Dziewczyna o czterech palcach

Wydawnictwo: Znak
literatura polska
Ag2S

Nieśmiertelna gra. Rok 1922. Niebezpieczny czas przełomu. Na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej bandy bolszewików sieją terror, zostawiając za sobą trupy mężczyzn i zhańbione kobiety. Na linii Lwów – Warszawa – Wolne Miasto Gdańsk trwa bezwzględny wyścig wywiadów. Lwowski śledczy Edward Popielski, zwany Łyssym, dostaje propozycję nie do odrzucenia. By ocalić swoją karierę, musi wytropić...

Nieśmiertelna gra.

Rok 1922. Niebezpieczny czas przełomu. Na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej bandy bolszewików sieją terror, zostawiając za sobą trupy mężczyzn i zhańbione kobiety. Na linii Lwów – Warszawa – Wolne Miasto Gdańsk trwa bezwzględny wyścig wywiadów. Lwowski śledczy Edward Popielski, zwany Łyssym, dostaje propozycję nie do odrzucenia. By ocalić swoją karierę, musi wytropić okrutnego bandytę i rozwiązać zagadkę podejrzanego samobójstwa. Wkracza w sam środek szpiegowskiej rozgrywki. Tu nie ma miejsca na walkę z otwartą przyłbicą, życie i śmierć są tylko środkami uświęconymi przez cel, a gra toczy się o najwyższą stawkę – o zachowanie świeżo wywalczonej polskiej niepodległości. Każda chwila wytchnienia może się okazać prowokacją, a każdy ruch ostatnim...

Pierwsza powieść szpiegowska Marka Krajewskiego. Tę książkę chciał napisać od zawsze. Tajemnice historii przedwojennej Polski, zakulisowe rozgrywki, świetnie oddany klimat lat 20. i wartka akcja, od której nie będziesz mógł się oderwać.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

jerrymarch | 2019-04-18
beannshie | 2019-04-17
Ania | 2019-04-17

Przegląd wiosennych nowości

Teraz Święta Wielkanocne, później niemal tygodniowa majówka. Coraz dłuższe dni dają wiele możliwości, aby wygospodarować czas na czytanie. Wydawcy przedstawili nam swoje plany na najbliższe, wiosenne miesiące. Wszystkich oczywiście nie daliśmy rady zamieścić, ale jesteśmy pewni, że w poniższych propozycjach każdy znajdzie coś dla siebie.

Najnowszy kryminał Marka Krajewskiego – wygraj i zrecenzuj miesiąc przed premierą

Marek Krajewski podwójnie zaskoczył czytelników – z okazji 20-lecia twórczości ogłosił premierę swojej pierwszej szpiegowskiej powieści i powrót śledczego Edwarda Popielskiego!  Zostań jedną z pięćdziesięciu osób, które będą miały szansę poznać i zrecenzować nową książkę Marka Krajewskiego miesiąc przed oficjalną premierą!