Wiśniowe serce

Wydawnictwo: IUVI
Cherry Crush
nastolatki, miłość, słodycze
olga

Cherry jest niepoprawną marzycielką i… no cóż, powiedzmy, że lubi fantazjować. Chodzi do szkoły, miewa kłopoty z koleżankami, nauczyciele jej nie rozumieją… Klasyka. Ale w jej życiu zachodzi rewolucyjna zmiana: Cherry przeprowadza się z ojcem do jego dziewczyny i staje się częścią niesamowitej rodziny Tanberry, wielkiej, hałaśliwej i… ciut zwariowanej. Teraz Cherry mieszka we wspaniałym starym...

Ale w jej życiu zachodzi rewolucyjna zmiana: Cherry przeprowadza się z ojcem do jego dziewczyny i staje się częścią niesamowitej rodziny Tanberry, wielkiej, hałaśliwej i… ciut zwariowanej. Teraz Cherry mieszka we wspaniałym starym domu na szczycie nadmorskiego klifu i wszystko idzie dobrze, dopóki nie zakocha się w chłopaku jednej z przyrodnich sióstr. Nie trzeba chyba dodawać, że ta ostatnia nie jest zachwycona i zrobi wiele, by wyeliminować konkurencję.
Podczas gdy wszyscy są pochłonięci tworzeniem domowej wytwórni czekolady, Cherry musi wybrać pomiędzy lojalnością wobec zołzowatej siostry a nieodpartym urokiem Shaya…

źródło opisu: Empik.com

źródło okładki: empik.com

Biblioteczka Rudej | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

" Życie jest takie jak kwiat wiśni - piękne, lecz kruche - i cała sztuka w tym, by cieszyć się jego pięknem, póki trwa, i korzystać z każdej danej nam sekundy"

Jak tylko zobaczyłam okładkę Wiśniowego serca to wiedziałam, że prędzej czy później wpadnie w moje ręce. Okładka jest wręcz przesłodka taka, którą ma się ochotę schrupać zaraz po przebudzeniu.
Wiecie doskonale, że zdecydowanie za rzadko sięga po książki autorów innych niż polscy. I muszę przyznać, że to błąd, który postaram się w tym roku nadrobić.
Wiśniowe serce to pierwsza z pięciu części cyklu Bombonierki. Książka przeznaczona jest dla młodych ludzi, ale ja jako,że okres nastoletni dawno mam za sobą też przeczytałam ją z niekłamanym zainteresowaniem.
Cherry to trzynastolatka wchodząca w nastoletnie życie, dziewczyna wychowywana jest tylko przez ojca. Mieszkają w Szkocji. Nasza bohaterka nie cieszy się w szkole popularnością i żeby zyskać akceptację i zrozumienie wśród rówieśników często mija się z prawdą,a wydarzenie...

WielkiBuk | 2019-04-26
Przeczytana: kwiecień 2019

Miało być słodko, tak czekoladowo i radośnie, a jednak Cathy Cassidy pokazała, że to jedynie pozory w „Wiśniowym sercu”, pierwszym tomie młodzieżowej serii Bombonierki.

Cathy Cassidy udowadnia jak trudnym zadaniem jest budowanie rodziny od nowa, ze skrawków i niepasujących do siebie kawałków. Rodziny patchworkowej, która może zadziałać jedynie wtedy, gdy wszystkie elementy połączą się ze sobą, kiedy pójdą na wyczekiwane kompromisy. W „Wiśniowym sercu” każda z rodzin nosi swój ból, swoją traumę – stratę, żałobę, tęsknotę, ale przede wszystkim pustkę, która prosi, by ją zapełnić. Pozornie wszystko jest dobrze, jest tak jak powinno być, jest niewinnie i uroczo, ale pod powierzchnią buzuje wulkan niewypowiedzianych emocji. Wybuchają poprzez awantury, akty buntu, trzaskanie drzwiami, samotne przesiadywanie na klifie i puste spojrzenia w przestrzeń. Potrzeba czasu, by załatać braki, by naprawić to, co zepsuło się i nigdy nie będzie działać jak dawniej, ale być może dzięki nowym częściom...

olga | 2019-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Jakie owoce są Waszymi ulubionymi? I czy da się je połączyć z czekoladą?;)
Mam dziś dla Was parę słów o wyjątkowo pysznej książce, w której ważną rolę odgrywa czekolada i wiśnie🍒

13-letnia Cherry Costello mieszkała z wychowującym ją samotnie tatą. Tata się jednak zakochał w Charlotte Tanberry i zdecydował o przeprowadzce do ukochanej. W domu nad klifem w Somerset mieszkają z Charlotte także jej 4 córki o dźwięcznie brzmiących imionach: Summer, Skye, Coco i Honey. Czy Cherry zyska w nich 4 siostry?

