Chłopak, którego nie było

Wydawnictwo: Między Słowami
Chłopak, którego nie było
ew_cia

JEŚLI NAPRAWDĘ KOGOŚ KOCHASZ, PRZEZNACZENIE ZAWSZE ZNAJDZIE DROGĘ Martyna od dawna czeka na swoją szansę w życiu. Pracuje ponad siły w nadmorskim pensjonacie rodziców i powoli przestaje wierzyć, że cokolwiek może się zmienić. Aż pewnego dnia spotyka na plaży tajemniczego mężczyznę… James mógłby być spełnieniem marzeń każdej kobiety, jednak zwraca uwagę właśnie na Martynę. Jako pierwszy...

JEŚLI NAPRAWDĘ KOGOŚ KOCHASZ, PRZEZNACZENIE ZAWSZE ZNAJDZIE DROGĘ

James mógłby być spełnieniem marzeń każdej kobiety, jednak zwraca uwagę właśnie na Martynę. Jako pierwszy wierzy w nią bezgranicznie i postanawia pokazać jej inny świat. Przy Jamesie Martyna odzyskuje wiarę w siebie i w to, że szczęście jest możliwe. Żadne z nich nie ma wątpliwości, że rodzi się między nimi prawdziwa miłość, gorąca i szczera. Martynie nie daje jednak spokoju fakt, że James do złudzenia przypomina chłopaka, który kiedyś był dla niej całym światem…

Co James ma wspólnego z tajemniczym Kubą?

Czy Martyna znajdzie w sobie odwagę, by zawalczyć o nową miłość?

Czy dusze, które niegdyś związał los, odnajdą się pomimo przeciwności?

źródło opisu: Wydawnictwo Między Słowami

źródło okładki: Wydawnictwo Między Słowami

Lauranna | 2019-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Świetna książka. Płakałam kilka razy...

Iwona | 2019-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Historia piękna, chociaż zupełnie nie mogła się wydarzyć. Przeczytałam ją z wielką przyjemnością. Mogę polecić- spędzicie przyjemnie czas.

MAGDALENA | 2019-08-21

Po prostu wspaniała historia.

kowalinka | 2019-08-20
Przeczytana: 2019 rok

Książki E. Rodzeń mogę kupować w ciemno. To, w jaki sposób snuje swoje powieści jest niesamowite. Postaci są barwne, ich zarys psychologiczny jest dogłębny i człowiek zatraca się w fabule, kibicuje bohaterom i smuci się, gdy zamyka ostatnie strony książki.
"Chłopak, którego nie było" przekonał mnie od pierwszych stron. Historia Martyny, która przez swoją "chorobę" staje się intruzem w domu, powoli nabiera barw i kształtów. Człowiek wsiąka w jej historię i tak naprawdę do ostatnich stron nie wiadomo, jak ta historia się skończy. Odkrywanie kolejnych fragmentów z życia Martyny było idealnie w punkt, wysublimowane, odpowiednio dawkowane.
Nie rozczarowałam się, ba! jestem trochę bardziej zauroczona jej powieściami. Oby tak dalej! Czekam na kolejną;D

Malwka1106 | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

Książki Pani Elżbiety to samo zło, naprawdę zło wcielone, bo jak tylko po którąś sięgnę to jest pewność że będę czytać do końca. I tak też było tym razem, nie mogłam się oderwać, tak mnie pochłonęła historia Martyny i Kuby, że gdyby książka miała kolejna część na pewno bym zaczęła czytać od razu. Polecam serdecznie, świetnie napisana historia. A na takie szaleństwo, na jakie zachorowała główna bohaterka spokojnie ja również mogę chorować 😊

readforrhys | 2019-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2019

Pewnie część z was pamięta, że bardzo lubię książki Elżbiety Rodzeń – "Przyciąganie" lub "Przyszłość ma twoje imię" mnie zachwyciły. Chociaż nie obyło się i bez rozczarowań, jak w przypadku "Dziewczyna o kruchym sercu". Toteż gdy dowiedziałam się o premierze nowej pozycji spod pióra tej autorki, podeszłam do niej z lekką rezerwą – miałam nadzieję na coś pokroju dwóch pierwszych tytułów, ale jednocześnie obawiałam się, że będzie jak w przypadku "Dziewczyny...". Ale już przeczytałam, mam za sobą i w końcu znalazłam chwilkę, by co nieco wam opowiedzieć.

"Z tysiąca niezwykłych powodów lubię słuchać bicia jego serca."

