Na strunach światła

Cykl: Willa pod Kasztanem (tom 3)
Wydawnictwo: Edipresse
literatura polska
aleqsia

Wiosna w Willi pod Kasztanem jest szczególnie piękna. Majowy ogród rozkwita, a wraz z nim miłość i związki. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie stare krzywdy, niewyjaśnione tajemnice i zadawnione urazy. W pełną ciepła atmosferę pachnącej ciastem drożdżowym kuchni babci Kaliny wkracza niespodziewany gość, nazywana Królową Śniegu, matka Antka. Nie ma ona żadnych skrupułów w walce o swoje racje. Mocno zetrą się dwie skonfliktowane kobiety: żona i kochanka. Która z nich wygra?

Tymczasem obok rozwija się zakazana miłość, a dobra przyjaźń nie chce przerodzić się w związek. Skomplikowane relacje uczuciowe staną się dla bohaterów nie lada wyzwaniem.

Czy w przytulnej kuchni babci Kaliny uda się znów zaprowadzić ład w sercach wszystkich bliskich jej osób? Jak sobie poradzi z trudnymi zadaniami? Jak potoczą się dalsze losy ulubionych bohaterów serii "Willa pod kasztanem"?

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: Edipresse

Czytaanna | 2019-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2019

Kolejna świetna powieść autorki, którą można się delektować.

Kolejna część cyklu "Willa pod Kasztanem" w której rozkwita miłość wśród kwitnacych kwiatów w ogrodzie i zapachu drożdżowego ciasta.

Bardzo mi się podoła książka i bardzo polecam.

Ewa G | 2019-05-29
Przeczytana: 29 maja 2019

Na strunach światła to trzeci to losów bohaterów Willi pod Kasztanem.

Ja od razu polubiłam tą historię i jestem przekonana, że może ona występować jako samodzielna historia.

Willa pod Kasztanem mogłaby wydawać się sielankowym miejscem. Piękne kwiaty wokoło a w środku ciepły dom. Tu babcia Kalina piecze ciasto , gotuje obiad i oczekuje na przyjście swoich domowników oraz ich przyjaciół z sąsiedztwa.

Wiele lat można było sobie pomarzyć o takim życiu. Dawno temu wydarzyły się rzeczy które pokomplikowały życie kilku rodzinom. Wydawałoby się że tamte wydarzenia na zawsze przekreśliły szczęście i spokój dwóch rodzin. Jednak babcia Kalina dostała drugą szansę i postanowiła ją wykorzystać. Zgodziła się aby jej wnuczki Antek i Bianka zamieszkały z nią. Młodzi ludzie wnieśli powiew świeżości do domu nad Kasztanem, a stare historie powoli zostały zapomniane. Antek i Bianka mając wspólnego ojca zupełnie się nie znają. Ale chcą dać sobie drugą szansę na zbudowanie relacji.

Wszystko...

Książkanonstop | 2019-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Królowa polskiej literatury obyczajowej powraca z nową książką. Jest to część trzecia, długo wyczekiwana, serii „Willa pod Kasztanem”. Po raz kolejny sięgając po lekturę, czytelnik może być pewny, że się nie zawiedzie. W fabule jak w życiu. Wzloty i upadki. Monotonia na dłuższą metę nie jest możliwa.

Piękna Willa pod Kasztanem kojarzy się z ciepłem i zawsze świeżym ciastem w pakiecie z aromatyczną herbatą. O klimat tego miejsca troszczy się babcia Kalina. Nieoceniona. Zawsze skora do pomocy. Wszyscy do niej lgną. Rodzina i przyjaciele wiedzą, że w jej towarzystwie zmartwienia nabierają mniejszych rozmiarów a rozwiązanie kłopotów nieoczekiwanie pojawia się w zasięgu dłoni. Jednak był w willi czas, kiedy świeciła pustkami. Kalina marzyła, by otoczenie tętniło życiem. Teraz marzenie się spełnia i można zaobserwować, że to, co wydaje nam się pełnią może na dłuższą metę być po prostu męczące... Lecz empatyczna natura gospodyni nie pozwala, by okazać znużenie. Z troską traktuje każdego...

Kama | 2019-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Dziś dzień premiery powieści Krystyny Mirek "Na strunach światła". To już trzecia część bardzo popularnej wśród czytelniczek serii "Willa pod kasztanem".
Autorka przenosi nas do znanego nam i lubianego osiedla na obrzeżach Krakowa, do willi babci Kaliny, do domu ich sąsiadów, Łaniewskich, możemy spotkać się z naszymi ulubionymi postaciami, a także bliżej poznać nowych bohaterów i śledzić ich losy.
W willi pod kasztanem wiosna zagościła na dobre, jest coraz cieplej, babcia Kalina jak co roku pielęgnuje swój ogród, a Bartek próbuje to samo zrobić na zaniedbanym dotąd podwórku po drugiej stronie płotu. Michał i Bianka z miłością właściwą nowożeńcom urządzają się na piętrze willi i wszystko wydaje się poukładane, ale tylko pozornie.
Przeszłość to taka franca, że ona zawsze wylezie - powiedział filozoficznie Bartek. I tu wszystko zaczyna się od nowa. Dawne problemy wracają ze zdwojoną siłą, pod wdzięcznymi postaciami dwóch "synowych" Kaliny: Patrycji i Iwony. Każda z nich ma mocny...

palalela | 2019-06-17
Na półkach: 2019, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Przez cały czas czytania tej opowieści miałam wrażenie, że czytam o przystani dla złamanych serduszek. Bo niemal każdy z jej bohaterów przezywa jakieś rozterki sercowe. Może to z powodu nadmiaru jedzenia, o stołują się tam zacnie? Może winą obarczyć trzeba niedopowiedzenia i stres (adwokat zdobył moje serce)? Może autorce skończył się pomysł na cykl i na siłę próbuje go kontynuować? Momentami miałam tych smętów dość i tylko za genialną poradę prawną daję tej książce tak wysoką notę, ooo.

Harcownik | 2019-06-18
maksym | 2019-06-14