Inny

Okładka książki Inny Darcy Trigovise
Okładka książki Inny
Darcy Trigovise Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Idealnie nieidealni (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Idealnie nieidealni (tom 1)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-03-26
2020-03-26

Genialna. Serio, nie szlo sie oderwać. Seria trafi u mnie na regal w wersji papierowej bo jest tego godna. Nie podobał mi się w niej tylko sposób przedstawienia rasy Chow Chow. Niestety znam ta rasę od ponad 20 lat. Obecnie w domu mam dwa Chow Chowy wiec kłuło mnie w oczy to co czytalam o niej w tej ksiazce.

Książka mną wstrząsnęła. Jest tu siła wytrwania i bezsilność przemoc i wszystkie okrucieństwa oraz złamanie...Ale również nadzieja ...

Nie lubię czytać książek napisanych przez Polki ale ta mi się bardzo podobała.Zasugerowałam się zagranicznymi personaliami i nie żałuję książka świetna ,jedynie co mnie drażniło to nazywanie bohaterki "dziecinko" więc gwiazdka mniej .Jeszcze n ie lubię w książka słowa "rodzicielka"co jest często używane przez polskie autorki i na początku trochę dało mi do myślenie ale nie zagłębiałam się w temat dopiero później odkryłam że to pseudonim .Styl autorki fajny.Polecam

Była to druga książka od autorki, którą miałam okazje przeczytać i przypadła mi ona do gustu. Od początku były czuć chemie między głównymi bohaterami, dobrze zarysowane postacie, akcja raczej schematyczna, ale mi to nie przeszkadzało. Mocne opisy, ale książka tylko na tym zyskuje. Polecam, zapewniam, że wciągnięcie się w fabułę już od pierwszych stron.

Dobra, ciekawa pozycja.

Dobra, ciekawa pozycja.

Porwanie, gwałty, mafia oraz miłość te cztery słowa nasuwają się po przeczytaniu książki, którą jest genialna. Od początku powieści poznajemy Larisse, która już jako młoda dziewczyna doświadczyła wiele cierpienia i bólu. Została w sumie sprzedana za długi po ojcu. Podczas poznawania jej losów było mi żal dziewczyny, która nie zasłużyła na to co ją spotkało. Drugi bohater Lloyd nie wiedział co ukrywał jego brat przed nim. Kiedy po jego śmierci znajduje tajemnicze, zamknięte drzwi, w których znajdyje dziewczynę wychudzoną, przestraszona, która marzy o tym by skończyć życie przerasta Go to, ale chce jej pomoc i dowiedzieć się co tak naprawdę się stało. Widać, że jest dla niej bardzo opiekuńczy i robi wszystko żeby czuła się bezpiecznie co u mnie zapunktowało na same plusy. Historia ma wszystkie cechy romansu mafijnego co czyta się do ostatniej strony tak jak ja miałam jak zaczęłam tak nie potrafilam się od niej oderwać. Przedstawione tutaj zostało także wychodzenie z traumy dziewczyny gdzie pewnie większość osób po takich doświadczeniach nie poradziła by sobie. Bardzo fajnie jest opisane jak też takiej osobie pomóc co w głównej mierzę wiąże się z komunikatywnością i pokazywaniem na codzień, że może na kogoś liczyć, a szczegolnie najważniejsza jest rozmowa. Pierwszą część serii jak najbardziej polecam

W tej książce znajdziemy tropy takie jak:
> mafia
> porwanie
> dziewczyna brata
> dotknij ją a zginiesz
> radzenie sobie z traumą wykorzystania
> spice 1/5 (mało scen i opisane w sposób nie zagłębiający się mocno w szczegóły)

