser 'Lemmy' Kilmister Wydawnictwo: Kagra biografia, autobiografia, pamiętnik
White Line Fever
Jarek Szubrycht
autobiografia muzyka heavy metal

Okładka książki Motörhead w studio Jake Brown, Ian Fraiser 'Lemmy' Kilmister
6,8
Motörhead w st... Jake Brown, Ian Fra...

No i ja dosyć lubię takie proste , miłe lekturki w sam raz na jeden raz.Bez patosu - samo życie.
Long Live Lemmy

Zapraszam na bookstagram:

Dziś recenzja biografii o jednym z moich idoli. O ikonie rocka. O człowieku bezkompromisowym, konsekwentnie żyjącym w swoim świecie, ale przede wszystkim to historia niesamowitego muzyka, pioniera metalu oraz wzoru do naśladowania dla takich zespołów jak Metallica.
W książce "Lemmy Biała Gorączka"...

Książka wywarła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Historia muzyka ,ktory nie miał w życiu z górki tylko pod górkę. A wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to,że nie ma prawa na nią wejść. Jednak gdy się robi to,co kocha, nie ma rzeczy niemożliwych. Na duży plus humorystyczne wstawki.

Lemmy - legenda metalu, człowiek prosty, ale nie głupi, który swoją charyzmą i poczuciem humoru oraz podejściem do muzyki sprawił, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Książka przyjemna, choć momentami monotonna. dowiemy się z niej wiele ciekawostek z życia Lemma, świata tamtych lat, początków gatunku oraz o przemyśle muzycznym. Polecam.

Lemmy SZCZERZE o sobie, zespole i życiu w trasie. Myślę, że książka rozwiewa też trochę pewne mity czy opinie narosłe wokół tej postaci. Sporo humoru, anegdot a jeśli trzeba powiedzieć coś dosadnie to Lemmy się z tym nie kryje. Minusem jedynym jest, że kończy się na 2002 roku. Naprawdę polecam.

W sumie lekka i przyjemna 😏. Do połowy zabawna i z pewnym tłem obyczajowym. Uroczo żulerska trochę jak "Tortilla Flat" Steinbecka. Potem niestety za dużo powierzchownych opisów tras i nagrywanych płyt oraz przesyt powtarzalnych ćpuńskich ekscesów. Książkę należałoby nieco skrócić.

Po prostu 49% Mother F**ker, 51% Son of a Bitch !!

Przyjemna wakacyjna choć kopletnie bezwartościowa lektura. Kolejny artysta, muzyczny geniusz, ktory okazuje się wyjątkowym prymitywem na granicy żulerni. Ale nie jeden Lemmy. Tacy sami byli pokolenie wcześniej jazzamani – wystarczy choćby poczytać (beznadziejną skądinąd) biografię Milesa Davisa.

Za sprawą jednej rzeczy nie zraziłem się do Lema. Przy całym swoim prostactwie...

Świetna można się uśmiać polecam fanom rock n rolla i nie tylko !

Klasyk, wzorzec autobiografii muzyka! Szczerze, bezkompromisowo i z dużą dawką humoru. Świetnie przybliża postać Lemmiego, człowieka pewnego siebie, megalomańskiego wręcz, oddanego muzyce i rock and rollowi, ale też nieco przegranego, pechowego, czasem też oszukanego. Born to lose, live to win!

Dyskusje

• Muzyka