Nic o mnie nie wiesz

Okładka książki Nic o mnie nie wiesz E.G. Scott
Okładka książki Nic o mnie nie wiesz
E.G. Scott Wydawnictwo: Muza kryminał, sensacja, thriller
2019-01-22
Jacek Żuławnik
Thriller psychologiczny

W sieci kłamstw

Pierwsze spotkanie z tym duetem - pozytywne. Książka mnie nie zcięła z nóg ale fajnie się czytało tak dla zabicia czasu. Lekko napisana z perspektywy małżonków, wiąże psychologię dwojga ludzi, zdradę, ukazuje skomplikowane relacje międzyludzkie. Powiedziałabym, że napisana w stylu lekkiego psychologicznego trillera. Zakończenie nie jest zaskakujące ponieważ autorzy tak jakby budują je w bardzo oczywisty sposób.
Polecam i prawdopodobnie sięgnę po kolejną książkę tych autorów.

Opowiedziana z perspektywy małżonków, którzy są jednocześnie kłamcami i niegodnymi zaufania, a wszystko opiera się na złudzeniach i zdradzie.
Główni bohaterowie tak bardzo mnie irytowali, że chciałam przerwać czytanie wielokrotnie. Nieprawdopodobne jak bardzo nie dający się lubić i nie warci poświęconego czasu.
Cóż to były jakieś 4 godziny z mojego życia, których już nie odzyskam 😏

Cóż to były jakieś 4 godziny z mojego życia, których już nie...

Strasznie toksyczna bohaterka, której nie było mi wcale żal.

Związek naszych bohaterów również pozostawia wiele do życzenia. Kłamstwa i zdrady.

Za dużo dragów - w życiu wszystkich ludzi oraz w tekście - mnóstwo nazw, które psuły odbiór.

Zaginięcie kochanki - policja niby taka ogarnięta, a nie sprawdzili ostatniego logowania jej telefonu? Naprawdę?

Sama historia kochanki - w moim odczuciu mocno naciągana i mocno się rozczarowałam, że tak się skończył jej wątek.

Zakończenie mnie zdziwiło, ale i zawiodło.

Strasznie toksyczna bohaterka, której nie było mi wcale żal.

Sama historia...

Taka sobie sensacyjka. O miłości, która doprowadza do tragedii, poprzez podejrzenia, niedomówienia, zazdrość etc. Nie rozumiem, jak można mieszkać pod jednym dachem i ukrywać fakt, że się straciło pracę? Z drugiej jednak strony trudno wymagać racjonalnego myślenia od kogoś, kto jest wiecznie naćpany.

Podobało mi się zakończenie, natomiast lektor mniej.

Podobało mi się zakończenie, natomiast lektor mniej.

Może nie majstersztyk ani top of the top, ale całkiem przyjemne słuchadło/czytadło w stylu babskiego thrillera.

Ogólnie ciekawa, zakończenie mnie zaskoczyło ale jeden wątek jakby niewyjaśniony.

Książka z podłożem psychologicznym, gdzie początkowo trzeba się zastanawiać, co z czym. Ogólnie wątek świetny, ale nie takiego zakończenia się spodziewałam.

ciężko mi jakoś sensownie ocenić tą książkę, bo z jednej strony pomysł fajny i dobrze napisana, ale momentami wątki słabo się kleiły i niektóre sytuacje mocno naciągnięto żeby jakoś to wszystko trzymało się przysłowiowej "kupy" ;)
mimo niedociągnięć mocne sześć, bo fajnie mi się do niej wracało

mimo niedociągnięć mocne sześć, bo fajnie mi się do niej wracało

Spodziewałam się czegoś lepszego po tytule i opisie... Dałabym 3 gwiazdki, ale zakończenie zaskakujące, dlatego przyznałam dodatkową

Gdy czytelnik weźmie do ręki książkę pt. „Nic o mnie nie wiesz”, wówczas z okładki dowie się, że czyta się ją jednym tchem. Mało tego, podobno powieść napisana w duecie jest mistrzowską półką. Czy rzeczywiście można tak stwierdzić? Według mnie nie i nie jest dobrze, gdy ktoś fałszywie wystawia rekomendacje, gdy mami odbiorcę i nastawia go na coś naprawdę wciągającego. Czytałam już dużo lepsze thrillery i kryminały. Tym razem nie było beznadziejnie, ale też nie wspaniale. Bez przesady.

Rebecca i Paul to małżeństwo z dość długim, bo dwudziestoletnim stażem. Niestety, nie jest to relacje idealna. Para notorycznie się okłamuje, zdradza, a potem szuka tak zwanego haka na siebie. On prowadził kiedyś firmę budowlaną, a po upadku firmy zaczął sprzedawać domy ze swoim przyjacielem i pomagierem w dostarczaniu alibi dla małżonki. Ona natomiast była przedstawicielką koncernu farmaceutycznego, ale chyba za bardzo wczuła się w rolę. Jej uzależnienie od leków staje się za silne i jest jednym z powodów psującego się małżeństwa z Paulem. Gdy para wikła się w bardzo poważne problemy natury kryminalnej, wszystko sypie się ze zdwojoną siłą. Jak bowiem można spokojnie spać, gdy ma się na koncie bardzo poważne przestępstwo? Jak funkcjonować, rozmawiać, pracować? Czy Rebecca i Paul rozwiążą swoje kłopoty? Kto stanie im na drodze i jak będzie wyglądało śledztwo w ich sprawie? Co takiego uczynili i co spędza im sen z powiek? O tym czytelnicy sami muszą się dowiedzieć.

Przyznam, że o ile sprawa kryminalna bardzo się przeciągała i była niekiedy męcząca w odbiorze, to zdarzało się też, że niektóre wątki odrobinę podniosły ogólną ocenę. W każdym razie powieści „Nic o mnie nie wiesz” z całą pewnością nie ocenię jako beznadziejnej. Podobało mi się ujęcie dawnych lat bohaterów. Zarówno Rebecca, jak i Paul sporo przeszli w młodości, zmagali się z naprawdę trudnymi sprawami natury psychologicznej. Powinni zatem doskonale się rozumieć, a oni woleli notorycznie się oszukiwać. Czy autorzy dobrze ujęli ich podejście do małżeństwa? Moim zdaniem nie- często fabuła była aż nadto poplątana, a to nie sprzyja spokojnemu czytaniu. Celowo też nie opowiadam o wszystkich bohaterach, bo może innym bardziej spodoba się lektura. Ja czasem bardzo ją męczyłam, a szkoda, bo początkowo sądziłam, że będzie to trafiona pozycja. Ponadto, książka ma iście amerykański styl i niczym szczególnym się nie wyróżnia. Nie dodano do niej niczego, co oszołomi odbiorcę.

Konkludując- powieść uważam po prostu za słabą, ale nie jestem wyrocznią, zatem każdy może sięgnąć po książkę i samemu przekonać się, jak jest naprawdę.

• Przeczytane w 2020
  • Recenzenckie