Trzy z nich rzeczywiście przyjmują ją ciepło i pomagają w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Jednak najstarsza - Honey (niech nie zwiedzie Was to słodkie imię!) nie zamierza zaakceptować ani Cherry, ani jej ojca w roli nowego taty. Dla niej to parweniusze, biedota z Glasgow, chcąca żyć na koszt jej matki.
Ale jest jeszcze coś, bo na domiar wszystkiego chłopak Honey - Shay, od pierwszej chwili wyjątkowo przypada naszej Wisience do serca. I to z wzajemnością!

Wkrótce w domu...

Paulina | 2019-05-03
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Cała recenzja tutaj: https://recenzjemystic.blogspot.com/2019/05/cathy-cassidy-wisniowe-serce.html

Miałam rację! Wiśniowe serce to lekka i całkiem przyjemna lektura, którą chłonie się w ekspresowym tempie. Czasami dobrze tak poczytać o problemach trzynastolatek i zapomnieć o swoich… No właśnie, wiek bohaterów to chyba było jedyne, co w tym wszystkim mi przeszkadzało. Gdyby byli tak ze dwa lata starsi, byłoby wręcz idealnie. No cóż, nie będę się czepiać, bo to tylko taki mały niuansik (a ja jestem stara i jak to mówią – zapomniał wół, jak cielęciem był), który całkowicie nie wpływa na odbiór historii. A jak dobrze pamiętamy lub też nie, mając te naście lat, problemy takie jak pierwsza miłość są ogromne niczym głazy (chciałabym mieć takie zmartwienia), co powoduje zabawne komplikacje…

Od pewnego czasu bardzo starannie wybieram sobie książki do czytania, bo zauważyłam, że to, co podobało mi się parę lat temu, teraz już takich zachwytów we mnie nie wywołuje. Jednak gdy mój wzrok padł na zapowiedź książki Cathy Cassidy – Wiśniowe serce, z miejsca zauroczyła mnie okładka i chociaż nastoletnie lata już dawno za mną, to coś mnie do tego tytułu przyciągało. Czy było warto zaufać temu przyciąganiu?

Inthefuturelondon | 2019-05-12
Przeczytana: maj 2019

Bardzo byłam ciekawa tej książki, ponieważ od czasu do czasu lubię przeczytać jakąś cukierkową historię, która umili mi czas. Jednak, kiedy sięgałam już po powieść Cathy Cassidy, nie wiedziałam, jak dobra historia się kryje na kartach tej książki.

Cherry to główna bohaterka tego tomu. Jest urocza, zabawna, inteligentna, choć bardzo często chodzi z głową w chmurach. Jednak nie przeszkadzało mi to i bardzo polubiłam tę bohaterkę. Gdzieś tam, w pewnych sytuacjach odkryłam, że ja i Cherry zachowujemy się podobnie.

Do gustu przypadł mi również ojciec dziewczynki. Mimo tego, że tyle osób uważa go za nieudacznika, to we mnie wzbudził on bardzo ciepłe uczucia. Widać, że Paddy kocha swoją córkę i chce dla niej jak najlepiej. Autorka ukazała tutaj uroczą relację między dzieckiem a samotnym rodzicem, która pomimo przeciwności losu jest silna i poruszająca.

Historia, jaka została tutaj przedstawiona, jest dosyć schematyczna i niektórym może wydać się okropnie nudna. Warto jednak wspomnieć,...

Paulina | 2019-04-22
Na półkach: 2019, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

"Wiśniowe serce" Cathy Cassidy, to niezwykła powieść dla młodzieży, której motywem przewodnim jest słodka, pyszna czekolada. Kto nie lubi czekolady?
Książka jest pierwszym tomem serii:"Bombonierki".

