Salvatore

Okładka książki Salvatore Natasha Knight
Okładka książki Salvatore
Natasha Knight Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Benedetti Brothers (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Benedetti Brothers (tom 1)
Salvatore
Wydawnictwo Papierówka
2019-10-25
2019-10-25
2016-07-14
Katarzyna Podlipska
mafia śmierć zabijanie kontrakt władza seks własność zemsta potwór mrok nienawiść namiętność

Okładka książki Odrodzenie serca Natasha Knight, A. Zavarelli
Odrodzenie serca Natasha Knight, A. ...
Okładka książki Odkupienie grzechu Natasha Knight, A. Zavarelli
Odkupienie grz... Natasha Knight, A. ...

Początek zapowiadał się dobrze, ale czym dalej w las tym gorzej...🫣 Zamiast bardziej zaciekawiać niestety bardziej nużyła... Nie była najgorsza, taka nijaka, bez zarysu i charakteru. Bohaterowie hmm.. mało <wyraźni> jak by zapomnieli zażyć Rutinoskorbin 😁🙃

Jako że posiadam kontynuacje to dam druga szanse i mam nadzieje, że kontynuacja bardziej porwie moje serce😊
Daje piątaka⭐

Daje...

podobała mi się ,polecam

podobała mi się ,polecam

Co za strata czasu.Beznamiętne a jedynie wulgarne "momenty",zero chemii między bohaterami.Salvatore nie sprawia mrocznego wrażenia,a mafia to jakaś "popierdółka".Zakończenie tak przesłodzone,że cukrzycy można dostać.Nie polecam.

Lekka historyjka, bez żadnych zbędnych zachwytów. Czytało się szybko. A historia? Jak jedna z wielu, nie było w niej nic zaskakującego czy wyróżniającego ją na tle innych książek z tego gatunku. Z ciekawości sięgnę po drugi tom, bo ciekawią mnie losy demonicznego wizerunku Dominica, ale jak będzie z innymi tomami? Tego jeszcze nie wiem.

LUCIA
W wieku 16 lat podpisała na siebie wyrok, ojciec dziewczyny oddał ją bez słowa, a ona stała się własnością Benedettich.

SALVATORE
To jego własnością stała się Lucia DeMarco, a on w przyszłości ma zostać głową rodziny z powodu zabójstwa najstarszego brata- Sergio. Salvatore ma zastąpić ojca choć nie wszystkim odpowiada ta decyzja…

Mija pięć lat Salvatore zgłasza się po Lucie w jednym z najgorszych momentów z życia. Dziewczyna odcięła się od rodziny, która jej pozostała, przez pięć lat nie miała z nikim kontaktu, nie potrafiła i nie potrafi się pogodzić z decyzją wydaną przez ojca, nie umie mu wybaczyć. Teraz musi zamieszkać ze swoim wrogiem i żyć według jego zasad. Lucia wie że wyszła z jednego „więzienia” do drugiego. Spodziewa się najgorszego w końcu to Bendetti, a w głowie pojawia się plan zemsty.

Sięgając po tą książkę nie spodziewajcie się zapierającej dech w piersiach akcji godnej mafii. Akcja jest, ale jest ona tylko dodatkiem, tłem tej historii. Główni bohaterowie jak i drugoplanowi idealnie tworzą całość opowiadania bez żadnych niedomówień. Jeśli szukacie scen pełnych namiętności z pewnością ich tutaj nie zabraknie i zrobi się naprawdę gorąco (bardzo lekki klimat BDSM). Zdziwiło mnie zakończenie książki, nie będę pisać jak się skończyło, ale dotychczasowy świat mafii, z którym mam styczność w literaturze nie daje możliwości takiego życia. Zdecydowanie nietypowe zakończenie, ale może dzięki tomu książka będzie inna niż wszystkie ;) „Salvatore” to historia, którą szybko i dobrze się czyta, ale nie powaliła mnie na kolana jest po prostu dobra i tyle.

LUCIA

SALVATORE

Mija pięć lat Salvatore zgłasza się...

Moim zdaniem to była totalnie toksyczna książka. Nie potrafiłam dotrzeć do końca, porzuciłam ją po około 200 stronie, po scenie moim zdaniem gwałtu. Przemoc pojawiała się tam właściwie ciągle. No bardzo zła książka...

Książka bardzo ciekawa. Czyta się ją szybko, ponieważ bardzo wciąga. Z początku wydaje się nudna, ale z każdą stroną staje się coraz ciekawsza, przez co pod koniec trudno jest się od niej oderwać. Polecam.

Bardzo lubię wątki mafijne i tutaj się również nie zawiodłam. Pierwsze spotkanie oddanie dziewczyny pod dla dobra reszty rodziny, po 5 latach spotyka swojego Pana na pogrzebie swojego ojca. Okazuje się, że diabeł nie taki zły, takiego Salvatore również bym mogła chcieć.

Zdecydowanie ta książka różni się od innych, które zawierają motyw mafijny. Przeważnie książki o takiej tematyce to moc akcji, jakiś wrażeń, mafijne wojny, porachunki, strzelaniny ogólnie dzieje się w nich akcja, że historia wciąga nas już po paru przeczytanych książkach. “Salvatore” z początku wydawała się być świetną książką. Zapowiadała się dość dobrze już po samym streszczeniu z tyłu okładki, jak i po kilkunastu przeczytanych stronach. Niestety ostatnie rozdziały jak i koniec powieści okazały się być całkowicie inne niż oczekiwałam. Ta końcówka była dla mnie lekko nudna i zwyczajna co całkowicie nie było w moich oczekiwaniach pod względem dzieła w tej tematyce. Pomimo jednak tego zakończenia stwierdziłam, że jednak przeczytam dalsze tomy by móc zakończyć całą tą historię, bo nie chcę jej urywać po pierwszym tomie. A może kolejne okażą się lepsze od poprzedniczki?

Bohaterowie zaś są nietuzinkowymi postaciami, każda różna i żadna z nich nie ma tych samych cech co inna postać literacka. Salvatore to tajemniczy osobnik, można powiedzieć że ma dwie twarze. Jedną możemy zobaczyć podczas spotkań z rodziną i członkami tego mafijnego świata, inną zaś możemy zobaczyć w obliczu jego "żony". Lucia zaś to niewinna osoba, która stała się własnością dziedzica rodziny Benedettich, nie z własnej woli zmuszona do takiego życia. Z pozoru w tej niewinnej kobiecie, znajduje się dużo nienawiści i gniewu do rodziny, przez którą stała się trofeum. Ale jak to zwykle bywa coś się nagle zmienia i Lucią zaczynają targać inne emocje dotyczące rodziny Benedettich, które lekko zawijają tą historię. Przez co staje się ona delikatnie zagmatwanym utworem literackim.

Natomiast co do kolejności rozgrywających się wydarzeń nie mam żadnych zastrzeżeń. Historia ta ciągnie się płynnie i można powiedzieć, że chronologicznie bez żadnych sekretnych zakrętów czy niedopowiedzeń w tym utworze. Za co zdecydowanie otrzymuje plusa, ponieważ lubię takie powieści, gdzie opowieść dzieje się z dnia na dzień, niż gdy ma duże przeskoki czasowe i niedopowiedzenia poprzednich wydarzeń w niej.

Troszkę mało mafii w tym niby mafijnym romansie. Fabuła skupia się na relacji Lucii i Salvatore. Od nienawiści i niechęci po pożądanie i w końcu miłość. Historia bardzo przeciętna. Spodziewałam się czegoś bardziej mrocznego. Może kolejną część o Dominicu będzie ciekawsza.

• Mafia
  • Romans