Wilki w ścianach

Wolves in the walls
838900464X
komiksy
bajka

Ze ściany dobiegają odgłosy skradania, szurania i tupania. Lucy jest pewna, że w ścianach domu żyją wilki – a, jak wszyscy wiedzą, jeśli wilki wyjdą ze ścian, to już koniec. Oczywiście rodzina jej nie wierzy. I wtedy, pewnego dnia, wilki wychodzą. Ale to wcale nie koniec. Walka Lucy z wilkami dopiero się zaczyna. Oto zabawna, niezwykła i przepysznie straszna historia, stworzona przez słynnego autora i ilustratora magicznej, bestsellerowej Koraliny.

źródło opisu: Wydawnictwo Mag, 2004

źródło okładki: http://www.mag.com.pl/

Beremis | 2013-08-02
Przeczytana: 2007 rok

Bardzo ładnie wydana książeczka z bardzo fajną bajką.
Nie ma słodkości, które aż mdlą, a których pełne są pozycje dostępne masowo w empikach.
I podobnie jak Koralina lektura nie tylko dla dzieci.

aAtlanta | 2014-07-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 23 lipca 2014

1. Książka bardzo krótka
2. Książka dla dzieci, obrazki już nie za bardzo.
3. Historia opowiedziana w 5 zdaniach.

Cóż zawiodłam się.
Książka jak książka dla dzieci. Grafika trochę straszna, ale nadal nie wiadomo o co w niej chodzi.
Logika tej książki. Dziecko chodzi po domu i przysłuchuje się ścianom. Coś musi być nie halo albo z dzieckiem, albo ze ścianami. Rodzice słyszą głosy ze ścian, ale nic sobie z tego nie robią. Ale co jest jeszcze bardziej absurdalne to dlaczego w ścianach są odstępy półmetrowe! Kto jest robił. I dlaczego tam stało krzesło?
Wiele pytań, odpowiedzi nie ma i nie będzie.

paulinkalinka | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Każde dziecko ma bujną wyobraźnię. Każdy szmer utożsamia z jakimś potworem. Tak samo robi Lucy. Słysząc nocne szmery uznaje, że w ścianach są wilki. Jej strach potęgują rodzice, który twierdzą, że nie ma wilków, a potem dodają: Jeśli wilki wyjdą ze ścian, to już koniec. Jaki koniec? Kto tak twierdzi? Na te pytania odpowiedzi nie ma, a niewiedza jeszcze bardziej "straszy" i fascynuje Lucy.
Książka dla małych u dużych o potędze dziecięcej wyobraźni, które, jak nie dostanie przepisowej dawki strachu, to sobie samo ją zaaplikuje.
Choć nie do końca, bo czy wilki w ścianach nie wydają się być wytworem wyobraźni Lucy...

nar | 2011-05-17
Przeczytana: 17 maja 2011

Niewątpliwie nietypowe ilustracje w połączeniu z taką historią dają niesamowity efekt. I ponoć dzieci się tego nie boją. Nie jestem pewna czy byłabym tak odważnym dzieckiem...

barakuda1205 | 2013-07-30

Książka, która zupełnie mnie zaskoczyła.
Po pierwsze tym, że udało mi się ją znaleźć w naszej bibliotece. Zajrzałam pod literkę „G” w zasadzie pewna, że jej nie będzie, ale nie chciałam potem się zastanawiać, czy może przypadkiem by jej nie było. I była! Wypożyczyłam ją bardziej dla siebie niż dla dziecka.
Gdy spojrzałam na rysunko-kolaże Dave’a McKeana, tak bardzo przywodzące na myśl ilustracje z Sandmana, stwierdziłam, że w żadnym wypadku nie nadają się dla dzieci i że moja E. na pewno nie będzie chciała ich oglądać.
Do tego dochodzi fabuła i klimat książki – dla dzieci dość przerażające. A moja córka jest z gatunku tych, co nie za bardzo lubią się bać.
I tu drugie zaskoczenie – książka okazała się absolutnym strzałem w dziesiątkę! Córka męczy mnie i męża od tygodnia, żebyśmy jej czytali „Wilki w ścianach” po kilka razy dziennie. Poza tym dużo mówi o tej książce. Budujemy właśnie nowy dom i cały czas zapewnia, że ona dopilnuje, żeby panowie murarze nie zamurowali w ścianach...

Alicya Oss | 2014-02-24

Wilki, truskawkowy dżem i świnka /Wilki w ścianach - Neil Gaiman/

Kiedyś nie było dla nas większej różnicy czy mamy do czynienia z jawą, czy snem. Kiedyś rozbudzona wyobraźnia wyznaczała ścieżki myślom, które rozumiała tylko ulubiona zabawka. Neil Gaiman wypełnił je tajemnicą i strachem, zagęszczając ich aurę od słowa do słowa. Oniryczny świat porywa naszą fantazję i…

Neurotyczka | 2016-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Jako dziecko, jakieś 18 lat temu, pewnie byłabym zachwycona. Niestety, dziś tylko przyjemnie się to przejrzało.

Książka nietypowa. Zwłaszcza jeśli chodzi o pomysł i ilustracje. Bardzo polecam:)

chiave | 2011-08-24

Historia jak historia: jest OK, ale bez szaleństwa. Te osiem gwiazdek daję za rewelacyjne ilustracje Dave'a McKeana. Tak naprawdę to one budują nastrój i tworzą tę książkę - bez nich opowiedziana historia nie miałaby swojej siły. Niepokojące i tajemnicze, a do tego perfekcyjne warsztatowo. To dla nich kupiłam tę książkę i dla nich wciąż po nią sięgam.

OkiemMK | 2013-09-03

Neil'a już znacie z moich poprzednich postów. Autor cudownych książek i komiksów. W Wilkach w Ścianach połączył swoje siły z Dave McKean, który wykonał ilustrację do tej cudownej książki dla dzieci. Książka z gatunku straszna - niestraszna. Dave stworzył wiele okładek płyt, komiksów i książek - współpracował z Kingiem czy Stonesami.

Jest to bajka o Lucy i jej rodzinie. Dziewczynka słyszy w nocy chrobotanie w ścianach. Uważa, że u siebie w domu w ścianach ma wilki. Oczywiście rodzina jej nie wierzy. Pewnego dnia wilki rzeczywiście wychodzą ze ścian. Ale tak nie kończy się ta historia to dopiero początek. Jest to bardzo typowa bajka al'a komiks w stylu Neila i Dave'a, którzy nie pierwszy raz współpracują. Kto czytał Koralinę zauważy podobieństwa w kreacji artystycznej postaci;). To dobra zabawa na 60 kartkach nietypowego formatu bodajże B5. Bajka bardzo fajna. Momentami zabawna, prześmiewcza i z morałem. Dla dzieci i dorosłych lubiących nietypowe zwariowane historie. W tej chwili...