Pokój z widokiem na miłość

Okładka książki Pokój z widokiem na miłość Ewa Ciwińska-Roszak
Okładka książki Pokój z widokiem na miłość
Ewa Ciwińska-Roszak Wydawnictwo: eSPe Seria: Czułe historie literatura obyczajowa, romans
Czułe historie
eSPe
2023-06-12
2023-06-12
9788382012330
literatura polska

Ta debiut z tego co czytałam:)
Tak ciężko pogodzić się ze stratą pustką. Zacząć żyć na nowo pozwolić sobie na Przyjaźń może nową rodzinę Miłość ? :)
wciąga Polecam :)

Ta debiut z tego co czytałam:)
wciąga Polecam :)

„Pokój z widokiem na miłość” to przejmująca książka pełna emocji udzielających się czytelnikowi. Chociaż przeważają emocje z grupy tych ciężkich, to tych lżejszych też nie brakuje. Historia sama w sobie jest smutna, ale wyraźnie dająca nadzieję na poprawę tego stanu. I ta nadzieja, siłą rzeczy zaangażowała mnie w tę opowieść. Jak to przeważnie bywa w książkach z tego gatunku, akcja jest przewidywalna i taka nieśpieszna, a jednak do końca towarzyszyła mi nadzieja na ujrzenie tego upragnionego promyka. No i nie zabrakło zaskakujących wydarzeń, które podtrzymywały zainteresowanie.

Wspomnę jeszcze o kilku drobiazgach, które miały wpływ na całościowy odbiór. Przez spory czas towarzyszył mi smutek i żal głównej bohaterki. Momentami czułam trochę przesyt tych odczuć i ich przegadanie. Takie trochę w kółko mielenie tego samego, tylko nieco innymi słowami. Zabrakło mi też nazw miejscowości. Wiadomo tylko, że główna akcja rozgrywa się w Kołobrzegu, ale gdzie wcześniej mieszkała Zuza? Ile mniej więcej kilometrów musiała przejechać do Kołobrzegu? Dom jej przyjaciółki był gdzieś na Mazurach, a wyjazd gdzieś w góry. Gdzie? 😉Niby drobny szczegół, ale odczułam brak tych informacji.

Podsumowując, dobrze czytało mi się tę książkę, nada się do herbatki w chłodne wieczory.

Zuzanna wychodzi nocą na taras, gdy z tęsknoty za zmarłym mężem znów nie może zasnąć. Marek wygląda przez okno, by nabrać sił do nocnej pracy po całym dniu spędzonym na wychowywaniu trzyletnich synów. Spoglądając na siebie z oddali, nie dopuszczają do siebie myśli, że kiedyś mogliby patrzeć wspólnie w jednym kierunku… Napełniając płuca chłodnym nadmorskim powietrzem, czują, że zanim zaczną nowe życie, muszą się najpierw na nowo nauczyć oddychać.

Czy los, który otworzył ich okna, pozwoli im także otworzyć serca❓️

"Pokój z widokiem na miłość" to powieść pełna uroku, która zgrabnie łączy w sobie elementy romantyczne i obserwacje ludzkich relacji. Autorka w mistrzowski sposób ukazuje podróż głównej bohaterki przez labirynt uczuć, prowadząc czytelnika przez pełną niespodzianek historię.

Fabuła rozwija się w sposób przemyślany, a postaci są zaskakująco rzeczywiste w swoich działaniach i emocjach. Opisane miejsca i scenerie tworzą barwną kulisę dla romansu, co dodaje książce dodatkowego uroku.

Język użyty przez autora jest płynny i lekki, co sprawia, że lektura jest przyjemna. Dialogi są inteligentne i pełne emocji, co pozwala czytelnikowi identyfikować się z bohaterami.

"Pokój z widokiem na miłość" to pozycja godna polecenia dla miłośników romansów, którzy cenią sobie książki w których skrywa się tyle emocji.

