Nadzieje i marzenia

Cykl: Malownicze (tom 4) | Seria: Kolory życia
Wydawnictwo: Edipresse, Znak
Beata-Chiara

Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Niebawem Malownicze zatrzęsie się od plotek o spadku. Wszyscy będą chcieli wiedzieć, czy z dnia na dzień Magda stanie się bajecznie bogata. Ona jednak ma inne kłopoty. Musi wreszcie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy chce dalej być z Michałem i jak ma wyglądać ich wspólne życie. Odpowiedź nie jest taka prosta. Sto...

Sto pięćdziesiąt lat wcześniej, gdzieś w u podnóża Gór Świętokrzyskich, Sabina ryzykując życie angażuje się w spisek przeciwko zaborcom. Adam kocha ją do szaleństwa i za wszelką cenę uchronić przed niebezpieczeństwem. Przewrotny los jednak chce inaczej.
Co łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? Czy sekret z przeszłości pomoże jej odnaleźć swoje przeznaczenie i spełnić marzenia?

źródło opisu: https://kiosk.ruch.com.pl/products/kolory-zycia-424412-17-19

źródło okładki: https://kiosk.ruch.com.pl/products/kolory-zycia-424412-17-19

Lidka | 2018-02-02
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Rewelacja ! Nie na darmo Magdalena Kordel trafiła do mnie na półkę - ulubione.
Cała seria "Malownicze" to epitafium humoru,relaksu ale i głębokich silnych emocji.
Czwarty tom przybliża nam historię Powstania Listopadowego,Styczniowego.Świetnie przedstawione dzieje pewnego dworu.
Od czytania nie można się oderwać. Słowo jak zawsze lekkie.
Polecam serdecznie :)

"Nadzieje i marzenia" to kolejna książka autorki, w której akcja dzieje się współcześnie a potem zabiera nas w odległe historycznie czasy.
I bardzo dobrze, bo właśnie te odległe czasy są w tej książce najbardziej interesujące.
Muszę przyznać, że początek trochę mnie nudził.
Żeby było wesoło i zabawnie autorka wprowadziła kilka wątków, które kompletnie nie miały żadnego znaczenia dla dalszej fabuły. Ale było zabawnie.
W jej związku z Michałem zaczyna trochę zgrzytać, gdy on opowiada jej o sobie i swojej przeszłości. Zaczyna się zastanawiać co dalej....czy chce z nim dalej być, czy może, czy powinna.
Decyduje się na wyjazd do Paryża, po odbiór spadku, "żeby "dać czas czasowi"

I nagle znajdujemy się 150 lat wcześniej. Poznajemy historię ludzi całkiem nam nie znanych . Tragiczną i bardzo wzruszającą historię, która niestety kończy się w najbardziej dramatycznym momencie ( mam nadzieję, że autorka ją dokończy w następnym tomie).

A potem wracamy do współczesności i po trochę...

kama100 | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Z przyjemnością wróciłm do Malowniczego. Jest to pierwsza książka w tym roku. Tym razem opowieść przebiega dwutorowo. Czasy współczesne przeplatają się z historią. Są zawirowania w zwiążku Magdy z Michałem, są też tajemnice z przeszłości. Wzruszające historie.... I jak poprzednie czyta się szybko i lekko.

andzia12 | 2016-06-23
Przeczytana: 15 czerwca 2016

„I potrzebowała Michała, tej drugiej połówki jabłka. Tylko w tym przypadku ktoś je znienacka nadgryzł i zostali z poranionym, nabierającym brzydkiego brązowego odcienia kawałkiem”…

Czasami tak bywa, że ten kogo kochamy nas rani swoimi tajemnicami, a jego przeszłość zmienia nasze plany…
Michał odkrywa sekret swojej młodości przed Magda i to w momencie, gdy tworzą dom dla dzieci.
Wyjazd w sprawie spadku jest dla niej wybawieniem, rodzajem ucieczki przed tym co ma zrobić ze swoim uczuciem do Michała i jego w pewnym sensie zdradzie.

„Nadzieje i marzenia” są podzielone na dwie części, fabuła toczy się dwutorowo. Z jednej strony losy Magdy, z drugiej losy rodziny, nad którą wisi tragedia, czasy walki z zaborcom, a w tym śmierć, ból i cierpienie… Rozwikłanie historii jest niespodzianką dla Magdy i Leokadii.

„Miłość nie mija z dnia na dzień. To nie gorączka”…

…a co z Magdą i Michałem… czy uczucie wygra, mimo zadanych ran?

Polecam, fantastyczna część cyklu Magdaleny Kordel!!!

