Projekt Jonasz. Czym jest siła mężczyzny?

Okładka książki Projekt Jonasz. Czym jest siła mężczyzny? Adam Szustak OP
Okładka książki Projekt Jonasz. Czym jest siła mężczyzny?
Adam Szustak OP Wydawnictwo: RTCK religia
religia
RTCK
2019-07-02
2014-01-01
przebaczanie miłosierdzie wyzwania mężczyzna

Wiele wartościwych treści podanych z humorem a jednoczęśnie z wieloma ciekawostkami biblijnymi. Dla facetów rzecz obowiązkowa.

Absolutny geniusz w prostocie tej ksiazki i sile przekazu. Prawdziwa sila mężczyzny kryje się w jego słabości to ona uczy nas miłości i szacunku do wszystkiego co Bóg stworzył, ona uczy pokory i chęci bycia lepszym człowiekiem, uczy przebaczenia ponieważ w przebaczeniu ukryta jest prawdziwa sila i mężczyzny. "Wystarczy Ci mojej laski , albowiem moc w słabości się dowkonali,, . Polecam każdemu dążącemu do stania się lepszym człowiekiem!!

Jak zwykle u o. Adama fajne przejście przez fragmenty Pisma z przykładową interpretacją. Słuszną czy niesłuszną, fajną czy niefajną - nie ma się co spierać, ot - taką która do niektórych przemówi bardziej do innych mniej. Mi udało się
- kilka rzeczy wyciągnąć dla siebie
- zgarnąć trochę motywacji do pracy nad sobą
- poszerzyć świadomość Pisma Świętego
Dobrze jest, dzięki, pozdrawiam!

- kilka rzeczy wyciągnąć dla siebie
- zgarnąć trochę motywacji do pracy nad sobą
- poszerzyć świadomość Pisma Świętego
Dobrze jest, dzięki,...

Polecam.

Polecam.

Pozwolę sobie opisać Projekty Eliasz i Jonasz wspólną recenzją.

To moje pierwsze spotkanie z O. Szustakiem na papierze. I muszę przyznać, że jestem trochę (może nawet bardzo) zawiedziony, a i po części czuję się oszukany.

Po pierwsze, gdyby nie puste strony, rozmiar czcionki, ilustracje i generalnie rozwlekły styl, to te książki miałaby ok. 80 stron, a tak udało się dobić do 160-190. To mógłby być atut w zestawieniu z bardzo konkretną i niesamowitą treścią.

Jednak tak nie jest. Nie mogłem uciec od przekonania, że autor na siłę próbuje dopasować się z tezami do biblijnych opowieści o Eliaszu i Jonaszu. Może lepiej, jakby z tych dwóch książek stworzyć jedną bez przywiązania do konkretnego bohatera?

I ten język. W wielu momentach po prostu zbyt luźny w mojej skali. To, co na Youtubie mnie czasami lekko irytuje, w słowie pisanym uderzało mnie już dużo mocniej.

Pewnie moja opinia jest ściśle związana z ogromnymi oczekiwaniami jakie miałem wobec tych książek. Okej, zachęcają do wejścia w bliską relację z Bogiem, do zawierzenia Mu w pełni. Do pokonywania grzechu i innych słabości. Ale nie znalazłem tu tego, czego szukałem.

Mimo wszystko, historię o Jonaszu oceniam o gwiazdkę wyżej. Jakoś ogólne wrażenie miałem trochę lepsze. Kilka fragmentów przykuło moją uwagę. M.in ten:

"Gdy czytam Pismo Święte i gdy przyglądam się swojemu życiu, widzę coraz wyraźniej, że największą siłą mężczyzny jest jego słabość" (s.129)

Może to po prostu zły moment na tę lekturę. Może powinienem przeczytać te książki raz jeszcze. Może to zrobię i zdziwię się, jak mogłem wyrazić taką opinię. Teraz tego nie wiem. Ale mimo mojej sympatii dla Ojca Adama oraz będą wdzięczny za pozytywne zmiany w moim życiu, których udało mi się dokonać za pośrednictwem jego internetowej działalności, na tę chwilę nie mogę ocenić tych książek wyżej. (a i tak pewnie ocenę zawyżyłem).

Pozwolę sobie opisać Projekty Eliasz i Jonasz wspólną recenzją.

Bardzo ciekawa interpretacja historii Jonasza. Myślę, że z przesłuchania tej konferencji skorzystają także kobiety. Bardzo lubię słuchać ojca Szustaka. Kolejny raz ojciec Adam wskazuje, Biblia to kopalnia dobrych rad, wskazówek na lepsze życie.

Do przeczytania tej pozycji skłoniło mnie częste oglądanie vlogów sympatycznego dominikanina. Zainspirowany filmikami autora chciałem sprawdzić, czy Adam Szostak radzi sobie równie dobrze z pisaniem książek. Nie zawiodłem się. Książka jest skierowana przede wszystkim do mężczyzn. Na podstawie Biblii oraz własnych interpretacji autor wskazuje jaka powinna być rola mężczyzny w dzisiejszym społeczeństwie. Publikacja niewątpliwie rozwija naszą osobowość w sposób empiryczny. Oczywiście polecam.

Z konferencjami Ojca Szustaka miałam do czynienia już kilka lat temu. Teraz postanowiłam sobie co nieco odświeżyć, bo pamiętałam, że nikt z taką charyzmą nie opowiadał o rozwoju osobistym w kontekście Pisma Świętego , jak właśnie Adam Szustak.

Czym jest prawdziwa siła mężczyzny? Jaki tak naprawdę jest "prawdziwy facet" Co na te tematy mówi biblia?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tym audiobooku. Wszystko doprawione charakterystyczną dawką humoru.

Dla mnie rewelacja.
Polecam każdemu.

Odpowiedzi na te i inne...

Kolejna książka Szustaka, która fajnie wyjaśnia Biblię, a właściwie Księgę Jonasza, dlatego mimo, że skierowana jest do mężczyzn, przeczytałam ją z przyjemnością i jeśli chodzi o warstwę biblijną - było warto, natomiast jeśli chodzi o mężczyzn, do których tekst jest adresowany - pewnie niejeden zobaczy w nim siebie, ja widziałam kilku facetów z mojego otoczenia.
Warto przeczytać!

Warto...

Bardzo przydatna dla każdego chcącego się rozwijać mężczyzny.

Bardzo przydatna dla każdego chcącego się rozwijać mężczyzny.

• Religijne