Pełna emocji i czułości opowieść dwojga spotykających się osób, którzy doświadczyli przykrych sytuacji w swoim życiu. Książka pokazująca jak ważna jest rodzina, przyjaźń, jak nieoceniona jest obecność drugiego człowieka. Kiedy wiara i nadzieja na lepsze jutro umyka, otwiera się okno, które dla bohaterów staje się światełkiem w tunelu. Czy uda im się otworzyć serce ? Czy wspólnie zamkną najtrudniejszy etap w życiu ?

" (...) nie kocha się za coś, nie kocha się po coś, ale kocha się tak po pro­stu. Tylko dla­te­go, że ta druga osoba jest."

W życiu Zuzanny przydarzyła się tragedia, w skutek czego straciła ukochanego męża. Wciąż nie może się pozbierać, wciąż żyje przeszłością, wciąż boli tak samo. Za namową przyjaciółki postanawia coś zmienić w swoim życiu i wyjeżdża do nadmorskiej miejscowości, by zaopiekować się ciocią swojej przyjaciółki.

Nie spodziewa się, że ten wyjazd odmieni całe jej życie, bo właśnie tam poznaje Marka. Mężczyzna samotnie wychowuje bliźniaki, jego żona zmarła zaraz po porodzie.

Okazuje się, że dwie zranione dusze rozumieją się jak nikt inny. Wciąż żyją wspomnieniami, wciąż cierpią, a w głębi duszy pragną jeszcze raz poczuć, jak to jest kochać i być kochanym. Czy Zuzanna i Marek dadzą sobie szansę?

"Pokój z widokiem na miłość" to bardzo życiowa historia. Los bohaterów chwyta za serce, strata bliskich zawsze boli. Jest to zarazem ciepła i szczęśliwa historia, ale także smutna. Opowiada o stracie oraz o nowej znajomości, o zakończeniu pewnego rozdziału i wkroczeniu w nowy, o daniu sobie drugiej szansy.

Relacja Zuzanny i Marka toczyła się swoim tempem i to było piękne. Oboje musieli dojrzeć do pewnych przemyśleń i decyzji, w pewien sposób zostawić przeszłość za sobą i ruszyć do przodu. Podobało mi się to, jak do siebie pasowali, byli jak brakujące elementy układanki razem tworząc pełną i szczęśliwą rodzinę.

Ta książka chwyta za serce. Sprawia, że doceniamy to co mamy, ponieważ widzimy, że życie potrafi być kruche. Raz daje, raz zabiera. Znalazłam w tej książce tyle pięknych i wartościowych cytatów, że gdyby je tak posklejać, to wyszłaby piękna recenzja.

Ta książka pokazuje, że jeszcze może być pięknie. Po burzy zawsze wychodzi słońce. No bo przecież zawsze znajdzie się kilka
"po­wo­dów, żeby żyć, ko­chać, być szczę­śli­wym i przede wszyst­kim, żeby się nadal uśmie­chać." Prawda?

Dawno nie czytałam książki, która tak by mnie wciągnęła! Piękna historia, sprawia że ciężko odłożyć książę na "jutro". Dwoje ludzi, ktorych los nie rozpieszal spotyka się nad morzem.. Miejscu które skrywa najwięcej tajemnic ale i uroku, który daje wytchnienie dla każdego z nas.
Czy pojawia się dalsze losy? Mam nadzieję że tak!
Polecam bardzo.

Czy pojawia się dalsze losy? Mam nadzieję że tak!
Polecam bardzo.

