Krwawy obowiązek. Sophia.

Okładka książki Krwawy obowiązek. Sophia. Amelia Sowińska
Okładka książki Krwawy obowiązek. Sophia.
Amelia Sowińska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Krwawy obowiązek (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Krwawy obowiązek (tom 1)
NieZwykłe
2021-09-08
2021-09-08
romans mafijny literatura polska Rodzina Bratva

Trochę mnie rozczarowała :( liczyłam na coś sensacyjnego a dostałam soft porno i bezdennie głupią i naiwną bohaterką. Akcja i dwa rodzaje mafii to był potencjał a sprowadzone do romansidła, mam nadzieję że następny tom będzie lepszy ....

REWELKA!

REWELKA!

Polecam do przeczytania

Polecam do przeczytania

Długo zwlekałam z lekturą tej serii… 📕 czy żałuje? 🤔 Absolutnie tak! Żałuję za tak długo zwlekałam 😂
Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron, pochłonęła, nie dając szansy na „normalne” życie 😜 nie byłam w stanie się oderwać zainteresowana jak dalej potoczy się historia Sophii i Sergieja ☺️
Teraz sięgam po kolejny tom 📖

Teraz sięgam po kolejny tom 📖

Interesująca pozycja :)
Myślałam że romans mafijny już mi się 'przejadł' ale ta książka mnie mocno zainteresowała.

Interesująca pozycja :)

Ta książka nieco różni się od innych mafijnych-tym razem główna bohaterka nie jest od małego przygotowywana do bycia "żona na pokaz", nie ma pojęcia o życiu w mafii ani panujących w niej zasadach.
Gdy pewnego dnia okazuje się, że rodzice którzy oddali Sophie do domu dziecka z powodu wady serca i słabego stanu zdrowia zaplanowali jej slub- z bossem z Rosji o którym krążą plotki, że zamordował swoją poprzednią żonę...
Z racji uczucia wiecznego odrzucenia główna bohaterka pozwala na wszystko co dla niej zaplanowała odnaleziona rodzina-nie chce kolejny raz ich zawieźć.
Jej przyszły mąż który wyglądem przypomina potwora- wysoki, umięśniony z niezliczoną ilością blizn, nie znający współczucia okazuje się być rozchwiany emocjonalnie, od początku stara się przekonać do siebie Sophie-a ta mu ulega, lecz po chwilach namiętności zostawia ją sama z jej demonami.
W Rosji czekało ją niemałe zaskoczenie, zaufanie oraz uczucie jakim darzyla swojego meza- pęka jak banka mydlana...
Książka jak na ten rodzaj jest dość obszerna, wiele wątków dokladnie opisanych, nawet prolog nie zostawił niczego przypadkowi. Jest idealna dlabkogos, kto lubi jasne sytuację dopięte na ostatni guzik.

Bardzo fajnie czytało się książkę. Wciągająca, pełna różnych wydarzeń. Jestem miło zaskoczona bohaterami, którzy pokazali jak może być silna miłość. Zdecydowanie polecam.

❤️Opinia❤️

Tytuł: Krwawy obowiązek. Sophia
Seria: Krwawy obowiązek
Autor: @ameliaa_sowinskaa
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐8,5/10

Ona prowadzi zwykłe i beztroskie życie pracując w jednej z nowojorskich kawiarni.
On jest przyszłym bossem moskiewskiej Bratwy.
Dwudziestodwuletnia Sophia Esposito pracująca w nowojorskiej kawiarni, skrycie marzy o studiowaniu filologii angielskiej. Jednego dnia całe jej życie oraz to co wiedziała o sobie zmienia się bezpowrotnie.
Dziewczyna zostaje porwana i siłą sprowadzona do swoich biologicznych rodziców, z których poznania cieszyłaby się gdyby nie fakt, że są oni członkami Cosa Nostry i grożąc jej śmiercią zmuszają do małżeństwa.
Siergiej Durov, o dwanaście lat od niej starszy, przyszły boss moskiewskiej Bratvy ma zostać jej mężem aby zapewnić jej rodzinie intratny sojusz. Pogłoski, które o nim krążą mówią, że swoją pierwszą żonę udusił gołymi rękami.

Sophia wychowywała się w domu dziecka, została oddana tam przez swoich rodziców z powodu jej choroby.
Nigdy nie miała do czynienia z mafią, a życie jakie prowadziła było beztroskie do momentu gdy zostaje porwana i to nie przez byle kogo, ale przez swoich biologicznych rodziców, którzy po tylu latach zdecydowali się upomnieć o swoją córkę i domagać się wypełnienia przez nią ciążącego na niej obowiązku.
To skryta dziewczyna, która trzyma się raczej na uboczu.

