Biała gorączka

Ian Fraiser 'Lemmy' Kilmister Wydawnictwo: Kagra biografia, autobiografia, pamiętnik
White Line Fever
Jarek Szubrycht
Kagra
autobiografia muzyka heavy metal
White Line Fever
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jarek Szubrycht
autobiografia muzyka heavy metal

Przyjemna wakacyjna choć kopletnie bezwartościowa lektura. Kolejny artysta, muzyczny geniusz, ktory okazuje się wyjątkowym prymitywem na granicy żulerni. Ale nie jeden Lemmy. Tacy sami byli pokolenie wcześniej jazzamani – wystarczy choćby poczytać (beznadziejną skądinąd) biografię Milesa Davisa.

Za sprawą jednej rzeczy nie zraziłem się do Lema. Przy całym swoim prostactwie...

Świetna można się uśmiać polecam fanom rock n rolla i nie tylko !

Klasyk, wzorzec autobiografii muzyka! Szczerze, bezkompromisowo i z dużą dawką humoru. Świetnie przybliża postać Lemmiego, człowieka pewnego siebie, megalomańskiego wręcz, oddanego muzyce i rock and rollowi, ale też nieco przegranego, pechowego, czasem też oszukanego. Born to lose, live to win!

Jestem fanem Motorhead. Ta ksiazka to dla mnie świetna lektura. bardzo duzo ciekawostek zwiazanych z powstawaniem albumow, sporo anegdot. Ksiazke przeczytalem w kilka dni, napisana lekko. Bardzo dobrze przetlumaczona. Czuc w tym rock and rolla.

Na półkach: , , , ,

Ta książka jest jak sam Lemmy: autentyczna, pierwotna, bezkompromisowa, zabawna a czasem przerażająca. Ale nade wszystko inspirująca.
Więcej piszę na: http://onlygoodmusic.pl/artykuly/lemmy-biala-goraczka

Świetna książka. I piszę to jako osoba niesłuchająca muzyki MOTORHEAD. Lemmi-człowiek legenda, nawet dla laików w ciężkim graniu. I ta legenda wcale nie jest przesadzona. Atutem tej książki jest to, że jest to autobiografia, pisana (a w zasadzie opowiedziana) przez Lemmiego. Tu nie da się nic ukryć z temperamentu samego autora. Lemmi bez ściemniania pisze o swojej karierze,...

Gratka dla fanów, dla mnie lekka i zabawna momentami lektura. Lemmy rest in peace.

Na półkach: , , , , , ,

Autobiografia Lemmy'ego obejmująca okres od jego narodzin do 2002 roku.

Jeżeli ktoś lubi taką tematykę, to bardzo szybko pochłonie tę książkę. Pisana jest w przystępny, wręcz łopatologiczny sposób, nie brakuje w niej ciekawostek i anegdot z życia Kilmistera i związanych z nim osób.

Lemmy opowiada o tym, jak naprawdę wygląda życie muzyka, o zarobkach, kłopotach z...

Książka może spodobać się chyba jedynie fanom Lemmiego. Zawiera masę nazwisk, dat i koncertów, których bez wykucia i tak nie zapamięta się. Stosunkowo mało osobista biografia, bardziej przegląd wydarzeń i osób związanych z Motorhead.

Jeśli ktoś chce odpocząć od książek technicznych, czy po prostu przybliżyć zespół Motörhead to się nie zawiedzie. Przez całą książkę przewija się temat seksu, kobiet, koncertów, czy roszad członków zespołu, jednak sposób oraz historie z tym związane sprawiają, że uśmiech będzie towarzyszył nam podczas lektury.

Dyskusje

• Muzyka