Książka ta to bardzo udany debiut. Wywołuje niesamowite emocje i bez chusteczek nie można jej przeczytać. Miłość i marzenia to coś pięknego w życiu każdego człowieka. Gdy kochamy z wzajemnością to jesteśmy szczęśliwi i wszystko wydaje się możliwe. Strata natomiast strasznie boli i niekiedy trudno się po niej podnieść. Samotne rodzicielstwo, samotność osób straszych, samotność po stracie ukochanej osoby oraz radzenie sobie z różnymitrudnymi szczególnie u osób młodych problemami to jest to co m.in. wplotła autorka do swojej powieści. Zuzanna jest młodą kobietą , która w wyniku tragicznego wypadku straciła ukochanego męża. Ból jest straszny, a terapią mają być listy pisane do męża,która zleciła pani terapeutka. Zuzannie został piesek,któryprzeżył wypadek i przyjaciółka Kasia. Dzięki nim funkcjonowała. Marek jest młodym mężczyzną, którysam wychowuje 3-letnich blizniaków, gdyż jego ukochana żona zmarła po porodzie. Ścieżki tych dwojga zejdą się gdy Kasia zaproponuje przyjaciółce opiekę nad swoją chorą ciocią, a Zuza przyjmie propozycję i wyjedzie do Kołobrzegu. Czy młodzi,poturbowani przez los dadzą sobie szansę i otworzą serca na miłość? Jaka długa będzie dla nich droga ku szczęściu? Książkę czyta się przyjemnie choć tematy są trudne, wzięte po prostu z życia. Autorka w historii tej zawarła ogrom pięknych słów, myśli i emocji. Niektóre z nich wywołały u mnie szczery uśmiech , a niektóre łzy. Mamtez nadzieję,że p. Ewa szykuje dla nas ciąg dalszy losów Zuzy i Marka gdyż zakończenie zostawiło otwartą furtkę. Polecam.

📚Recenzja: 80/2023
📚Autor: Ewa Ciwińska-Roszak - strona autorska
📚Tytuł: "Pokój z widokiem na miłość"
📚Cykl: Czułe historie
📚Wydawnictwo: Wydawnictwo eSPe
📚Ocena: 8/10

"(...) kiedy nasze serce jest smutne, rozgoryczone i płacze, warto przywoływać takie wspomnienia. Każde z nich jest najcenniejszą pamiątką, o którą trzeba dbać i troszczyć się z niezwykłą starannością. Pamięć o tych cudownych chwilach, pięknych dniach pozwala nam na nowo uwierzyć w świat oraz w to, że nawet jeśli dzisiaj niebo jest ciemne i płacze deszczem, to przecież jest szansa na to, że jutro nie będzie na nim najmniejszej chmurki."

Świat Zuzanny załamał się wraz z tragiczną śmiercią jej ukochanego męża. Kobieta nie widzi przed sobą przyszłości, nie ma marzeń, planów. Czuje wszechogarniającą jej życie pustkę. W codziennym, względnie normalnym funkcjonowaniu, pomaga jej opieka nad malutkim pieskiem, Kropką oraz pisanie listów do zmarłego męża. Rutynę tę przerywa propozycja przyjaciółki Zuzy, Kasi. Zachęca ona młodą kobietę, by ta zmieniła otoczenie i wyjechała nad morze do Kołobrzegu. Mieszka tam starsza ciocia Kasi, pani Róża, która ostatnio podupadła na zdrowiu i potrzebuje opieki. Zuzanna, mimo początkowej niechęci do tego pomysłu, postanawia przyjąć propozycję. W Kołobrzegu poznaje sąsiada starszej pani, Marka, który również jest mocno doświadczony przez los. Jest młodym wdowcem, który wziął na swoje barki samotne wychowywanie dwóch synów, bliźniaków. Ciepłe przyjęcie przez panią Różę, długie rozmowy i rodzinna atmosfera, powoli roztapiają zmrożone serce Zuzki.

"Pokój z widokiem na miłość" jest debiutem Ewy Ciwińskiej- Roszak. I tu muszę uczciwie stwierdzić, że autorka wchodzi w świat literacki z przytupem!
Książka ta jest pokrzepiającą na duchu i dającą nadzieję na lepsze jutro powieścią obyczajową. Opowiada ona historię ludzi, pokrzywdzonych przez los, doświadczonych przedwczesną stratą swoich najbliższych i najkochańszych osób. Ukazuje, że nawet w takiej trudnej sytuacji, gdy na nowo szuka się sensu życia, można wyjść na prostą, gdy ma się wokół siebie życzliwych ludzi i szczerych przyjaciół. W powieści ukazany jest powolny proces wychodzenia z żałoby i odzyskiwania zaufania do ludzi.
"Pokój..." jest to bardzo mądra, refleksyjna i chwytająca za serce pozycja. Sądzę, że może ona dać ukojenie wielu osobom w trudnej sytuacji życiowej.
Otwarte zakończenie książki sugeruje, że autorka szykuje kolejną część opisującą losy Zuzanny, Marka i Kasi.
Polecam na refleksyjne, jesienne wieczory.
Do zaczytania.
Molly📖

