Auris

Vincent KlieschSebastian Fitzek Wydawnictwo: Amber Cykl: Jula i Hegel (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Rafał Sarna
Amber
Jula i Hegel (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Rafał Sarna

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Co w zbrodni piszczy?

1 Link do recenzji

Świetna, porywająca i zaskakująca.
Nie mogłam się oderwać....
Zaczyna się od porządnego kopa, i z czasem dostajesz gesiej skórki, bo przecież nic nie jest takie jakie się wydaje.

Mowa ciała może zdradzić nasz prawdziwy nastrój. Wtajemniczony w jej znaczenie potrafi czytać w człowieku jak w otwartej księdze. A słyszeliście o dowodach fonetycznych? Analizie poddaje się nie to co przepytywany mówi, ale jak mówi. Akcent, oddech, dobór słów – jakich informacji można się w nich dopatrzyć. Matthias Hegel, bohater książki "Auris", jest specjalistą w tej...

Była to wielka przyjemność, te kilka godzin spędzonych nad tą książką. Dobrze jest odskoczyć od tych łatwych i przyjemnych powieści. Ten thriller jest wciągający, dynamiczny i mega zaskakujący. Domyślałam się, stawiałam własne hipotezy a zakończenia i tak było trudno przewidzieć. Ale na tym pewnie polega ta idea thrillera. Już wyczekuję kolejnych części o Juli i Heglu....

Świetna książka !!! Fitzek tym razem tylko ,,maczał palce" ale wyszo to super. Po beznadziejnej i jak dla mnie najgorszej ksiażce Fitzka ,,Prezent" nie spodziewałem sie czegoś aż tak dobrego. Co prawda na szczególne uznanie zasługuje tu Vincent Keliesch, ale ksiązka jest jak najbardziej w starych dobrych Fitzkowych klimatach. Polecam !!!!!

Na półkach: , , , ,

Matthias Hegel jest fonetykiem sądowym.
Jednym z niewielu ekspertów w Niemczech, którzy specjalizują się w dowodach akustycznych.
Po sprawnie przeprowadzonej akcji odbicia zakładników, robi coś zaskakującego.
Przyznaje się do morderstwa i każe aresztować.
Jula ma za sobą bardzo trudne przeżycia. Jest podcasterką z misją naprawiania błędów wymiaru sprawiedliwości.
Do...

Oczywiście dałem się złapać na Fitzka, który jest tylko i az pomysłodawcą. Zazwyczaj w tego typu marketingowych zagrywkach czułem sie potem zawiedziony po lekturze. W przypadku Vincenta Kleischa mogę powiedzieć, że dał on radę. Książka jest naprawdę świetna. Jest tu mniej psychiatrii niż u Fitzka na rzecz kryminologii, choć atke audiologa mało i słabo wyeksploatowany. W...

Historia ta zaczyna się praktycznie od razu dwoma strzałami, w których kompletnie nie wiadomo, o co chodzi:)
To jest bardzo intrygujące i zachęcające do dalszej lektury.
Plusem jest bardzo wartka, adehadowa akcja - nie można się nudzić oraz mega ciekawa postać zawodu fonetyka.

Co minusem?

Dla mnie za dużo mieszania, misz maszu - nie wiadomo, kto nie wiadomo co - wolę...

Jak coś promuje się nazwiskiem Fitzka, to musi być dobre. Dlatego, pełna nadziei, bez wahania sięgnęłam po nową książkę bliżej nieznanego mi autora. I nie żałuję, bo nowa seria zapowiada się świetnie.
📖
Jeszcze przed rozpoczęciem lektury przeprowadziłam małe śledztwo, ponieważ miałam do czynienia z obcym dla mnie pojęciem. Do tego zupełnie dla mnie nowym - przyznaję, że nie...

Moje pierwsze słowa po przecztaniu tej książki kieruję do Sebastiana Fitzka: - powinieneś sobie pluć w brodę za oddanie tak genialnego pomysłu komuś innemu!
Dziwię się jak tak sprecyzowaną historię, usianą pełną intryg i manipulacji można oddać do adopcji.
Tak, dobrze zrozumiałeś, Fitzek był pomysłodawcą i supervisorem, a Vincent Kliesch rozwinął całą akcję…

Mówili na...

To moj drugi kontakt z Fitzekiem - "Auris" opiera sie na pomysle Sebastiana Fitzeka, wyszedl jednak - spod piora Vincenta Kliescha. Niestety. No, nie bylo zle, lecz pierwsza ksiazka Sebastiana Fitzeka, z ktora mialam stycznosc, "Pasazer 23", napiasana przez niego osobiscie, podobala mi sie pod wzgledem narracji/stylistyki bardziej.

Obie, "Pasazera 23" oraz "Auris"...

Dyskusje

• 2020