Książka jest bardziej romansem niż mafijnym romansem. Mafijne romanse cechuje pewna doza brutalności, zmuszania, wymuszania na głównej bohaterce pewnych rzeczy bądź czynności. Natomiast tutaj między głównymi postaciami praktycznie od samego początku jest szacunek do siebie, zrozumienie i komunikacja (co jest jak najbardziej pozytywną rzeczą).Wszystkie sprzeczki i nieporozumienia wydają się bardzo ludzkie. Realne.
Książka w głównej mierze opowiada o docieraniu się w związku, wychodzeniu z traumy oraz mafijnego tła które jest obecne, lecz nie nachalne. Odgrywa istotną rolę w całej historii jednak jest tylko częścią całości.
Główny bohater jest moim zdaniem idealną mieszanką brutalności oraz kochanego misia. Nie przekracza żadnych granic bohaterki ani naszych.
Larissa jest postacią raczej spokojną, cichą a przede wszystkim straumatyzowaną. Zazwyczaj nie lubię książek gdzie postacie kobiece przedstawiane są jako kruche, delikatne, całkowicie uległe i bez charakteru. Na pierwszy rzut oka Larissa wydaje się dokładnie taką bohaterką. Jednak prawda jest inna. Wraz z każdą przepracowaną traumą widzimy więcej z jej prawdziwej osobowości.
Podsumowując jest to jeden z najbardziej uroczych romansów mafijnych jakie czytałam.

W tej książce znajdziemy tropy takie jak:
> mafia
> porwanie
> dziewczyna brata
> dotknij ją a zginiesz
> radzenie sobie z traumą wykorzystania

Książka mega chociaż jej początek bym bardzo starszy rodzierajacy serce przez to co musiała przejść tak pod sam koniec doprowadziła mnie do łez

Super historia, mocna i realna.

Super historia, mocna i realna.

Na wstępie muszę zaznaczyć, iż jest to pierwsza książka o tematyce romansu z mafijnym tłem, którą przeczytałam. Na takie książki mam własne określenie “współczesnych harlequinów”. Nie jestem fanką tego typu literatury i raczej nią nie zostanę, ale staram się nie należeć do osób uprzedzonych, dlatego też postanowiłam sięgnąć po “Innego”. A trzeba przyznać, że fakt, iż powieść ta była pierwotnie publikowana na Wattpadzie, wlewał tylko sceptyczne myśli do mojego umysłu. Sama bowiem tam publikowałam kiedyś własne opowiadania i doskonale wiem, jak tam to wyglądało – grafomańskie powieści pełne błędów interpunkcyjnych i ortograficznych, z naciąganą jak guma od majtek fabułą były popularne, zdobywały wiele gwiazdek oraz komentarzy, natomiast to, co było na poziomie, a autorzy wkładali sporo serca, by cokolwiek napisać, było ignorowane i nie miało zbyt wielu czytelników.
Książka Darcy Trigovise mnie jednak pozytywnie zaskoczyła. Zaczynając jednak od początku, to po samej okładce nie spodziewałam się, iż jest to polska powieść, w dodatku z romansem i mafiami, chociaż okej, tego romansu mogłam się spodziewać. Nie wiem dlaczego, ale projekt okładki przywiódł mi na myśl serię “Upadli” i chyba oczekiwałam czegoś w tym tonie…
Czyta się szybko, ponieważ książka napisana jest przyjemnym i lekkim językiem. Z postaciami można się zżyć i je polubić, przeżywać ich losy jak kogoś bliskiego. A choć nie przepadam za tandetą, to jednak nie mogłam się nie popłakać, czytając ostatnie strony.
Z minusów, to na pewno płytkie postaci – one nie były za dobrze wykreowane. Mówię przede wszystkim o postaciach głównych, czyli Larissie i Lloydzie. Ich relacja, moim zdaniem, rozkwitła za szybko. Podobnie jak to, w jakim tempie Larissa pozbyła się traumy po dwóch latach tortur, gwałtów, głodzenia, wyzywania i wielu innych okropieństw. Została wykreowana na obraz pięknej męczennicy, która dużo przeszła, ale jest najsilniejsza na świecie i wszystko przetrwa. A na końcu jeszcze poświęca swoje życie za ukochanego. Natomiast ten ukochany to typowy bad boy, którego “zmiękczyć” może tylko jedna kobieta na ziemi, który ma dużo pieniędzy, jest przystojny, wytatuowany, umięśniony, zajmuje się nielegalnymi rzeczami, ma wybuchowy charakter, a w łóżku jest demonem seksu. Stereotypowe i konwencjonalne podejście, nie powiecie mi, że nie! Ma to swój urok, ale jednak wpisuje się w obrzydliwie przesłodzony schemat. Za mało też opisów zaserwowała nam autorka, ale ja mam trochę hopla na tym punkcie.
Mimo wszystko daję wysoką ocenę, bo na taką też ta książka zasługuje, mimo mojego marudzenia. Wydaje mi się, że sięgnę po kolejną część.

• Romans