📚Recenzja: 80/2023
📚Autor: Ewa Ciwińska-Roszak - strona autorska
📚Tytuł: "Pokój z widokiem na miłość"
📚Cykl: Czułe historie
📚Wydawnictwo: Wydawnictwo eSPe
📚Ocena: 8/10

Nigdy nie napisałam opinii o żadnej książce. Obok tej nie mogę przejść obojętnie. Prawdziwy diament. Wiele książek mi się w życiu podobało, jednak ta przebiła wszystkie. Najpiękniejsza. Polecam gorąco!

Powieść "Pokój z widokiem na miłość", to bardzo udany debiut autorstwa Ewa Ciwińska-Roszak - strona autorska. Opisana historia, to emocjonalny rollercoaster.
Ta opowieść o zranionych ludziach, ciężko doświadczonych przez życie. Los sobie z nich zadrwił. Zuzanna szczęśliwa w związku traci ukochanego męża. Zostaje z pieskiem i cudowną przyjaciółką. Marek traci żonę i staje się ojcem samotnie wychowującym dwóch bliźniaków.
Oboje kochali tak mocno, jak tylko można kochać i byli kochani.
W pewnym momencie ich drogi się krzyżują.
Czy potrafią na nowo nauczyć się oddychać?
Czy uda im się wyjść z marazmu, poukładać swoje życie na nowo i zawalczyć o swoje szczęście?
Czy zrozumieją, że nowy związek nie jest zdradą tych, którzy odeszli?
Czy rodząca się pomiędzy nimi przyjaźń przerodzi się w coś więcej?
Czy Zuzanna wyglądająca z tarasu i Marek spoglądający na nią z okna otworzą swoje serca?
Kim jest pani Róża?
Zachęcam do przeczytania książki i znalezienia odpowiedzi na te pytania.
Ta historia jest wielowątkowa. Napisana jest pięknym językiem.
Pisarka wykreowała w niej piękne portrety psychologiczne bohaterów wraz z mechanizmami rządzącymi ich zachowaniem.
Wyeksponowała piękną i mądrą ojcowską miłość. Skupiła się na bezinteresownej przyjaźni. Pokazała jak ważna w związku dwojga ludzi jest rozmowa i do czego może doprowadzić jej brak i niedomówienia. W piękny sposób przedstawiła terapeutyczną funkcję pieska Kropki.
Ta historia przypomina, że nic nie jest dane na zawsze a pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby wymaga czasu.
Podczas czytania tej książki niejednokrotnie musiałam zatrzymać się a niektóre słowa i sentencje przeczytać jeszcze raz. Ta historia w sposób bardzo subtelny zmusza czytelnika do refleksji. Przypomina o wielu wartościach, o których w zabieganym życiu zapominamy .
Fajnym zabiegiem są listy, które Zuzanna pisze do zmarłego męża. Dla niej ta forma rozmowy z ukochanym, zalecona przez terapeutę, miała pomóc ukoić jej tęsknotę i ból.
Te listy rozkruszyły moje serce na milion kawałków.
Pomimo trudnych tematów powieść przesycona jest dobrem i daje nadzieję, że po burzy wreszcie wyjdzie słońce.
"Dla wrażliwych serc przestroga: proszę przygotować chusteczki w ilościach hurtowych" - zgadzam się z Kasią Pakosińską. Mnie one też były potrzebne.
Z niecierpliwością czekam na kontynuację

• Do zdobycia
  • Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie