Twoje fotografie

Tłumaczenie: Izabella Mazurek
Wydawnictwo: Iuvi
Photos of you
ew_cia

Zostały ci zaledwie miesiące na rzeczy, na które jeszcze wczoraj miałaś długie lata. W dniu swoich dwudziestych ósmych urodzin Ava dowiaduje się o wznowie raka, z którym walczyła trzy lata wcześniej. Lekarze nie pozostawiają nadziei: dziewczyna ma przed sobą jakiś rok życia. Ava nie zamierza jednak pozwolić chorobie decydować o tym, jak przeżyje ostatnie cenne miesiące – pragnie urządzić swój...

W dniu swoich dwudziestych ósmych urodzin Ava dowiaduje się o wznowie raka, z którym walczyła trzy lata wcześniej. Lekarze nie pozostawiają nadziei: dziewczyna ma przed sobą jakiś rok życia. Ava nie zamierza jednak pozwolić chorobie decydować o tym, jak przeżyje ostatnie cenne miesiące – pragnie urządzić swój wymarzony ślub. Jest tylko jeden mały problem. Brak pana młodego.

Ava nie ma też zbyt wiele pieniędzy, a przede wszystkim czasu… Lecz to wszystko jest bez znaczenia. Zorganizuje wesele dla siebie samej.

Gdy przyjaciele i rodzina mobilizują się, by pomóc jej spełnić ostatnie marzenie i zorganizować przyjęcie wszech czasów, w sprawę angażują się media i wieść o Avie rozchodzi się po całym kraju. Lecz plany dziewczyny nieco się komplikują. Nagle do głosu dochodzą uczucia, z którymi zdążyła się już pożegnać. Teraz musi zdecydować, czy wystarczy jej odwagi, by pokochać, a potem sił, by się pożegnać.

źródło opisu: http://iuvi.pl/

źródło okładki: Wydawnictwo Iuvi

olga | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019

28-letnia Ava dowiaduje się, że ma nawrót raka. Tym razem nie ma ratunku. Zostało jej mało czasu. Może rok, może kilka miesięcy. Rodzice chcą, by ich jedynaczka walczyła, jak poprzednio. Ale Ava nie chce tracić czasu na leżenie w szpitalu. Pragnie odejść na własnych warunkach, wyciskając z reszty życia, ile tylko zdoła i spełniając swoje wielkie pragnienie.

Może pomyślicie, że marzy o zdobyciu jakiegoś szczytu. Albo o egzotycznej podróży.
Otóż nie. Ava ma bardzo prozaiczne marzenie. Chce wziąć ślub. Ubrać suknię w kształcie bezy, być przez ojca poprowadzona do ołtarza... To ma być jej pożegnalne przyjęcie. Brak pana młodego, ale to nie przeszkoda.
Kiedy dzięki przyjaciółkom Avy w sprawę angażują się media, kobieta spotyka się z ogromnym odzewem i ofertami pomocy w zorganizowaniu ślubu i wesela. I wtedy Ava poznaje fotografa, Jamesa. On również jest nią zainteresowany.
Jednak czy umierającej dziewczynie wolno się jeszcze zakochać? Czy ma prawo wciągać Jamesa w coś, co, jak wiadomo,...

Szkolny_Klub_ | 2019-05-21
Przeczytana: 21 maja 2019

Twoje fotografie” to druga po „Normalni inaczej” książka nowozelandzkiej pisarski Tammy Robinson, którą przeczytałam.

Ave ma zaledwie 28 lat i jak się okazuje niewiele życia przed sobą. W dniu swoich urodzin dowiaduje się o wznowie choroby nowotworowej. Jak przyjąć taką wiadomość, jak przeżyć resztę życia? Dziewczynę otaczają kochający ludzie, rodzice, przyjaciółki. A jej marzeniem było zawsze wielkie wesele. Choć nie ma pana młodego, najbliżsi organizują przyjęcie. O akcji dowiaduje się coraz więcej ludzi w tym poczytne czasopismo. Co z tego wyniknie? Czy Ave zdąży przeżyć miłość swojego życia?

Książka opisuje chorą dziewczynę, ale nie jest o śmierci, jest o życiu. O życiu z pełną świadomością, o cieszeniu się chwilą, otaczaniu się ludźmi kochającymi, o zbieraniu cennych wspomnień. Poruszyło mnie bardzo, że bohaterka dzielnie walczy o każdy dzień, ale ma też swoje chwile załamania, wspierają ją rodzice, przyjaciele.

Lektura „Twoich fotografii” wzrusza i daje do myślenia. Mamy...

LubimyCzytać | 2019-05-13
Przeczytana: 13 maja 2019