Odwet. Zemsta ważniejsza niż życie

Okładka książki Odwet. Zemsta ważniejsza niż życie Darcy Trigovise
Okładka książki Odwet. Zemsta ważniejsza niż życie
Darcy Trigovise Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-05-21
2021-05-21
Literatura polska Nienawiść niechęć pożądanie miłość

Wspaniala, grniala, wciągająca. POLECAM!!!

Wspaniala, grniala, wciągająca. POLECAM!!!

Książka bardzo mi się podobała ale odejmuję jedną gwiazdkę za niezmiernie irytujące powtarzanie ciągłe słów "fuknęłam ,charczy,.W każdej też książce autorki są nadawane kobietom jakieś przezwiska tu jest "iskierka"co też nie lubię w książkach.Ogólnie styl pisania fajny .Polecam

Jak zwykle miłość przezwycięży wszystko 😆 czy nie byłaby ta książka bardziej ciekawa, gdyby Cornel zrealizował swój plan lub przynajmniej poszedł siedzieć po ostatniej akcji?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Normalnie super książka. Trochę śmiechu, trochę łez, czyli wszystko co powinna mieć dobra książka.

Oboje po przejściach, oboje z traumą, w tle dwójka fajnych i sympatycznych dzieci oraz dziadek, dobra książka

BAAAAARDZO dobra książka.
Zdecydowanie polecam przeczytać 👍

BAAAAARDZO dobra książka.
Zdecydowanie polecam przeczytać 👍

Bardzo podobała mi się ta historia...była pełna emocji , dobrze wykreowani bohaterowie na prawdę warta przeczytania...😊

"Świadomość, że nie tylko moje serce zostanie złamane, jest jak cios, który pozbawia mnie całego powietrza i dusi. A moment, kiedy ten cios mnie dosięgnie, najwyraźniej się zbliża. Już wiem, że nadejdzie dzień, gdy znowu zostanę sponiewierana."

Ariana zawsze dla każdego miała dobre słowo, zawsze uśmiechnięta, była pilną uczennicą mającą swoje cele w życiu. By tego dokonać wyjeżdża do szkoły z internatem w Denver. Tam też poznaje Dave, który przemienił życie Ariany w piekło, tym samym niszcząc jakiekolwiek marzenia. Dwanaście lat później, Ariana wraca w rodzinne strony, niestety nie jest już tą samą beztroską dziewczyną, lecz matką dwójki dzieci, która chce zaznać chwili spokoju. Spokój ten burzy pojawienie się Corneliusa, który wyszedł na wolność po 10 latach, i dla którego obecnie liczy się tylko jedno... ZEMSTA.

Czy dwoje ludzi z przeszłością, ma szansę w wspólną przyszłość? Czy wymierzenie sprawiedliwości na własną rękę, sprawi, że Cornel pójdzie na przód czy może kolejny raz zrobi krok w tył?

Od razu muszę to zaznaczyć "Odwet. Zemsta ważniejsza niż życie" nie jest historią mafijną. Opowiada ona o młodych ludziach, których dzieciństwo bardzo się różniło, a mimo to życie wcale ich nie oszczędzało. Ariana po tym co zaserwował jej Dave, stała się silniejsza, ponieważ miała dla kogo i o kogo walczyć, nie pozwalając już nigdy krzywdzić siebie ani bliskich. Natomiast Cornelius, w młodości dokonywał niejednego złego wyboru, jednak czas jaki spędził w więzieniu, a później spotkanie Ariany i jej bliskich, z dnia na dzień stawał się innym człowiekiem, choć jego droga wciąż była wyboista. Bardzo gorąco polecam wam tę książkę, znajdziecie w niej nie tylko świetną i życiową fabułę ale i nienawiść, zemstę, niepewność, strach, radość, pożądanie i.... miłość ❤️ bezwarunkową i szczerą.

"Świadomość, że nie tylko moje serce zostanie złamane, jest jak cios, który pozbawia mnie całego serca i dusi. A moment, kiedy ten cios mnie dosięgnie, najwyraźniej się zbliża. Już wiem, że nadejdzie dzień, gdy znowu zostanę sponiewierana"

"Czuje się przy nim jak na karuzeli, na którą byłam gotowa wsiąść. Góra, dół, góra, dół. Niebo i piekło. Biel i czerń. Śmiech i łzy. Ład i chaos"

Ariana pragnęła innego życia. Jednak gdy los postawił na jej drodze Dave'a jej wymarzona przyszłość legła w gruzach, a ona i bliźnieta, które urodziła, stali się ofiarami bezwzględnego mężczyzny. Gdy po latach udało jej się wreszcie uwolnić i razem z dziećmi powrócić w rodzinne strony stała się zimna, zamknięta w sobie, ostrożna wobec każdego mężczyzny, skupiona tylko na dzieciach. Cornelius, wychowywany przez rodziców alkoholików, w młodości popadł w poważne kłopoty, które zakończyły się dziesięcioletnią odsiadką w więzieniu. Cały czas planował zemstę. Jedyne czego potrzebował po wyjściu na wolność to praca i własny kąt. Los postawił ich na swojej drodze, gdy Cornelius został przyjęty do pracy w sklepie dziadka Ariany. Od początku łączyła ich wzajemna niechęć, która z czasem przerodziła się w pożądanie i miłość. Jednak nad ich niepewnym uczuciem wciąż ciąży przeszłość, która nie pozwala o sobie zapomnieć.

"Odwet. Zemsta ważniejsza niż miłość" to książka, w której to emocje wysuwają się na pierwszyPragnienie zemsty przyćmiewające każdą przeżytą przez głównego bohatera radość, niemalże wylewa się z każdej kolejnej strony. Autorka dołożyła wszelkich starań, by ta powieść była emocjonalna, poruszająca i namiętna. Nie brakowało mi w niej jednak również momentów luźniejszych, przepełnionych dobrym humorem, które naprawdę świetnie komponowały się z tymi mocniejszymi i zatrważającymi. Świetnie poprowadzona narracja z punku widzenia obojga bohaterów pozwoliła mi i dobrze ich poznać i zrozumieć i pokochać. Muszę też zwrócić uwagę na to, że powieść ta napisana jest naprawdę bardzo dobrze. Darcy Trigovise oczarowała mnie swoim lekkim, przystępnym stylem, interesującą fabułą i przede wszystkim kreacją postaci, którzy mimo młodego wieku, dźwigają ogromny bagaż przykrych doświadczeń kształtujących ich rzeczywistość. Nie mogę jednak nie wspomnieć o tym, że również postacie drugoplanowe podbiły moje serce, służąc zawsze wsparciem, radą, pomocą. W mojej ocenie całość wypadła bardzo przekonująco, realnie, rzeczywiście. Myślę, że to książka o bólu, o błędnych decyzjach, których konsekwencje odbierają nadzieję. Pokazała jednak także siłę miłości i przyjaźni. Bardzo Wam ją polecam plan. Nienawiść przeplatająca się z pożądaniem, złość, gniew stają naprzeciw miłości, czułości i troski.

❤️🧡💛

❤️🧡💛