Był sobie pies 2

Okładka książki Był sobie pies 2 W. Bruce Cameron Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Był sobie pies 2
W. Bruce Cameron Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Był sobie pies (tom 2) Ekranizacje: Był sobie pies 2 (2019) Seria: Był sobie pies powieść przygodowa
powieść przygodowa
2019-09-04
Edyta Świerczyńska
Ekranizacje:
Był sobie pies 2 (2019)
pies ekranizacja miłość optymizm pogoda ducha powieść obyczajowa przygoda przyjaźń

Nowy sens życia

To pełna uczuć i bardzo przyjemna w czytaniu książka

To pełna uczuć i bardzo przyjemna w czytaniu książka

Książka bardzo ciepła i miła idealna dla wrażliwych ludzi i miłośników zwierząt.

2052

W moim odczuciu jest dużo niżej niż pierwszy tom i nie wywołuje tych emocji, co poprzednik, a może bohaterowie tacy, że nie jestem w stanie tak mocno im kibicować, dlatego byłam tu dla Bailey'a i jednak zakończenie wycisnęło ze mnie łzy. Przykro mi CJ, bo mimo całej mojej miłości do ciebie, jestem team Bailey i jego chłopiec ♡.

Wzruszająca, przepiękna opowieść. Idealna dla psich mamuś i tatusiów.

Wzruszająca, przepiękna opowieść. Idealna dla psich mamuś i tatusiów.

Bailey to ukochany pies Ethana, który po jego śmierci opiekuje się jego wnuczką - CK. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dosyć proste. Z upływem czasu dziewczyna dorasta i wyjeżdża z matką do miasta. Pies wraca w kolejnym wcieleniu jako Koleżka, a jego zadaniem jest opieka nad dorastającą Clarity.
Jeżeli chodzi o powieści, których bohaterami są psy, nie wiele trzeba, bym się wzruszyła. Pamiętam jak wielkie wrażenie i wzruszenie wywołała u mnie pierwsza część powieści oraz ekranizacja, jedynie kwestią czasu było, aż zajrzę do drugiego tomu.
Ten tom nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia, jak miało to miejsce w pierwszej powieści, ale był moment, który mnie poruszył i miało to miejsce pod koniec, w ostatnim wcieleniu psa. Ogólne wrażenie dotyczące tej historii jest dobre, ale...no właśnie bez ale się nie obejdzie. Nie wiem, jak ubrać w to w słowach, ale mam wrażenie, że w tej części pies był niezbyt mądry w porównaniu do swoich wcześniejszych wcieleń. Możliwe, że moje odczucia są mylne, może źle zinterpretowałam jego sposób myślenia. Nie wiem. Może bazując na jego doświadczeniu, miałam wobec psiaka większe wymagania. Ode mnie 7/10.

Jeżeli chodzi o powieści, których bohaterami są psy, nie wiele...

Dla osób kochających psy będzie to wspaniała opowieść o bezgranicznej miłości do swojego czworonoga, ale i o jego oddaniu. Wzruszająca zwłaszcza dla tych, którzy mieli to szczęście posiadać psiaka, ale i trud pożegnania się ze swoim przyjacielem. Mając teraz drugiego pieska sama się uśmiecham, bo widzę w niej czasem swojego pierwszego psiaka. Bo z pozoru obie całkowicie różne, ale tak samo kochane. Dodatkowo w książce poruszone są trudne, ale i ważne tematy. Pieski doskonale wyczuwają ludzkie emocje, a historii o tym jak czworonóg uratował czyjeś życie nie brakuje i nie są one tylko wymyślone i spisane na papierze. Myślę, że każdy właściciel, który troszczy się o swojego pupila może śmiało kilkadziesiąt razy zgodzić się z bohaterami książki co do zalet naszych psich przyjaciół.

Przynajmniej w tej części można połapać się jeśli chodzi o chronologię i sens przygód psiaka, który przechodzi przez kolejne psie wcielenia.
W tej kontynuacji psiak przyjmuje różne rasy, namaszczenia oraz imiona, niemniej, towarzyszy jednej i tej samej towarzyszce życia, Clarity, tylko na różnych etapach jej życia począwszy od lat dziecięcych, nastoletnich, po dorosłe życie Clarity już jako kobiety.

Dla mnie powieść mimo wszystko bez polotu, wszystko opowiedziane z perspektywy psa w różnych jego wcieleniach, jak on widzi po swojemu i żyje u boku dziewczyny, która sama na co dzień nie ma łatwego życia, zmaga się ze swoimi problemami. Psiak również nie raz wpada w różne tarapaty, ale na jego szczęście za każdym razem, kiedy budzi się na nowo jako szczeniak, los łączy go z ukochaną dziewczynką.

Ta historia ma powiązanie z poprzednią częścią, nie do końca jest niezależną powieścią niezwiązaną właśnie z pierwszą częścią. Niemniej, spokojnie można ją czytać oddzielnie, bez sięgania do poprzedniej, ponieważ w odpowiednich momentach są napomknięcia, ale jasno wytłumaczone :)

Pierwsza część bardziej mi zapadła w pamięć. Ta również świetna, nic nie poradzę, że ta książka działa na mnie jak wyciskacz łez :)

Tym razem autor porusza trudne tematy. Dziewczynka, którą Bailey opiekuje się w swoich kolejnych wcieleniach, przechodzi przez bardzo dużo. Na szczęście ma wiernego psa do pomocy, który robi wszystko co się da, by się nią opiekować. Świetna książka.

Nigdy nie ciągnęło mnie do książek o zwierzętach. Z tego co pamiętam to dostałam je na urodziny. I muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę! Książki przyjemnie się czyta i posiadają na prawdę ciekawą fabułę, która głównie opiera się na psie, który szuka przez całe życie i następne swoje wcielenia, szuka swojego pierwszego właściciela. Momentami jest wzruszająca. Szczególnie podobała mi się pierwsza część, w drugiej - występowało dużo, szybkich zwrotów akcji, w których można się było pogubić. Polecam!