Długa droga do domu

Tłumaczenie: Jolanta Pers
Wydawnictwo: Solaris
The longest way home
8388431935

Dawno temu na odległą planetę przybył Lud i podporządkował sobie tubylcze inteligentne rasy. Potem przybyli Panowie i podbili Lud. Przez tysiące lat trwała pozorna harmonia, do czasu gdy Lud postanowił się zbuntować. Piętnastoletni Joseph Keilloran przebywa w chwili buntu z wizytą u kuzynów na północnym kontynencie. Udaje mu się uciec z pożogi, w której giną wszyscy jego krewni. Przed sobą ma liczącą tysiące mil drogę do domu, przez obszar kontrolowany przez buntowników i zamieszkany przez inteligentne rasy tubylców. Długa droga do domu całkowicie odmieni jego światopogląd.

Majkel | 2014-06-20
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Książka z motywem starym jak świat i tematyką uniwersalnie ludzką, mimo iż dotyczy nieco innego czasu i miejsca. Przez większą część treści mamy do czynienia raczej ze swego rodzaju literaturą młodzieżową, jednak bynajmniej nie naiwną, czy w związku z tym spłyconą. Godny wspomnienia jest realizm prób i słabości jakie towarzyszą bohaterowi w tytułowej "długiej drodze do domu". Na uwagę zasługuje również ciekawa filozofia życia opisanych tubylczych plemion planety. Przyjemna i nieciężka lektura na wakacje (tak jak to było w moim przypadku).

Fidel-F2 | 2016-01-15

Porządne young adult. Bez naiwnego pitolenia. Rzetelna opowieść o pokonywaniu przeciwieństw. Brak przesadnych fajerwerków może niektórych nurzyć, ale wciąż jest to powieść przygodowa. Dużą zaletą jest przemyślany i interesujący świat odkrywany stopniowo podczas lektury.

Serenity | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Szczerze mówiąc to taka opowieść o niczym. Praktycznie brak akcji, wątek filozoficzny niezbyt głęboki i nie wnoszący nic nad czym byśmy się już kiedyś nie zastanawiali. Jedyny plus: całkiem ładny styl.

Leafek | 2015-08-17
Przeczytana: lipiec 2013

Według mnie pomysł świetny, fajne opisy natury i przemiany bohatera, historia do pewnego momentu zajmująca, ale jak do cholery można tak zakończyć książkę? Jak pytam? Autor chyba jak najszybciej chciał już skończyć pisać albo nie miał już pomysłu co z tym zrobić dalej, więc postanowił zakończyć, w efekcie czego mam wrażenie i jakby w mojej wersji książki brakowało conamniej 100 stron

Stardust | 2016-07-28
Soloriel | 2016-01-10