W pierwszej części poznajemy 13-letnią Cherry, która jest marzycielką, uwielbia opowiadać niezwykłe historie, które przenoszą w świat fantazji. Niestety...Wisienka nie zdobywa swoimi opowieściami zbyt wielu przyjaciół. Ludzie jej nie rozumieją, odwracają się od niej. Dziewczynka nie poddaje się. Wydaje się, że jest to klasyczna historia, którą znamy z innych młodzieżówek? Nic bardziej mylnego. Życie nastolatki gwałtownie się zmieni. Razem ze swoim tatą przeprowadza się do jego dziewczyny, gdzie poznaje cztery siostry Tanberry. Żywiołowe, zwariowane, barwne jak egzotyczne ptaki, każda z sióstr jest inna, jak żywioły. Coco, Skye, Summer i Honey. Tak, ich imiona odrobinę o nich mówią. I jak w tym zwariowanym świecie ma się odnaleźć dwójka marzycieli? Jak poradzi sobie Cherry? Czy...

Każdy z nas, czytelników, potrzebuje czasem czegoś lekkiego do poczytania, a co sprawdza się najlepiej, jak nie urocze młodzieżówki, które już z oddali pachną wakacjami? Taki przerywnik przyda się z pewnością każdej zmęczonej ciężkością poszczególnych lektur osobie. Tym razem padło na mnie. I bynajmniej nie żałuję tej krótkiej, ale jakże słodkiej przygody.

SŁODKO-GORZKIE FANTAZJE – CZYLI JAK BYĆ WIARYGODNYM, GDY PISZE SIĘ KSIĄŻKĘ DLA NASTOLATKÓW

Wbrew pozorom Wiśniowe serce nie jest książką, która ocieka słodyczą. Rzeczywiście, jest tu niekiedy uroczo, miło i radośnie, ale dla równowagi mamy też dramaty, które stanowią całkiem interesującą stronę tej powieści. Na początku myślałam sobie: jakie problemy mogą mieć dzieciaki, które ledwo weszły w nastoletni wiek? Okazuje się, że jakie by nie były, wciąż są przedstawione w taki sposób, że my sami odczuwamy niekiedy smutek.
Rzadko widuję powieści dla młodszych czytelników (nie jest to książka dla nastolatków powyżej 16 lat, raczej bym...

Maromira | 2019-05-07
Przeczytana: 07 maja 2019

Życie 13-letniej Cherry z dnia na dzień zmienia się całkowicie. Dotychczas była tylko ona i jej tata, od teraz ma mieszkać u dziewczyny ojca i jej córek. Znienacka staje się częścią wielkiej, hałaśliwej rodziny Tanberry i choć jest podekscytowana, to jedno burzy jej radość – starsza z córek, Honey, robi wszystko, by się jej pozbyć.

W czasie gdy tata i jego dziewczyna rozkręcają wspólny czekoladowy biznes, a młodsze córki zacieśniają z Cherry więzi, nastolatka próbuje zażegnać rosnący spór z Honey. Co jest o tyle kłopotliwe, że starsza dziewczyna raz wbiwszy sobie coś do głowy, nie odpuści, a jej chłopak, Shay, zaczyna się kręcić wokół Cherry.

„Wiśniowe serce” otwiera cykl „Bombonierki” – opowieści o dziewczynach Tanberry, pięciu siostrach, o kształtowaniu się ich patchworkowej rodziny i o typowych wczesnonastoletnich problemach. To seria dla młodszych czytelników, starszych może znużyć nieco zbyt naiwna narracja i lukier, od którego aż trzeszczą zęby.

Cathy Cassidy pozornie...

Milena | 2019-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

„Wiśniowe serce” to pierwsza książka z serii „Bombonierka” opowiadającej o patchworkowej rodzinie.
Pierwsza z nich skupia się na Cherry, trzynastolatce, która wraz z ojcem przeprowadza się do jego nowej partnerki. Kobieta ma już 4 córki z poprzedniego małżeństwa. Każda z nich jest zupełnie inna od reszty, ma inne marzenia, plany spojrzenie na życie. Trzy z nich są przyjacielsko nastawione do nowej współlokatorki, jedynie najstarsza z nich traktuje ją jak intruza, który za długo nie zabawi w jej domu.
„Wiśniowe serce” to lekka i przyjemna do czytania młodzieżówka z motywem słodkiej czekolady. Dzięki swojej szerokiej gamie różnych bohaterów myślę, że każdy czytelnik znajdzie kogoś z kim szczególnie będzie się utożsamiał. Jednak tym razem skupmy się tylko na Cherry. Jak na swój wiek dziewczyna wydaje się dość dojrzała. Wyjątkiem tu stanowi jej wybujała wyobraźnia i skłonność do koloryzowania faktów ze swojego życia. W dużym stopniu można uznać to za jej wadę, w końcu ciągle kłamie....