InterŚwiat

Wydawnictwo: Mag
Interworld
gaiman reaves interświat

Inne wydania

Joey Harker nie jest bohaterem. W istocie potrafi się zgubić nawet we własnym domu. Lecz pewnego dnia Joey naprawdę się gubi. Ze swego świata przechodzi do innego wymiaru. Wędrówka między światami ściąga na niego uwagę dwóch straszliwych potęg. Armie magii i nauki zrobią wszystko, byle zdobyć jego moc, umożliwiającą podróże między wymiarami. Odkrywszy, jak wielkie zło czynią obie potęgi, Joey dołącza do armii, złożonej z różnych wersji samego siebie, pochodzących z alternatywnych Ziemi i bez wyjątku dysponujących podobną mocą. Razem gotowi są walczyć w obronie wszystkich światów.

| 2015-09-18

genialnie szybka i wpadająca w zmysły historia rzeczywistości, w której wszechświat wygląda jak wielki łuk, taka wygięta słomka do picia grubsza po środku i węższa na końcach, a na tejże słomce istnieje niezliczona liczba alternatywnych ziem. Zeby było milej, na każdej z tych ziem istnieją nasze alter-ego, nasze alter-życia. Joey odkrywa, że może wędrować między światami, o których dotąd nie miał pojęcia. O walkę nad całym Łukiem walczą dwie bandy piratów-grasantów... to wszystko tak z grubsza. Język, historia, opisy są tak żywe i pędzące, że trzy godziny nad tą książką to zdecydowanie za mało, lecę szukać kolejnego tomu. Chociaż nie lubię serii. Le ta jest naprawdę świetna. Aż się dziwię, że nikt jeszcze praw filmowych nie wykupił. Jak najszczerzej polecam.

Aria | 2011-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2011, Moje! :)
Przeczytana: 27 marca 2011

Z Gaimanem obecnie mam takie układy, że on wlepia swoje nazwisko na okładkę książki tuż nad tytułem, a ja nie zastanawiając się biorę tę książkę. Taką mamy umowę i póki co każde z nas jest zadowolone.

Tak właśnie zaczęłam czytać „InterŚwiat” - kompletnie nie wiedząc, co to i z czym to się je. A wiedzieć by wypadało. Otóż, panowie Gaiman i Reaves wymyślili InterŚwiat wieki temu, lecz nie jako książkę, a jako coś, co pokażą na ekranie. Chodzili po ludziach i opowiadali o swoim pomyśle, a wszyscy dziwnie na nich patrzyli. Toteż panowie w swoim geniuszu wymyślili, że napiszą o InterŚwiecie i może wtedy ich pomysł stanie się bardziej jasny dla reszty świata. Napisali. Ale nikt z bogów telewizji nie palił się, by to umieścić na ekran, za to bogowie wydawnictw stwierdzili, że czytelnicy z pewnością by InterŚwiat polubili.
Właśnie dlatego, kiedy sięgamy po tę książkę, mamy wrażenie, że oglądamy film lub serial, że trzymamy w dłoniach scenariusz. Taka jest prawda, to o wiele lepiej by się...

klarita | 2013-10-20
Przeczytana: 16 października 2013

Kolejne cudo Neila Gaimana !!!!

"InterŚwiat" to powieść, która mnie wręcz urzekła. Gaiman ma naprawdę świetne pomysły na książki, mimo że tą właśnie napisał z Michaelem Reavesem- także świetnym pisarzem. Tym razem opowiada historie Joeya Harkera, który potrafi się zgubić wszędzie. Pewnego dnia odkrywa świat, w którym się gubi aby znaleźć swoje własne talenty i powołanie a przy okazji przyjaciół, których tak naprawdę nigdy nie miał. Przeskakując z świata to świata zabiera nas w podróż w jakiej jeszcze nikt nie był.

