Nadzieje i marzenia

Okładka książki Nadzieje i marzenia Magdalena Kordel
Okładka książki Nadzieje i marzenia
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Edipresse, Znak Cykl: Malownicze (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Malownicze (tom 4)
Edipresse, Znak
2019-03-12
2019-03-12

#948 - Nadzieje i marzenia - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#98/52/2022

Książka ma 432 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 01.06.2016 roku. Jest to czwarty tom cyklu Malownicze.

"A pokrewnych dusz nigdy nie powinno się porzucać i zostawiać samym sobie."

Magda otrzymuje list z francuskiej kancelarii. Czy z tym listem wiąże się spadek, o którym plotkuje już całe Malownicze ?

Magda nie jest pewna, czy chce być z Michałem i teraz właśnie to najbardziej zajmuje jej głowę.

Poznajemy także Sabinę i jej sekret z przeszłości. Polecam Wam tą ksiażkę. Kolejny tom, czyli Pejzaż z Aniołem, pojawi się u mnie jutro.

#98/52/2022

"A pokrewnych dusz nigdy nie powinno się porzucać i zostawiać samym sobie."

Uwielbiam książki, w których są dwie płaszczyzny czasowe, zwykle te z przeszłości są ciekawsze i ładnie się splatają. Początkowo byłam sceptyczna do tej części, ale właśnie wydarzenia z przeszłości sprawiły, że było interesująco.

Kolejna książka z serii "Malownicze", która jest dowodem na to, że jeśli autorka wplata w swoją opowieść wątki z dawnych epok, to od razu robi się ciekawiej.
Pani Magdo, takich książek potrzebujemy więcej!

Pani Magdo, takich książek potrzebujemy więcej!

Kolejna cześć historii Magdaleny, w końcu znajdzie się we Francji, czy spełni jej oczekiwania. A poza tym również i tym razem autorka zabiera nas w podróż w czasie… jeszcze dalej niż ostatnio. Czyta się z ciekawością, bo historie toczą się wartko, a bohaterowi są pełni emocji i pasji.

Czytam i mi lepiej w życiu. To moja terapia na dni codziennie. Chociaż w tej książce ominęłam kilka stron z uwagi na dla mnie zbyt smutne wydarzenia to oceniam wysoko i już zabieram się za kolejną

Główna bohaterka Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Malownicze zaczyna plotkować o spadku który otrzyma. Wszyscy będą chcieli wiedzieć, czy z dnia na dzień główna bohaterka stanie się bajecznie bogata. Magda ma jednak inne kłopoty, musi wreszcie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy chce dalej być z Michałem i jak ma wyglądać ich wspólne życie. Odpowiedź na te pytania nie są takie proste.
Sto pięćdziesiąt lat wcześniej, gdzieś w u podnóża Gór Świętokrzyskich, Sabina ryzykując życie angażuje się w spisek przeciwko zaborcom. Adam kocha ją do szaleństwa i za wszelką cenę chce uchronić przed niebezpieczeństwem. Przewrotny los jednak chce inaczej. Więc co łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? Czy sekret z przeszłości pomoże jej odnaleźć swoje przeznaczenie i spełnić marzenia?

Najpiękniejsza cześć serii Malownicze.

Najpiękniejsza cześć serii Malownicze.

Daję zasłużoną ósemkę. Kolejna już część od Magdaleny Kordel, którą czytałam jednych tchem. Świat wykreowany przez autorkę jest naprawdę wspaniały.. z każdą kolejną częścią bardziej przywiązuję się do bohaterów. Tym razem nie było inaczej - Magda wyrusza do Paryża, by w końcu dowiedzieć się, co w spadku pozostawił jej wuj, a to z kolei daje jej szansę na podróż do przeszłości i poznanie losów jej przodków. Ta część daje nam też odpowiedź na to, czy Michał to rzeczywiście miłość życia, czy tylko bolesna pomyłka.. Czytajcie! : )

Kolejne tajemnice mieszkańców Malowniczego odkryte. Ta część powieści - historia Basi i Janusza bardzo mi się podobała.

Myślę, że historia mieszkańców starego dworu z XIX wieku to główny atut tej książki, a zakończenie - powiązanie przeszłości z teraźniejszością - jest napisane jakoś tak nieskładnie, jakby autorce już nie chciało się rozwijać wątku powiązań teraźniejszości z przeszłością - a szkoda, bo można inaczej, jak w doskonałej książce Magdaleny Witkiewicz "Jeszcze się kiedyś spotkamy". Ogólnie wątek historyczny w książce jest jednak świetnie rozwinięty - tę część czytałam z zapartym tchem, a reszta... to takie ecie-pecie, szmoje-boje ;-) Momentami historie nawet śmieszne, ale nie (wg mnie) porywające.

• 2016