rozwińzwiń

Dobry omen

Okładka książki Dobry omen Neil Gaiman, Terry Pratchett
Okładka książki Dobry omen
Neil GaimanTerry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Nauka Świata Dysku I Jack Cohen, Terry Pratchett, Ian Stewart
Ocena 7,2
Nauka Świata D... Jack Cohen, Terry P...
Okładka książki Morderstwa i tajemnice Neil Gaiman, Philip Craig Russell
Ocena 7,3
Morderstwa i t... Neil Gaiman, Philip...
Okładka książki Arlekin i Walentynki John Bolton, Neil Gaiman
Ocena 6,5
Arlekin i Wale... John Bolton, Neil G...
Okładka książki Kot w stanie czystym Gray Jolliffe, Terry Pratchett
Ocena 6,7
Kot w stanie c... Gray Jolliffe, Terr...
Okładka książki Długi Mars Stephen Baxter, Terry Pratchett
Ocena 6,9
Długi Mars Stephen Baxter, Ter...

Budująca lektura ❤. Chyba, tak jak Crowley, również jestem w głębi duszy optymistką.

Swoją drogą w najnowszym wydaniu nie zaszkodziłoby uwspółcześnić ortografię, bo po uchwale RJP z 1997 roku nie z imiesłowami piszemy łącznie.

Jeśli Good Omens, to tylko w oryginale. Najlepiej w formie słuchowiska z serialową obsadą (jest na Spoti). Coś wspaniałego.

Świetna! Teraz oglądam serial.

Świetna! Teraz oglądam serial.

Nie wiem, o co mi chodzi, przecież nie jest to zła historia. A jednak domieszka pana Gaimana jakoś strasznie mi przeszkadza, coś zmienia w stylu narracji... Kocham Sir Terry'ego całym sercem, ale chyba jedynie w czystej postaci. Dobre, ale nie dla mnie, porzuciłam przy końcowych rozdziałach!

Przyjemna lektura z dobrą dozą "brytyjskiego humoru".
Bawiłam się dobrze słuchając, zwłaszcza w wersji czytanej przez aktorów zaangażowanych w ekranizację.

Przyjemna lektura z dobrą dozą "brytyjskiego humoru".

Aniol oraz upadly anioł towarzysza wychowaniu pewnego chlopca- mimo łączącej ich przyjazni- kazdy, jak na swoja role przystalo-szepcze chlopcu do ucha swoje wizje swiata. Obydwoje sa przekonani, ze uczestnicza w zyciu Antychrysta, po 11 latach, kiedy to ma nadejsc przepowiadana apokalipsa okazuje sie, ze w szpitalu doszlo do pomylki i aniolowie nie mieli na wychowanie Adama. Glowny bohater dorasta wiec wsrod ludzi, ma przyzwyczajenia, nastawienie oraz poglady typowo ludzkie. Jak kazdy chlopiec- lubi sie bawic, czesto dostaje kary od rodzicow ale przede wszystkim lubi ten swiat. Kiedy nastaje przepowiadany dzien w glowie kumuluja mu sie rozne mysli, a przez "brak odpowiednich towarzyszy" w czasie dorastania decyzję podejmuje sam.
Ksiazka napisana w pozytywnym nastawieniu, uwazam,ze humoru z zalozenia mialo byc wiecej i niekoniecznie trafil on w moj gust.

Relaksująca i rozbawiająca pozycja. A przy okazji daje do myślenia.
Absurdalna jazda bez trzymanki!

Relaksująca i rozbawiająca pozycja. A przy okazji daje do myślenia.
Absurdalna jazda bez trzymanki!

Najgorsze jest pierwsze 414 stron.

Najgorsze jest pierwsze 414 stron.

Nietypowa i pełna humoru historia opowiadająca o końcu świata. Bardzo przyjemnie się ją czytało, choć muszę przyznać, że jest to jeden z nielicznych przypadków, kiedy film (w tym wypadku serial) jest lepszy niż literacki pierwowzór. Serialem jestem zachwycona, książka jest po prostu dobra.

Próba odpowiedzi na pytania - nomen omen - ostateczne. Jest wesoło, jest filozoficznie. Czasami zadawałam sobie pytanie "ale że kto z kim i co ma jedno do drugiego?", ale ogólnie bardzo spoko. Książka fajnie pokazuje, że my, ludzie, mimo ograniczeń, też mamy czasem coś do powiedzenia.

5 982
    2 701