Dzień Kobiet

9788366195646
literatura polska kobiety

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Kiedy przeczytałam w opisie książki, że będzie to opowieść o trzech pokolenia kobiet, seniorki rodu, jej córki i wnuczki to czułam, że to coś dla mnie. Niestety bardzo się zawiodłam. Autorka porusza tu sporo tematów, między innymi samotność, zdradę, chorobę jednej z bohaterek, ale żadna z tych historii nie poruszyła mojego serca.
Wydaję mi się, że Pani Gabriela bardzo obniżyła poprzeczkę w swoich książkach. Wcześniejsze chwytały za serce i były interesujące. Ta książka niestety do mnie nie przemówiła

Wydaję mi się, że Pani Gabriela bardzo...

Jest to książka na spokojny wieczór, na wyciszenie, na luzik na leżaczku w ciepły, letni dzień. Książka o trzech kobietach, ich przeżyciach, doświadczeniach, dążeniach. Każdy może coś dla siebie zaczerpnąć z doświadczenia każdej z nich. Bardzo dobrze się czyta tą książkę, POLECAM ZDECYDOWANIE.

Reprezentantki trzech pokoleń - babcia, mama, córka. Każda inna, choć łączą je więzy krwi. Każda niesie swój bagaż życiowych doświadczeń, którym dzieli się z pozostałymi podczas corocznych spotkań z okazji Dnia Kobiet. Te spotkania to czas zwierzeń, odkrywania tajemnic i cieszenia się towarzystwem pozostałych dwóch. A gdy dołącza do nich czwarta emocje są jeszcze silniejsze.
Pani Gabriela Gargaś spotykając nas z bohaterkami powieści pt. "Dzień Kobiet", daje nam możliwość nie tylko poznania ich historii, czerpania z przekazywanych mądrości i "czytania między wierszami". Piękna, poruszająca powieść.

Dobre babskie czytadło, historia niby prosta ale dużo w niej piękna i ciepła. Przeplatające się losy różnych kobiet, zakończenie którego się nie spodziewałam. Polecam!

Typowa literatura kobieca, ale dla mnie jak najbardziej do przyjęcia, ponieważ nie jest przesłodzona wątkami miłosnymi. Gabriela Gargaś podjęła, jak najbardziej, temat miłości w życiu kobiet, tej namiętnej, szalonej, ale wymagającej poświęceń i dokonania trudnych wyborów.
Autorka przedstawia nam trzy wspaniałe kobiety – Cecylię (babcia), Agnieszka (mama) i Izabella (najmłodsza przedstawicielka kobiecej części rodziny). Babcia, mama i wnuczka spotykają się co roku w Dzień Kobiet (jest to ich mała tradycja) w kawiarni. Podczas ostatniego spotkania dołączyła do ich grona przyjaciółka Izabelli, Kasia. Każde z tych spotkań jest pretekstem do bliższego poznania się kobiet, do zwierzeń, wspomnień, wysłuchania życiowych rad i doświadczeń. Wspólne chwile są dla nich wyjątkowe, miłe, wesołe i wyczekane.
Wszystkie cztery kobiety są również wyjątkowe. Musiały w życiu podjąć wiele trudnych dla nich decyzji, miały one wpływ na życie ich i ich bliskich. Kobiety są dla siebie wsparciem, chociaż nie zawsze ich relacje były idealne.
Książka i do śmiechu i do płaczu (pojawia się wątek śmiertelnej choroby). Objętościowo nie za długa, treściwa, emocjonalna. Polecam.

Super książka, dużo mądrości życiowych. Książka o rozterkach, miłości, zdradzie, chorobie.... Polecam, bo warto przeczytać.

Nie jest to łatwa i lekka lektura, budzi różne emocje, bohaterki podejmują decyzje, które mogą się podobać bardziej lub mniej. Wydaje mi się, że głównym przesłaniem książki ma być motto, aby cieszyć się każdym dniem i ryzykować w poszukiwaniu szczęścia.

Trzy kobiety. Cecylia, Agnieszka i Izabela co roku, 8 marca, spotykają się w kawiarni "U Róży", aby świętować swój dzień. Są tak różne, a jednak połączone ze sobą nie tylko więzami krwi, ale również splotami zdarzeń.
Cecylia - mama i babcia, była tancerka, opowiada o czasach, gdy tańczył na deskach największych teatrów w Europie.
Agnieszka - rozwiodła się z mężem, kiedy jej córka Izabela była małą dziewczynką. Marzyła o wolności i postanowiła czerpać garściami z życia. Niestety to, o czym tak bardzo marzyła, nie było takie piękne, jak jej się na początku wydawało.
Izabela - najmłodsza z kobiet, na pozór szczęśliwa, ale w głębi siebie samotna i pogubiona. Na jej drodze pojawia się przystojny lekarz Artur. Wywraca jej życie do góry nogami. Ale Izabela skrywa jeden sekret. Czy będzie on rzutował na początek rodzącej się miłości?
Czy błędy popełnione w przeszłości ulegają przedawnieniu? Czy warto rzucić wszystko i podążać za swoim szczęściem? A może warto zacząć od nowa?

Agnieszka - rozwiodła się z mężem, kiedy jej...

Trzy kobiety, co roku 8 marca, spotykają się w kawiarni u Róży, aby porozmawiać, o swojej kobiecości, błędach, które popełniły, radościach, które się im przydarzyły. Są od siebie tak różne, a jednak połączone ze sobą nie tylko więzami krwi, a także splotami zdarzeń.

Cecylia, seniorka rodu, mama i babcia, była tancerka, snuje opowieści, o czasach, kiedy tańczyła na deskach największych teatrów Europy.

Agnieszka, rozwiodła się z mężem, kiedy Izabella, jej córka, była małą dziewczynką. Przytłoczona obowiązkami domowymi, postanowiła czerpać z życia garściami. Tylko, to, o czym marzyła, wcale nie było takie piękne, jak jej się na początku wydawało. Do tej pory próbuje naprawić stosunki z córką.
A kiedy na horyzoncie pojawia się jej były mąż, sama uwierzy, że stara miłość jednak nie rdzewieje.

Izabella, kobieta po trzydziestce, na pozór szczęśliwa, ale tak naprawdę pogubiona i samotna. Kiedy na jej drodze, pojawia się przystojny lekarz, jej świat wywraca się do góry nogami. Ale czy sekret, który skrywa kobieta, nie będzie rzutował na przyszłość rodzącej się miłości?

Choroba , rak otwarła wszystkim oczy...jednak miłośc wygrywa...

Z wiekiem granice się zacierają, a pielęgnowane więzy rodzinne mają wielką moc sprawczą.
Od lat trzy pokolenia Pań spotykają się na kawę, w dzień kobiet. Wnuczka, matka i babcia. Każda doświadczona życiowo, z wielką pokorą do życia. Wspierające, pozwalające inaczej spojrzeć na życie spotkania. Takie, dzięki którym perspektywa ulega zmianie, często na lepsze. I pomimo różnic charakterów są sobie bliskie i dobrze czują się w swoim towarzystwie.
Ta książka jest typowo babską pozycją. Niesie ze sobą wiele cennych wskazówek i mądrości życiowych. Nie ma tu wartkiej akcji, ale mimo wszystko fabuła wciąga. Jest to wzruszająca, ciepła, pełna emocji pozycja. Taka, dzięki której inaczej spojrzysz na swoją rodzinę.