Martyna można powiedzieć, że nie ma łatwego życia – ma dwadzieścia kilka lat, żyje i mieszka w nadmorskim pensjonacie swoich rodziców. Nie wydaje się, że to jest niezbyt przyjemna opcja, ale jednak, dziewczyna ciągle słyszy słowa, które podkopują jej pewność siebie, samoocenę a nie tak powinno być, czyż nie? Wszystko za sprawą pewnego epizodu z jej życia, który...

silwana | 2019-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2019

Książka, którą pochłonęłam jednego dnia. Nie podbiła mojego serca co prawda tak jak Zimowa miłość, ale historia Matyldy i Kuby ma w sobie to coś, co sprawia, że chce poznać się ich dalsze losy.

Paola30 Paulina | 2019-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Nadzwyczajna, wciągająca i wzruszająca powieść przedstawiająca nam bohaterów, których połączył los. Książka nie pozwala czytelnikowi się nudzić, zawiera w sobie bardzo dużo uczuć. Powieść nie jest zwykłym romansem, przedstawia nam jak osoby nam najbliższe potrafią zabić w człowieku wiarę w siebie, oraz jak dzięki miłości można tą wiarę odzyskać. Bardzo denerwowała mnie postać ojca Martyny, który powinien swoje dziecko wspierać a nie poniżać na każdym kroku i nie zauważać jej starań. Rodzina Martyny nie wierzy w nią i stale krytykuje. Marzeniem dziewczyny jest uwolnić się od toksycznego ojca, lecz nie ma w sobie tyle siły, żeby uwierzyć w siebie. Dopiero poznanie Jamesa sprawia, że dziewczyna nabiera odwagi by zawalczyć o swoją przyszłość. To on dostrzega w niej potencjał i talent i zaczyna ją doceniać. Powieść podzielona jest na dwie części – teraz i wcześniej. Opisy z przeszłości pozwalają nam zrozumieć co czuła Martyna i jak zmieniło się...

wiooletka13 | 2019-08-12
Na półkach: Przeczytane, ☆ 2019 ☆
Przeczytana: 12 sierpnia 2019

Przeznaczenie, jedni w to wierzą inni nabijają się z tego. Miłość od pierwszego wejrzenia, czy takie coś w ogóle istnieje w naszym społeczeństwie ? Dwa zjawiska, które budzą wiele pytań i różnych poglądów.
Sięgając po tę powieść nie miałam zbyt wielkich oczekiwań, ale bardzo chciałam ją przeczytać. Sam opis przyciągnął już moją uwagę i byłam ciekawa spotkania z tą autorką i jej pomysłu na fabułę.
Martyna jest główną bohaterką książki, która prowadzi razem ze swoimi rodzicami pensjonat nad morzem, może „prowadzi” to nie jest zbyt odpowiednie słowo. Jest dziewczyną przynieś, podaj, pozamiataj. Rodzina od zawsze mówi jej, że się do niczego nie nadaje, nie ma wykształcenia i w życiu na pewno daleko nie zajdzie. Jest to moim zdaniem podcinanie skrzydeł dziewczynie i od początku sugerowanie że jest tą gorszą, brzydszą i głupszą. Szczególnie jest to bolesne ze strony rodziny, ponieważ ona ma wspierać i być oparciem w momentach zawahania i motywacją do dalszego rozwoju.
James, prezes...

Justyśka | 2019-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2019

Zacznijmy od tego, że styl autorki już niemal od pierwszej strony przypadł mi do gustu. Było lekko, przyjemnie. Autorka nie lała wody, opisy były w sam raz by zrozumieć książkę, a nie się zanudzić. Scen 18+ nie znajdziemy, co również bardzo mi się podobało.

Akcja powieści ani nie pędzi, ani się nie wlecze. Ma swoje idealne tempo, które bardzo mi się podobało.

Okładka jest przecudowna. Pastelowe barwy i urocza para na okładce sprawia, że mam ochotę stawiać książkę okładką do przodu na półce. Jest bardzo fotogeniczna, co zobaczycie na zdjęciach w opinii. Jedyny minus, ale drobny to brak rozdziałów. Jednak jestem tak zakochana, że akceptuję tę malutką wadę.

Martyna to młoda, silna i zdrowa kobieta. Jako dziecko podczas wypadku przy zabawie w chowanego zaczyna widzieć pewnego chłopca. Jest on od niej starszy, jednak nadal to dziecko. Wszyscy uważają ja przez to za wariatkę. Musi chodzić do psychiatry, a nawet kilka razy ląduje w zakładzie zamkniętym. W końcu decyduje...