Good Omens
Ag2S

Koniec świata jest już blisko! W serialu na podstawie niebiańsko udanej i piekielnie zabawnej powieści Pratchetta i Gaimana wystąpią David Tennant, Michael Sheen, Jon Hamm, Frances McDormand i Benedict Cumerbatch! Premiera 31 maja 2019 roku w Amazon Prime. Koniec świata jest już blisko! Nadciągają jeźdźcy Apokalipsy, a Antychryst ma zesłać na Ziemię Armagedon. Tymczasem aniołowi Azirafalowi...

Koniec świata jest już blisko!

Koniec świata jest już blisko! Nadciągają jeźdźcy Apokalipsy, a Antychryst ma zesłać na Ziemię Armagedon. Tymczasem aniołowi Azirafalowi (Michael Sheen) i demonowi Crowleyowi (David Tennant), dwóm przyjaciołom, którzy od tysięcy lat żyją wśród ludzi, perspektywa końca świata zupełnie nie odpowiada. Ruszają więc z misją uśmiercenia Antychrysta, żeby zapobiec katastrofie i uratować świat przed zagładą. Problem w tym, że Antychryst ma ledwie jedenaście lat i jest bardzo miłym chłopcem, z którego rodzice mogą być naprawdę dumni...

W sześcioodcinkowym serialu głosem Niebios i Piekieł przemówi hollywoodzka śmietanka - w roli Boga wystąpi Frances McDormand, a Benedict Cumerbatch zagra Szatana. Jon Hamm pojawi się w roli Archanioła Gabriela. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Anna Maxwell Martin, Josie Lawrence, Jack Whitehall, Adria Arjona, Michael McKean, Miranda Richardson i Nick Offerman.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Dobry_omen-p-36315-1-30-.html

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Dobry_omen-p-36315-1-30-.html

Marzena | 2019-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2019

Trzysta lat temu Agnes Nutter stworzyła "Przistoyne i akuratne profecye" czyli: "akuratne opisanie dziejów stworzenia od dnia dzisiejszego aż do jego końca, dokładniejsze od inszych, a tyczące się czasów co nadejdą".
Agnes potrafiła przewidywać przyszłości, (to jak celnie, zależy oczywiście od zdolności interpretacji), a z jej słów wynika, że w najbliższą sobotę nastąpi koniec świata.
Wnoszę, że najbliższą była ubiegła.
A może przyszła jest najbliższą?
Przybyli już Czterej Motocykliści Apokalipsy (w nieco zmienionym składzie, bowiem kiedy w 1936  Zaraza stanęła twarzą w twarz z penicyliną odeszła, a jej miejsce zajął Skażenie), aby wypełnić swe zadanie, jednak...
Jednak są tacy, którzy nie chcą do tego dopuścić.
Nie zdradzę kto, nie powiem jak, nie uchylę rąbka tajemnicy pisząc dlaczego, powiem jedno: tego się nie spodziewacie!
Przeczytajcie, żeby się przekonać jak niewiele brakowało...

Kocham Sir Terrego Pratchetta za poczucie humoru, spojrzenie na świat i ludzi, i dystans do...

To już moje któreś z kolei spotkanie z twórczością Pratchetta, za to pierwsze z Gaimanem. Co prawda tym razem to nic ze "Świata Dysku", ale mimo to jest to moim zdaniem jedna z najlepszych przeczytanych przeze mnie dotychczas książek Pratchetta. :)

Dużo humoru, temat Armageddonu i Antychrysta przedstawiony z przymrużeniem oka, w groteskowy sposób. Bohaterowie, których nie da się nie lubić, szczególnie Crowley i Azirafal, a może i nawet czepiający się o wszystko pan Tyler z sąsiedztwa (który pojawia się dopiero prawie pod koniec). ;) No i jeszcze ci Czterej Motocykliści Apokalipsy. :D

Adrian-O | 2014-02-20
Na półkach: Przeczytane, Dobranocki, Mam
Przeczytana: 20 lutego 2014

Debiut książkowy Neila Gaimana, n'ta powieść Terry'ego Pretcheta. Panowie po wymianie pomysłów postanowili napisać coś wspólnie i wyszła ta oto pozycja – przerażająco-komiczna gdzie ironia goni absurd. Podobno Neil napisał 40% z czego samemu stworzył początek + wątki z Jeźdźcami... tfu, Motocyklistami Apokalipsy. Terry był odpowiedzialny za ICH, koniec oraz odwalił najczarniejszą robotę – czyli pisanie większości, jak sam mówi dlatego, że Neil miał na głowie w tym czasie Sandmana i „I'm a selfish bastard and tried to write ahead to get to the good bits before Neil”. Także Panowie wisząc codziennie na słuchawie niczym telemarketerzy oraz wysyłając sobie dyskietki (lata 80te!) dobrnęli do końca.

