Konstytucja

Cykl: Stara Flota (tom 1)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Constitution. Book One of The Legacy Fleet Trilogy
limonkaie

Kapitan Timothy Granger pół życia służył na „Konstytucji”. Okręt był stary, pochodził jeszcze z czasów, gdy Ziemię zaatakowali obcy z kosmosu. Ludzkość odparła wroga i przygotowała się na kolejną inwazję, jednak od tamtej pory minęło wiele lat. Kapitan Granger i jego załoga nie zaznali już ognia walki i nie wierzyli, że obcy powrócą. Przestarzała „Konstytucja” stanowiła tylko relikt przeszłości i ślepy zaułek w karierze, na jej pokładzie gromadziły się wyrzutki floty. Admiralicja postanowiła wreszcie przekształcić stary okręt w muzeum. Nie takiego końca służby pragnął kapitan Granger. Obcy jednak powrócili, a nowoczesne okręty nie zdołały ich powstrzymać. Przestarzała i rozbrojona „Konstytucja” musiała ruszyć do walki. Była ostatnią nadzieją na ocalenie Ziemi…

źródło opisu: http://www.drageus.com

źródło okładki: http://www.drageus.com

ZaaQazany | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'17
Przeczytana: 07 marca 2017

20 lat temu na ekranach kin zagościł film pod tytułem "Starship Troopers" ("Żołnierze kosmosu"). Soundtrack z tego filmu pięknie pasowałby do tej książki. Powiem nawet więcej - gdyby powstał film oparty na Konstytucji - w roli kapitana Tima Grangera widziałby Harrisona Forda, a w roli Shelby Proctor obsadziłbym Thandie Newton. Moja fantazja więc robię co chcę :)
Konstytucja to nie jest książka dla "koneserów" since fiction żyjących Lemem i Herbertem. Zauważyliście, do jakiego filmu została porównana??? Jest to najzwyklejsza space opera pełna kosmicznych bitew i twardych bohaterów. Przesłodzona nadmiernym proamerykańskim patosem oraz kwaskowata od postaw rusofobicznych. W tym wszystkim dająca sporą radość ze zwykłego czytania. Klasyczna fabuła biegnie megadynamicznie od bitwy do bitwy, kończąca się klasycznie (wiadomo jak) i zostawiająca nas na koniec z zagadką, odpowiedź na którą otrzymamy (może?) w kolejnym tomie.
Flota! Do Boju!

Filon | 2016-12-28

Świetna książka co tu dużo mówić. Wreszcie jakieś SF z porządnymi bitwami kosmicznymi! Są obcy, są krążowniki, myśliwce, ucieczki, pogonie no i przede wszystkim ratowanie ludzkości!
Dla fanów space oper nieobciążonych pytaniami o sens istnienia człowieka we wszechświecie i innych pierdół. Za to wypełnionych pociskami, laserami i odgłosem uciekającego w przestrzeń kosmiczną powietrza. :)

Ireth | 2017-04-26
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Porządny kawałek wojennego science-fiction, ale bez rewelacji. Czyta się szybko i przyjemnie, cały czas coś się dzieje i dzięki Bogu nie ma w tym zbędnego patosu. Niestety brakuje tu jakiegokolwiek powiewu świeżości - wrodzy obcy są wyraźnie inspirowani najeźdźcami z książek Orsona Scotta Carda, a winni wszystkiemu są ci co zawsze kombinują jak przejąć władzę nad światem...

Ricardo | 2017-01-23
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Ludzie trzymajcie sie z daleka od tego propagandowego dzieła sławiacego wielkość narodu amerykańskiego i jego floty. Czytając to musicie wiedzieć, że Rosjanie są źli i sprzymierzą się nawet z Obcymi przeciwko Ziemi. Litości....

J_Luna | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Wiele lat od ostatniego ataku na ziemię nadchodzi rozkaz wycofania ostatniego okrętu starego typu.
Stary okręt wraz z kapitanem i załogą wyrzutków floty wykonuje swój ostatni lot by stać się wybebeszonym egzemplarzem muzealnym.
Jednak wroga rasa nie zapomniała o ludziach.

Zaczyna się można powiedzieć banalnie i przewidywalnie ale muszę przyznać że wciąga bardzo szybko. A opis spektakularnych walk i gigantycznego rozmachu zniszczeń otwiera oczy ze zdumienia.
To mógł by być genialny film, ale ukazanie widzą tego co widzi czytelnik oczyma wyobraźni zajęło by pewnie lata i wiele milionów dolarów.

Polecam serdecznie każdemu kto ma ochotę oderwać się od rzeczywistości i bez reszty zagłębić się w walkę o przeżycie ludzkości.

klaju | 2017-02-08

Wygląda to jak pisany na szybko fanfik Battlestar: Gallactica. Literacko na poziomie słabych zinów, a fabuła tak przewidywalna, że od pewnego momentu czyta się już tylko z powodu perwersyjnej nadziei, że autor jednak wykazał się odrobiną kreatywności i dał coś od siebie. Niestety to płonna nadzieja - jak to już z nadziejami bywa..

Najaa | 2016-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Książkę czyta się dobrze, ale gdzieś w tle pozostaje wrażenie że tą historię już gdzieś czytała może w Ark Royal ?

Hardox | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem zachwycony "Konstytucją". Liczyłem raczej że będzie jakieś twarde military sf jak to u Drageusa, coś jak Star Carrier.
Jednak mamy do czynienia ze świetną space operą. Od początku do końca czytałem z ciekawością, po trochę ale nie miałem oporów wracać do książki jak tylko znalazłem trochę czasu.
Trochę już ksiażek przeczytałem i w "Konstytucji" bardzo polubiłem postacie, wielki plus dla autora za świetne napisane postacie.
Oprócz walk w kosmosie mamy trochę humoru, spisek przeciwko prezydent zjednoczonej ludzkości. Trochę nie podobało mi się że całość akcji dzieje się w naszym układzie słonecznym, oprócz paru stron takich preledium ponownego kontaktu z obcymi. Zamówiłem już drugi i trzeci tom. Liczę że dowiem się czegoś więcej dlaczego Konstytucja wyszła z osobliwości parę kilometrów dalej , co robił trzy i pół dnia nie wiadomo gdzie , jak przeżył Granger i czy może Jessica Miller przeżyła swój bohaterski ratujący ludzkość czyn. W ogóle ten moment był dla mnie...

Sławomir | 2016-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Nieskomplikowana space opera. Autor trochę zerżnął z innych ogólnie znanych pozycji w gatunku (pomysł z muzeum, rój) jednak nie wiem czemu mnie to nie drażniło. Czyta się szybko i przyjemnie. Zapewne w pamięć zbyt głęboko mi nie zapadnie i zapomnę o niej za tydzień:) Ale takiej prostej, rozrywkowej, lektury akurat potrzebowałem, więc jestem zadowolony. Polecam fanom gatunku jak najbardziej.

Miniut | 2017-10-08
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 08 października 2017

Totalna beznadzieja. Zero inwencji. Autor powiela najbardziej banalne schematy śmieciowej "literatury" science-fiction. Trudno się dziwić, że ci, którzy przypadkiem trafią na takie dzieło, zrażają się na zawsze do SF, a jej miłośników mają za bandę debili.

Ćwiek