Był sobie pies 2

Okładka książki Był sobie pies 2 W. Bruce Cameron
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Był sobie pies 2
W. Bruce Cameron Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Był sobie pies (tom 2) Ekranizacje: Był sobie pies 2 (2019) Seria: Był sobie pies powieść przygodowa
powieść przygodowa
2019-09-04
Edyta Świerczyńska
Ekranizacje:
Był sobie pies 2 (2019)
pies ekranizacja miłość optymizm pogoda ducha powieść obyczajowa przygoda przyjaźń

Nowy sens życia

To jest bardzo lekka książka, mimo że porusza ważne tematy. Narcystyczny rodzic, problemy z odżywianiem czy też to, że czasem mamy szczęście pod nosem, a tego nie widzimy.
Rozumowanie Baileya to złoto. Bo jest takie samo jak w pierwszej części i naprawdę pasuje dla psa. Właściwie to mam nawet wrażenie, że w drugiej części w pewien sposób się rozwinęło, a już szczególnie w finale.

Chwilami miałam też wrażenie, że akcja jest przeciągnięta i trochę mnie to męczyło. Możliwe, że poprostu książka mogłaby być krótsza.

Bailey z wcielenia na wcielenie robi się coraz mądrzejszym psem i zdobywa nowe umiejętności. To świetne, bo nowe wcielenie nie miałby sensu, gdyby ten pieseł się niczego nie uczył.

W finale zrobiło się dosyć filozoficznie, co mi się podobało. Okazało się, że wszystko było ze sobą połączone, a psy są naszymi aniołami. Ostatecznie stwierdzam, że ta książka jest idealnym uzupełnieniem pierwszej części i naprawdę była tej serii bardzo potrzebna. To cudowna opowieść.

Polecam każdemu miłośnikowi zwierząt i psów, szczególnie jeśli czytał pierwszą część, ale myślę że i bez tego można czytać. Ale jednak bardziej bym polecała zacząć od pierwszej części, bo te książki są cudowne. Są na tyle cudowne, że mam ochotę na więcej tego autora, mam już ,,O psie który dał słowo" i chciałabym tą serię o Baileyu jako szczeniaku. Także polecam ;)

Bardzo polecam książkę. Coprawda jest ona wzruszająca, ale pisanie z perspektywy psa ma swój urok. Wiem, że książka kierowana jest głównie do młodzieży bo jest tam dużo młodzieżowych problemów. moim zdaniem i tak wspaniała książka. 10 gwiazdek!

"I co teraz? Będę się wciąż odradzał, przez całą wieczność? Czy pies może mieć więcej niż jeden sens życia? Jak to możliwe?"

Dalsze losy pieska, który w kolejnych wcieleniach szuka sensu życia.
Piękna książka! Jestem totalnie wzruszona. Chwyci za serce nawet największego snoba. Ta część jest bardziej dramatyczna i smutna. Ma też zabawne momenty, przez śmieszne psie określenia. Polecam przed czytaniem zaopatrzyć się w dużą ilość chusteczek.
Kocham!!

Dalsze losy pieska, który w kolejnych wcieleniach szuka sensu życia.

Uwielbiam i polecam gorąco

Uwielbiam i polecam gorąco

Książka bardzo ciepła i miła idealna dla wrażliwych ludzi i miłośników zwierząt.

W moim odczuciu jest dużo niżej niż pierwszy tom i nie wywołuje tych emocji, co poprzednik, a może bohaterowie tacy, że nie jestem w stanie tak mocno im kibicować, dlatego byłam tu dla Bailey'a i jednak zakończenie wycisnęło ze mnie łzy. Przykro mi CJ, bo mimo całej mojej miłości do ciebie, jestem team Bailey i jego chłopiec ♡.

Wzruszająca, przepiękna opowieść. Idealna dla psich mamuś i tatusiów.

Wzruszająca, przepiękna opowieść. Idealna dla psich mamuś i tatusiów.

Bailey to ukochany pies Ethana, który po jego śmierci opiekuje się jego wnuczką - CK. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dosyć proste. Z upływem czasu dziewczyna dorasta i wyjeżdża z matką do miasta. Pies wraca w kolejnym wcieleniu jako Koleżka, a jego zadaniem jest opieka nad dorastającą Clarity.
Jeżeli chodzi o powieści, których bohaterami są psy, nie wiele trzeba, bym się wzruszyła. Pamiętam jak wielkie wrażenie i wzruszenie wywołała u mnie pierwsza część powieści oraz ekranizacja, jedynie kwestią czasu było, aż zajrzę do drugiego tomu.
Ten tom nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia, jak miało to miejsce w pierwszej powieści, ale był moment, który mnie poruszył i miało to miejsce pod koniec, w ostatnim wcieleniu psa. Ogólne wrażenie dotyczące tej historii jest dobre, ale...no właśnie bez ale się nie obejdzie. Nie wiem, jak ubrać w to w słowach, ale mam wrażenie, że w tej części pies był niezbyt mądry w porównaniu do swoich wcześniejszych wcieleń. Możliwe, że moje odczucia są mylne, może źle zinterpretowałam jego sposób myślenia. Nie wiem. Może bazując na jego doświadczeniu, miałam wobec psiaka większe wymagania. Ode mnie 7/10.

Jeżeli chodzi o powieści, których bohaterami są psy, nie wiele...

Dla osób kochających psy będzie to wspaniała opowieść o bezgranicznej miłości do swojego czworonoga, ale i o jego oddaniu. Wzruszająca zwłaszcza dla tych, którzy mieli to szczęście posiadać psiaka, ale i trud pożegnania się ze swoim przyjacielem. Mając teraz drugiego pieska sama się uśmiecham, bo widzę w niej czasem swojego pierwszego psiaka. Bo z pozoru obie całkowicie różne, ale tak samo kochane. Dodatkowo w książce poruszone są trudne, ale i ważne tematy. Pieski doskonale wyczuwają ludzkie emocje, a historii o tym jak czworonóg uratował czyjeś życie nie brakuje i nie są one tylko wymyślone i spisane na papierze. Myślę, że każdy właściciel, który troszczy się o swojego pupila może śmiało kilkadziesiąt razy zgodzić się z bohaterami książki co do zalet naszych psich przyjaciół.

To pełna uczuć i bardzo przyjemna w czytaniu książka

To pełna uczuć i bardzo przyjemna w czytaniu książka