Szkarłat

horror
Wydawnictwo Dreszcz
2019-08-19
2019-08-19

Okładka książki Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy. Część 2 Piotr Borowiec, Piotr Ferens, Krzysztof Haczyński, Karolina Kaczkowska, Tomasz Krzywik, Maciej Szymczak, Honza Vojtisek, Flora Woźnica, Zeter Zelke
Słowiańskie st... Piotr Borowiec, Pio...
Okładka książki Słowiańskie koszmary Dagmara Adwentowska, Piotr Barej, Sylwia Błach, Katarzyna Bromirska, Piotr Ferens, Artur Grzelak, Krzysztof Haczyński, Radosław Jarosiński, Daniel Jaśko, Aleksandra Kozioł, Marta Krajewska, Agnieszka Kwiatkowska, Marek Kwietniewski, Jacek Pelczar, Agata Poważyńska, Mikołaj Rybacki, Tomasz Siwiec, Michał Stonawski, Maciej Szymczak, Adrian Turzański, Mariusz Wojteczek, Flora Woźnica
Słowiańskie ko... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Spowiednikiem śmierć Piotr Barej, Piotr Ferens, Norbert Góra, Krzysztof Haczyński, Aleksandra Łaniszewska, Lavender Laver, Marta Marek, Ginger November, Klaudia Nowak, Jarosław Salamon, Maciej Szymczak, Marcin Szymkowski, Patrycja Żurek
Spowiednikiem ... Piotr Barej, Piotr ...
Okładka książki Licho nie śpi Dagmara Adwentowska, Piotr Barej, Agnieszka Biskup, Piotr Ferens, Kamil Gołdowski, Norbert Góra, Krzysztof Haczyński, Radosław Jarosiński, Daniel Jaśko, Karolina Kaczkowska, Piotr Kulpa, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Anna Musiałowicz, Wojciech Świętobor Mytnik, Marek Ścieszek, Maciej Szymczak, Michał J. Walczak, Mariusz Wojteczek, Flora Woźnica
Licho nie śpi Dagmara Adwentowska...

"Szkarłat" to absorbująca lektura o wyraźnym tle historycznym odzianym w szaty nienamacalnej grozy i tajemnicy. Autor do samego końca trzyma w napięciu w wątkach horroru, a i główna intryga i otoczka zbliżającego się powstania zmuszają czytelnika do wertowania kolejnych stron. Jeśli chodzi o historyczny zarys powieści, tutaj zdecydowanie została odrobiona lekcja - realia i stosowane słownictwo brzmią nad wyraz autentycznie. Polecam książkę miłośnikom zagadkowości i historii, a także tym, którzy po prostu lubią obcować z wciągającą literaturą.

Macie może ochotę na horror w klimatach historycznych?
Jeśli tak, to mam dla was coś ciekawego prosto od wydawnictwa Dreszcz.

Część z was zapyta zapewne co to za wydawnictwo: otóz jest to projekt z poczatku 2019, zalożony przez Krzysztofa Haczyńskiego.
Niestety wyglada na to że po wydaniu pierwszej ksiażki jaką była antologia "spowiednikiem śmierć" inicjatywa staneła w miejscu a Krzysiek zawiesił sprzedaż kolejnej, czyli własnie "szkarłatu".

Ale jak to w życiu bywa los zagrał ze mną w pokera i ostatnio okazało się ze autor ma kilka egzemplarzy na sprzedaż dzięki czemu i ja mogłem się z nią zapoznać.

Nie przedłuzając.

Pamietacie zapewne z historii XIX wiek...wiecie zabory, niespelnione marzenia o wolnosci i siedzenie pod butem.
Ogółem nieciekawie.

I własnie w takich czasach przychodzi na swiat bohater naszej powieści Jan Szereniawski.

Ale spokojnie, Janek jest synem szlachcica, niczego mu nie brakuje, ma kochajacych rodziców i żyje mu się dobrze.
Do czasu.

Aż nie odkrywa że kochany papa ma coś do ukrycia.
I to nie jakiś byle romans z wieśniaczką, a coś w podziemiach rodzinnego domu. Bo i w sumie po co komu wielkie pomieszczenie chronione przez drzwi z zakleciem? Raczej nie żeby trzymać tam słoiki.

Dodam tylko że w tle przewijają się pewne stare księgi i niewiem czy jedna przypadkiem nie była napisana po arabsku jeśli wiecie o czym mówie.

Żeby tego było mało, sytuacja w rozbitym kraju wcale nie jest wesoła, oj nie.

To co podobało mi się tu najbardziej to tajemnica, autor nie podaje nam nam niczego na talerzu i raczej woli ujawniac wszystko pod koniec. Znajdziecie tu groze ale raczej wkomponowaną w tło niż taką która mocno straszy.

Jedyne do czego tak naprawdę móglnym się przyczepic to zakończenie które w moim odczuciu jest potraktowane trochę po łebkach.

Podsumowując moje pitu pitu. Mysle że ta ksiazka spodoba się czytelnikom ktorzy lubią powieści o zabarwieniu historycznym, uważam także że fanom grozy może się spodobać, jesli nie za poziom strachu to przynajmniej za kilka dobrych pomysłów.

Macie może ochotę na horror w klimatach historycznych?
Jeśli tak, to mam dla was coś ciekawego prosto od wydawnictwa Dreszcz.

• Książki
  • Z dedykacją