Anna | 2016-07-10
Przeczytana: 08 lipca 2016

Znów wróciłam do Malowniczego z nadzieją, że wreszcie dowiem się co nowego pojawiło się w życiu Magdy, czy uczucia do Michała zaowocowały wreszcie czymś stałym i trwałym. A tu niespodzianka; wyjawiona przez ukochanego tajemnica sprzed lat wywołała w Magdzie furię i rozgoryczenie, choć w głębi serca uczucie nie wygasło.

Na ratunek Magdzie - w pewnym sensie - przychodzi list z Francji o konieczności dopełnienia formalności, związanych ze spadkiem po wuju. Magda - chcąc dać sobie czas na przemyślenie i zweryfikowanie uczuć do Michała - wyjeżdża nie informując go o tym. Jak się okazuje w Paryżu, jednym z elementów spadku jest dworek w Chybicach w woj. świętokrzyskim, z którym wiąże się ciekawa i bardzo tajemnicza historia z połowy XIX wieku, a którą poznajemy na kolejnych kartach powieści.

Książka dobra na letnie spokojne wieczory, ale mnie drażniło trochę wprowadzanie - po raz kolejny - wątków pobocznych, jakkolwiek są one ciekawe i z historią w tle. Mam świadomość, że trudno...

książek: 1997

Każdy z nas posiada marzenia, ale nie wszyscy mamy odwagę, by podjąć trud, który pozwoli je spełnić. Wątpimy w swoje możliwości, marnujemy potencjał, bojąc się rozczarowań, tym samym odbierając sobie szansę na szczęście.

"Nadzieje i marzenia" Magdaleny Kordel to wielowątkowa, efektownie skonstruowana powieść, która pozwala czytelnikowi odczuć całą paletę emocji. Autorka osadziła tę historię w dwóch płaszczyznach czasowych. Poznajemy współczesność, w której za sprawą tajemniczego listu z francuskiej kancelarii, Magda udaje się do Paryża, tam otrzymuje od adwokata zmarłego wuja plik enigmatycznych listów, kwitów i pamiątek. Listy są odzwierciedleniem innego stulecia, ukazują wstrząsające losy Basi i Janusza — tylko, dlaczego stryj postanowił opowiedzieć Magdzie historię nieznanych jej ludzi? Jaka tajemnica drzemie w spadku po wuju? Dodatkowo Magda przed wyjazdem do Francji rozstała się z Michałem, który ją rozczarował, zatajając złożoną przeszłość. Czy nadszarpnięte zaufanie może...

Madi | 2018-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Po długim oczekiwaniu w końcu dostałam się do ostatniego tomu z serii"Malownicze".Do powieści podeszłam z wielkim entuzjazmem i dużymi nadziejami,że znów zawinę się w kocyk, z ciepłą herbatką i poznam dalsze losy Magdy ,Leotyny i dzieci.Niestety mój zapał szybko został ostudzony.
Początek zaczął się dobrze,w normalnym rytmie,ale gdy pojawiła się wstawka z XIX wieku ,która była owszem ciekawa, nijak mi do całości nie pasowała.
Dla mnie ten ostatni tom był trochę naciągany,ale całą serię uważam za bardzo piękną i ciepłą serię.

Renax | 2017-03-16
Przeczytana: 15 marca 2017

'Nadzieje i marzenia' czytałam jednym tchem. Można by się zastanawiać nad zastosowanymi schematami fabularnymi, porównywać, oceniać... Ale prawdę mówiąc, książkę przeżywałam na poziomie emocji. To prześliczna historia, a właściwie dwie historie: współczesna i dziewiętnastowieczna. Pokazuje, że miłość i rodzina są w życiu najważniejsze, że przynoszą największe szczęście i dają największe cierpienie. Ale i tak warto o nie walczyć: o miłość i rodzinę.
Książka była niezwykle wzruszająca. Kibicowałam Magdzie i Michałowi, ale i niezwykłej parze kochanków z XIX wieku: dziadowi Maciejowi i zielarce Sabinie.

Biblioteczka Rudej | 2016-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Uwielbiam Malownicze,cała seria gwarantuje cudownie spędzony czas.To Książka, która pozwala mi się oderwać chociaż na chwilę od trosk i kłopotów.

Agacha | 2016-10-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 12 października 2016

Kolejny raz wybrałam się do Malowniczego. Nie spodziewałam się, że przeniosę się aż do XIX wieku. Jednak było to bardzo miłe zaskoczenie.
Jak każda książka z tej serii, ciepła i pozytywna opowieść. Polecam.