Siergiej wyglądem przypomina bestię. Jest zimnym człowiekiem, o którym mówi się, że udusił swoją pierwszą żonę gołymi rękami.
To mężczyzna pełen sprzeczności. Raz jest brutalny i pozbawiony jakichkolwiek zahamowań, innym zaś razem daje się poznać jako delikatny i niepewny siebie mężczyzna. Jego przeszłość pełna jest demonów z którymi niejeden człowiek stoczył by przegraną walkę.

Książkę „Krwawy obowiązek. Sophia.”, która jest pierwszym tomem serii „Krwawy obowiązek” autorstwa @ameliaa_sowinskaa , od pozostałych romansów mafijny odróżnia jeden szczegół.
Główna bohaterka - Sophia - choć należy do jednej z rodzin mafijnych, w ogóle nie ma pojęcia, iż należy do mafii. Nie wie jak ten świat funkcjonuje, jak wygląda życie dziewczyny w tym pełnym brutalności świecie, w którym mężczyźni dzierżą władzę. Ale już niedługo ma się to zmienić. Pytanie tylko czy zaakceptuje ten świat, w którym już od pierwszych chwil otrzymuje groźbę utraty życia? Czy w tym nowym życiu będzie miała szansę na zaznanie choćby odrobiny szczęścia? Czy w świecie mafii znajdzie choć jedną osobę, która będzie dla niej wsparciem? Czy wyjdzie z tego cało?
Co kieruje Siergiejem, który raz jest względem dziewczyny nieczuły a innym razem okazuje jej troskę? Czy Sophia jest przy nim bezpieczna? Czy wybierze on Sophie czy może ducha przeszłości?
Historia tych dwoje już od pierwszych stron wciągnęła mnie w świat pełen brutalności, ludzi bez skrupułów ale także tajemnic skrywanych latami, które po ujrzeniu światła dziennego potrafią skrzywdzić i zadać okropny ból i to nie tylko ten fizyczny.
Gdy Sophia pokonała początkowy strach odczuwany względem Siergieja i zaczęła wieść u jego boku względnie szczęśliwe życie, wszystko posypało się jak domek z kart i rozpoczął się jej koszmar. Intryga w którą została wciągnięta doprowadza ją do rozpaczy i ma na celu zniszczyć jej życie.
Historia opowiadana jest zarówno z perspektywy Sophi jak i Siergieja co daje możliwość poznania ich oboje, poznania ich obaw i uczuć. Dzięki temu poznamy również motywy, które kierowały Siergiejem oraz jego przeszłość.
Lekkie pióro autorki powoduje iż tę historię czyta się szybko, wręcz się ją pochłania.
Fabuła i zwroty akcji nie pozwalają oderwać się od czytania. I choć kilkakrotnie miałam ochotę potrząsnąć zarówno Sophią jak i Siergiejem muszę przyznać, że ich historia bardzo mi się podobała.
Sceny zbliżeń między tą dwójką zdecydowanie potrafią rozpalić do czerwoności. Ale jak wiadomo to nie wszystko, nie na tym buduje się związek, a przynajmniej nie ten prawdziwy i udany. Ale czy znajdziecie tu miłość? Czy Siergiej jest w ogóle do niej zdolny? A nawet jeśli to czy Sophia wybaczy mu to co zrobił?
O tym przekonajcie się sami, bo naprawdę warto przeczytać tę książkę.

#krwawyobowiązeksophia #krwawyobowiązek #ameliasowińska #wydawnictwoniezwykłe #romansmafijny #book #instabook #instagramczyta #bookstagram #polskiebookstagramy #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #mojaopinia

❤️Opinia❤️

Tytuł: Krwawy obowiązek. Sophia
Seria: Krwawy obowiązek
Autor: @ameliaa_sowinskaa
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐8,5/10

On jest przyszłym bossem moskiewskiej Bratwy.

Romans mafijny nafaszerowany dużą ilością ostrych scen erotycznych, które moim zdaniem przysłaniały odbiór historii. Dziwna książka i dziwni bohaterowie, pogmatwane profile psychologiczne.

Bardzo bardzo irytująca główna bohaterka. Książka całkiem niezła choć fabuła wydłużana na siłę.

• Mafia
  • Romans