Auris

Okładka książki Auris Sebastian Fitzek, Vincent Kliesch
Okładka książki Auris
Sebastian FitzekVincent Kliesch Wydawnictwo: Amber Cykl: Jula i Hegel (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jula i Hegel (tom 1)
Rafał Sarna

Co w zbrodni piszczy?

Skąplikowana ale wciągająca

Skąplikowana ale wciągająca

Przeczytałem. Obecnie czytam drugą część. I czekam odpowiedzi na pytanie: co z tym Moritz'em(?)

Książka trochę przekombinowana, ale jednocześnie z wątkami banalnymi.

Jula (nie Julia) po bardzo traumatycznych przeżyciach, zaczyna prowadzić podcasty w temacie niewinnie skazanych za morderstwa. Zabiera sie za niezwykle kontrowersyjna sprawę, w której skazany zostaje słynny fonetyk sądowy. Jula okazuje się bardzo inteligentna i szybko łączy kropki, zbliżając się do prawdy.

Początek bardzo obiecujący, ale dalej stopień kombinacji zaczął mnie denerwować. Według mnie żaden bohater nie został wyraźnie zarysowany w tej książce, z nikim nie poczułam więzi. Zakończenie dość zaskakujące, jednak nie pozwoliło na poskładanie całej historii w całość. Po skończeniu książki czułam rozczarowanie.

Plusem powieści jest to, ze mimo całego poziomu kombinacji przeplatanego banałem, nie zanudzała mnie. Szybko się tą książkę czyta, ale raczej nie pozostaje w głowie na długo.

Książka trochę przekombinowana, ale jednocześnie z wątkami banalnymi.

Zajebisty kryminał, chociaż jak dla mnie zakończenie zbyt przekombinowane. Fajne postacie, autor buduje napięcie, na nudę nie można narzekać.

Fitzek to mój ulubiony autor, nigdy mniej niż 8 nie dostanie

Fitzek to mój ulubiony autor, nigdy mniej niż 8 nie dostanie

Dla mnie ksiazka do zapomnienia. Kompletnie plaska - nie przekazuje zadnych emocji. Ubozsza wersja "Behawiorysty". Nie polecam, bo i nie ma czego.

Auris to pseudonim jednego z głównych bohaterów - fonetyka sądowego Matthiasa Hegla, dzięki któremu udało się policji przyczynić do zatrzymania wielu przestępców. Teraz sam został osadzony jako przestępca. Pomimo, iż przyznał się do morderstwa w jego winę nie wierzy Jula Ansorge, która prowadzi podcast na temat prawdziwych zbrodni. Jula zmaga się z traumą po gwałcie oraz związanym z tym zdarzeniem samobójstwie swego ukochanego brata.

Pomysł by fabułę osadzić wokół mało znanej dziedziny jaką jest fonetyka sądowa należy uznać za ciekawy i oryginalny. Dowiadujemy się przy tym wiele o potencjalnym możliwym wykorzystaniu głosu do rozwikłania zbrodni oraz jako dowodu w kryminalistyce.

Książka ma wiele zwrotów akcji. Czytelnik jest manipulowany wydarzeniami, odkrywając wciąż nowe fakty, które są mu serwowane przy okazji wgłębiania się w treść. Do końca niczego i nikogo jednak nie można być pewnym.

Czyta się szybko i z rosnącym zainteresowaniem. Bowiem po raz kolejny chcemy uzyskać odpowiedź, czy możliwa jest zbrodnia doskonała?

Matthias Hegel zwany Auris – błyskotliwy, genialny fonetyk sądowy. Przy nim strach się odzywać, wychwyci każdy niuans w twoim głosie, każde kłamstwo, ukryte traumy, chorobę, a być może nawet twoje zamiary.

Zostaje skazany na więzienie za bestialski mord bezdomnej kobiety. Jula - podcasterka zaczyna wątpić w jego winę, ale jest problem... Hegel twierdzi, że jest...winny. Jula za wszelką cenę będzie chciała odkryć co wydarzyło się w życiu Aurisa, że trafił za kratki, czy to możliwe, że ten człowiek o niezwykłych zdolnościach mógł z takim okrucieństwem zabić. Kobieta swoim śledztwem sprowadzi na siebie i swoich bliskich ogromne niebezpieczeństwo.

Podcasterka jest bardzo interesującą postacią, przeszła piekło, straciła bliską osobę, dotknęła ją tragedia i niesprawiedliwość, od tego czasu nie funkcjonuje bez tabletek przeciwbólowych, a jej życie wypełnia głównie praca.

Mimo osadzenia jednego z bohaterów w więzieniu stagnacji tu nie ma. Szybkie tempo akcji, częste zmiany miejsca i perspektywy, interesująca i oryginalna historia sprawia, że "Auris" wciąga od pierwszych stron. To historia nie tylko dla miłośników akcji, ale również do lubiących skomplikowane intrygi i szarady kryminalne oraz wyrazistych i nietuzinkowych bohaterów.

Fani thrillerów psychologicznych nie będą nudzić się przy tej lekturze. Nieszablonowa fabuła, szybka akcja, zaskakujące zakończenie zapewni czytelnikom wiele niezapomnianych wrażeń.
Warto zapoznać się z tą historią.
Jula Ansorge jest młodą podcasterką. Wraz z bratem wyjeżdża do Buenos Aires. Moritz Ansorge udaje się tam w celach zawodowych. Siostrę zabiera że sobą z życzliwości, aby miała możliwość pozwiadzać. Niestety samotnie przemieszczająca kobieta zostaje napadnięta i zgwałcowa, a za to przestępstwo skazano jej brat. Jula nie wierzy w takie oskarżenia, jednak nie zdoła udowodnić niewinności brata. W krótkim czasie jej brat popełnia samobójstwo. Sprawa pozostaje zamknięta.
Po kilku latach leczenia i traumy Jula wraca do zawodu dziennikarki. Interesują ją sprawy dotyczące niewinnie oskarżonych osób i skazanych na długie lata, wiezienia. Taką osobą jest Matthias Hegel, zwany przez kolegów AURIS. Człowiek ten to biegły sądowy o doskonałym słuchu. Dzięki swoim umiejętnościom rozwikłał wiele spraw i zyskał niesamowity rozgłos. Jednak pewnego dnia po ocaleniu dwójki dzieci przyznaje się do morderstwa kobiety. Dlaczego tak inteligentny człowiek został osadzony w więzieniu na wiele lat? Jula wierzy w niewinność tego człowieka. Przy pomocą hakera zamierza rozwikłać te zagadkę. Poszkodowany nie zamierza jednak współpracować z dziennikarką. Kobieta nie poddaje się i odkrywa coraz więcej tejemnic tej sprawy. Czy zagraża jej jakieś niebezpieczeństwo?

Warto zapoznać się z tą historią.

Super kryminał

Super kryminał