Co jest niepodważalną siłą tej powieści to pełnokrwiści bohaterowie i humor który na każdym kroku doprowadza do niekontrolowanych wybuchów śmiechu. Jak nie Diabeł słuchający bez przerwy w samochodzie „Best of Queen”, bo mu radio każdą kasetę (kochane lata 80te!) zmienia na tą składankę, to...

Queequeg | 2014-04-12

No co jak co ale tę pozycję musi przeczytać każdy fan Pratchetta i powinien każdy inny miłośnik tego typu literatury - absurdalnej, groteskowej, o niecodziennym poczucie humoru i błyskotliwym dowcipie

Kurebayashi | 2017-01-27
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Gdybym miała określić tę książkę jednym słowem byłoby to "humor". Każda kolejna strona powieści wywoływała uśmiech na mojej twarzy. Ciekawe i genialnie opisany konflikt pomiędzy piekłem a niebem, a postaci Azirafala i przede wszystkim Crowley'a to majstersztyk. Polubiłam też Newtona i roztrzepaną Anathemę. Maleńkim minusikiem było kaleczenie języka przez Tropiciela Wiedźm, ale powieść i tak czyta się rewelacyjnie. Polecam.

michuk | 2010-06-02
Przeczytana: 23 maja 2010

Świetne poczucie humoru, dobrze się czyta - to co stanie się za chwilę jest zawsze niespodzianką. Ale... to książka jako projekt. I to widać. To takie ćwiczenie się w formie: kto wymyśli bardziej błyskotliwy ciąg dalszy - Gaiman czy Pratchett. Kto napisze bardziej ironiczny akapit, najfajniej prześmiewający brytyjskość, ślepą religijność, spiskową teorię dziejów. W Good Omens bohaterowie to trybiki w machinie. Każdy ma niby jakieś cechy charakteru, ale jest ich zbyt wielu żeby się z którymś zaprzyjaźnić, jak to mówi Tarantino, "hang out with them". Wolę "Bromeland" Pratchetta, które czytało mi się równie dobrze, a przy okazji czułem sympatię do bohaterów co zdecydowanie zwiększa fajność.

Wiktoria | 2013-05-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: czerwiec 2013

Niezwykle pozytywna, oszałamiająco zabawna i lekko prześmiewcza. Doskonały duet panów Pratchetta i Gaimana absolutnie nie zawiódł moich oczekiwań. Książkę czyta się z ogromną przyjemnością.
Apokalipsa z lekkim przymrożeniem oka, Antychryst, który okazuje się być słodkim chłopcem, wprost emanującym dobrocią, sojusz pewnego anioła i demona, starających się oddalić Koniec, czarownice, tropiciele wiedźm i Czterech Motocyklistów Apokalipsy, sprawiają że książka ta jest w stanie poprawić humor nawet w najbardziej deszczowy dzień :)

Kamil | 2014-06-07
Na półkach: Przeczytane, Wznisienie

Świetnie się bawiłem czytając tę książkę, ale tylko do mniej więcej połowy. Parskałem śmiechem i odkładając ją od czasu do czasu żeby zająć się życiem czułem się jak po przebudzeniu gdy ma się genialny sen. Uśmiech na ustach i nie dowierzanie z przeżytej historii. Jednak w pewnym momencie książka zaczęła mocno męczyć. Bańka prysła. Nie zmienia to jednak faktu, że przez większość czasu który spędziłem z nią w ręku bawiłem się świetnie niczym alkoholik dopóki nie urwie mu się film. Polecam wszystkim, małym i dużym.

violino | 2010-10-27

Uwielbiam! Jedna z tych pozycji, które mogę czytać w kółko i na okrągło.
Pierwsze moje zetknięcie z Gaimanem, bodajże drugie z Pratchettem.
Dowcip mnie porwał raz i na zawsze, błyskotliwe skojarzenia, gry słów. Dialogi Azirafala i Crowleya - bezcenne, rozbrajające.
Nastawienie na język bardziej niż na akcję, to zaleta Pratchetta, którą mnie kupił. Jednocześnie jest tu nieco subtelniejszy, nie tak przeładowany jak w jego solowych projektach (być może dzięki ręce Gaimana, który z kolei napędza bardziej akcję), i prawdopodobnie właśnie dlatego mnie nie męczy nawet wielokrotne czytanie. Co się niestety zdarza co jakiś czas w serii "Świata dysku".
Podsumowując, bardzo udany projekt!

"Dobry Omen" – ciekawe połączenie dwóch różnych stylów. Paradoksy, absurd, szaleni bohaterowie + elementy grozy, ludzkie lęki. Dla mnie książka jest naprawdę świetna. Dobry humor, ciekawe wątki, śmieszne dialogi … i koniec świata oczywiście ;)