InterŚwiat

Cykl: InterWorld (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Interworld
gaiman reaves interświat

Joey Harker nie jest bohaterem. W istocie potrafi się zgubić nawet we własnym domu. Lecz pewnego dnia Joey naprawdę się gubi. Ze swego świata przechodzi do innego wymiaru. Wędrówka między światami ściąga na niego uwagę dwóch straszliwych potęg. Armie magii i nauki zrobią wszystko, byle zdobyć jego moc, umożliwiającą podróże między wymiarami. Odkrywszy, jak wielkie zło czynią obie potęgi, Joey dołącza do armii, złożonej z różnych wersji samego siebie, pochodzących z alternatywnych Ziemi i bez wyjątku dysponujących podobną mocą. Razem gotowi są walczyć w obronie wszystkich światów.

| 2015-09-18

genialnie szybka i wpadająca w zmysły historia rzeczywistości, w której wszechświat wygląda jak wielki łuk, taka wygięta słomka do picia grubsza po środku i węższa na końcach, a na tejże słomce istnieje niezliczona liczba alternatywnych ziem. Zeby było milej, na każdej z tych ziem istnieją nasze alter-ego, nasze alter-życia. Joey odkrywa, że może wędrować między światami, o których dotąd nie miał pojęcia. O walkę nad całym Łukiem walczą dwie bandy piratów-grasantów... to wszystko tak z grubsza. Język, historia, opisy są tak żywe i pędzące, że trzy godziny nad tą książką to zdecydowanie za mało, lecę szukać kolejnego tomu. Chociaż nie lubię serii. Le ta jest naprawdę świetna. Aż się dziwię, że nikt jeszcze praw filmowych nie wykupił. Jak najszczerzej polecam.

klarita | 2013-10-20
Przeczytana: 16 października 2013

Kolejne cudo Neila Gaimana !!!!

"InterŚwiat" to powieść, która mnie wręcz urzekła. Gaiman ma naprawdę świetne pomysły na książki, mimo że tą właśnie napisał z Michaelem Reavesem- także świetnym pisarzem. Tym razem opowiada historie Joeya Harkera, który potrafi się zgubić wszędzie. Pewnego dnia odkrywa świat, w którym się gubi aby znaleźć swoje własne talenty i powołanie a przy okazji przyjaciół, których tak naprawdę nigdy nie miał. Przeskakując z świata to świata zabiera nas w podróż w jakiej jeszcze nikt nie był.

Książka bardzo wciągająca i ma ciekawą, niecodzienną fabułą. Jest napisana w miłym, przyjemnym i lekkim stylu przez co czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. Polecam ją każdemu kto jak ja uwielbia książki fantastyczne ale także wszystkim, którzy po prostu chcą się oderwać od nudnej rzeczywistości.

Aria | 2011-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2011, Moje! :)
Przeczytana: 27 marca 2011

Z Gaimanem obecnie mam takie układy, że on wlepia swoje nazwisko na okładkę książki tuż nad tytułem, a ja nie zastanawiając się biorę tę książkę. Taką mamy umowę i póki co każde z nas jest zadowolone.

Tak właśnie zaczęłam czytać „InterŚwiat” - kompletnie nie wiedząc, co to i z czym to się je. A wiedzieć by wypadało. Otóż, panowie Gaiman i Reaves wymyślili InterŚwiat wieki temu, lecz nie jako książkę, a jako coś, co pokażą na ekranie. Chodzili po ludziach i opowiadali o swoim pomyśle, a wszyscy dziwnie na nich patrzyli. Toteż panowie w swoim geniuszu wymyślili, że napiszą o InterŚwiecie i może wtedy ich pomysł stanie się bardziej jasny dla reszty świata. Napisali. Ale nikt z bogów telewizji nie palił się, by to umieścić na ekran, za to bogowie wydawnictw stwierdzili, że czytelnicy z pewnością by InterŚwiat polubili.
Właśnie dlatego, kiedy sięgamy po tę książkę, mamy wrażenie, że oglądamy film lub serial, że trzymamy w dłoniach scenariusz. Taka jest prawda, to o wiele lepiej by się...