Książka bardzo wciągająca i ma ciekawą, niecodzienną fabułą. Jest napisana w miłym, przyjemnym i lekkim stylu przez co czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. Polecam ją każdemu kto jak ja uwielbia książki fantastyczne ale także wszystkim, którzy po prostu chcą się oderwać od nudnej rzeczywistości.

ira | 2015-01-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Niezła rozrywka. Książki autorstwa Neila Gaimana biorę do ręki w ciemno, choć zawsze jestem trochę nieufna, jeśli tworzone są w duecie.
"Interświat" mnie nie rozczarował, choć miałam wrażenie, że to takie ściepki (albo zalążki pomysłów, nie wiem, jak to tam chronologicznie wyglądało) z innych powieści Gaimana. Szczególnie odczułam klimaty powtórzone w "Gwiezdnym pyle", może przez te statki... :)

Książka ciekawa, posiada ogromny potencjał, ale niestety niewykorzystany do końca. Czegoś mi tu jednak brakowało. Może to te opisy trochę mdłe i przewidywalne nie poruszyły do końca mojej wyobraźni? Sama historia i bohaterowie też jakby niedopracowani.
Po lekturze "Nigdziebądź" jestem wprost oczarowana twórczością Gaimana, dlatego nie zrażę się tym jednym niepowodzeniem :)

Tomasz | 2015-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2015

Lektura na jeden wieczór... i świetna zabawa. Nawet dla takiego zgreda jak ja ;)

dunikowski | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Bardzo przyjemna opowieść dla dzieci/młodzieży, chociaż ja również czytałem ją z przyjemnością. Jest to klasyczna opowieść typu "od zera do bohatera", którą możnaby porównać do Harrego Pottera, tylko że w stylistyce fantasy/SF.

Kamila Kozaczyk | 2016-05-13
Przeczytana: 12 maja 2016

Lubię twórczość Neila Gaimana, ale Interświat w ogóle mnie nie zainteresował, wręcz przeciwnie, książkę skończyłam tylko i wyłącznie dlatego, że ją zaczęłam i nie lubię porzucać nieprzeczytanych książek.
To nie mój świat.
Po prostu męczyłam się.
Ale na pewno z chęcią sięgnę po kolejne książki tego autora, traktuje Interświat jako wypadek przy pracy:)

Sven | 2010-10-23
Przeczytana: 2007 rok

Ok.. ta dwójka już lepiej niech razem nic nie pisze,bo marnują tylko czas...
Książka oparta na całkiem fajnym pomyśle, ale ma liche wykonanie. Może gdybym miał 10 lat, to bym się nadal zachwycał powieściami tego typu, ale wydane to zostało znacznie później i średnio do mnie przemówiło. Można sobie przeczytać w jeden wieczór, jako lekką i niezobowiązującą lekturę, ale jest tyle lepszych książek więc po co?
Na koniec dodam, że podejrzewam iż to by lepiej wypadło, gdyby autorzy zdołali przekonać sponsorów i zrobili z tego serial animowany.

Melba | 2014-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 08 marca 2014

"Odetchnąłem głęboko, otworzyłem w umyśle drzwi do krainy obłędu I pomaszerowaliśmy tam gęsiego. POMIĘDZY było zimne, smakowało jak dym drzewny I wanilia. Wędrowałem.."

Posłużę się cytatami, ponieważ są wyborne :)
No więc istnieje różnica między tą a innymi książkami. Taka, której nie widać od frontu. Na pewno ma na to wpływ fakt, że Gaiman pisał ją do spółki z M.Reavesem. Obaj wpadli na pomysł opisania organizacji złożonej wyłącznie z dziesiątków J/o/e/yów Harkerów, próbującej zachować równowagę między magią i nauką w nieskończonych rzeczywistościach. Joey został wykasowany z własnego życia, a rzeczywistość, którą znał, rozsypała się jak uderzone młotkiem lustro - pędzi więc na oślep przez altiwersum, przebijając się przez setki warstw prawdopodobieństwa jak przez bibułki, mając nadzieję, że to co widzi i czuje to jedynie gwałtowna reakcja na nowy lek, który wypróbowali na nim lekarze ze szpitala dla psychicznie chorych, gdzie z pewnością musiał trafić :)
Spróbujcie tylko...