Tomasz | 2015-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2015

Lektura na jeden wieczór... i świetna zabawa. Nawet dla takiego zgreda jak ja ;)

ira | 2015-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Niezła rozrywka. Książki autorstwa Neila Gaimana biorę do ręki w ciemno, choć zawsze jestem trochę nieufna, jeśli tworzone są w duecie.
"Interświat" mnie nie rozczarował, choć miałam wrażenie, że to takie ściepki (albo zalążki pomysłów, nie wiem, jak to tam chronologicznie wyglądało) z innych powieści Gaimana. Szczególnie odczułam klimaty powtórzone w "Gwiezdnym pyle", może przez te statki... :)

Adrian Jeżak | 2018-05-20
Na półkach: Przeczytane, Neil Gaiman
Przeczytana: 02 maja 2018

Z chęcią przeczytał bym kolejne tomy bo historia jest ciekawa, wciągająca i oryginalna, niestety czegoś jej brakuje. Po pierwsze zakończenia a po drugie kolejnych tomów, których nie przetłumaczono niestety na język polski nad czym szczerze ubolewam, Może kiedyś, kiedyś... przeczytam to w oryginale...
Oceńcie sami
Adrian Jeżak

Książka ciekawa, posiada ogromny potencjał, ale niestety niewykorzystany do końca. Czegoś mi tu jednak brakowało. Może to te opisy trochę mdłe i przewidywalne nie poruszyły do końca mojej wyobraźni? Sama historia i bohaterowie też jakby niedopracowani.
Po lekturze "Nigdziebądź" jestem wprost oczarowana twórczością Gaimana, dlatego nie zrażę się tym jednym niepowodzeniem :)

karpatkadobra | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Neil Gaiman należy do jednych z najbardziej poczytnych pisarzy Science Fiction w dzisiejszych czasach. To autor, który słynie z naprawdę nietuzinkowych rozwiązań, specyficznego języka oraz takich konstruktów fabularnych, od których niejednemu czytelnikowi przepala istotę szarą w mózgu. Dla naukowej fikcji beletrystyki jest tym kimś kim dla fantastyki wielki, lecz niestety nieżyjący już Terry Pratchett.,,Amerykańskich Bogów” zna chyba każdy, kto już od dłuższego czasu zawzięcie doświadcza i jak świeże bułeczki wchłania kolejne tomy science – fiction i kto wprost uwielbia totalną psychodelię, inność i samo tło, które stanowi o danej powieści. Bez bicia, przyznaję, że tego wyżej wymienionego dzieła Gaimana, do tej pory jeszcze nie czytałem. Dlatego, też nie wiedząc co może mi zaoferować, jak może ugasić moje żądne nowych literackich doznań pragnienia ten amerykański twórca, postanowiłem, że zabiorę się za jedno z jego, ot tak wybranych na chybił trafił dzieł. I tak dostałem w swoje...

dunikowski | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Bardzo przyjemna opowieść dla dzieci/młodzieży, chociaż ja również czytałem ją z przyjemnością. Jest to klasyczna opowieść typu "od zera do bohatera", którą możnaby porównać do Harrego Pottera, tylko że w stylistyce fantasy/SF.

Kamila Kozaczyk | 2016-05-13
Przeczytana: 12 maja 2016

Lubię twórczość Neila Gaimana, ale Interświat w ogóle mnie nie zainteresował, wręcz przeciwnie, książkę skończyłam tylko i wyłącznie dlatego, że ją zaczęłam i nie lubię porzucać nieprzeczytanych książek.
To nie mój świat.
Po prostu męczyłam się.
Ale na pewno z chęcią sięgnę po kolejne książki tego autora, traktuje Interświat jako wypadek przy pracy:)