Widzę cię

2019-04-24
Danuta Śmierzchalska
stalker stalking morderstwo

Między obsesją a paranoją

To dla mnie pierwsze spotkanie z twórczością Autorki.
Ciekawie nakreślone, nie zawsze jednoznaczne postaci, rozbudowane pod względem psychologicznym. Aktualne wydarzenia z mocnym powiązaniem z tym, co miało miejsce w przeszłości.
Wciągająca historia. Dobry thriller.

To dla mnie pierwsze spotkanie z twórczością Autorki.
Wciągająca historia. Dobry thriller.

Poznajemy Joey i Alfiego, świeżo upieczone małżeństwo. Ona wraca do Anglii po czterech latach pracy za granicą i razem zajmują pokój w domu jej starszego brata i jego żony.

Pewnego dnia poznaje sąsiada z domu z naprzeciwka. Przystojny dżentelmen, starszy od niej, który ma żonę i syna. W pewnym momencie Joey orientuje się, że zaczyna go obserwować, cały czas. Ale czy na pewno to ona obserwuje?

No i mamy również zagadkę w postaci trupa i pytanie: kto zabił?

W pewnym momencie sekretów jest tyle, że fikcja zaczyna się mieszać z rzeczywistością. A główna bohaterka próbuje się w tym nie zagubić.

Jest to naprawdę dobry thriller, ponieważ od początku do końca tak naprawdę nie wiemy kto zginął i kto brał w tym udział. Jest to też książka na tak zwany "raz". Czyta się przyjemnie i z rozdziału na rozdział chcemy wiedzieć co będzie dalej i dlatego ciężko ją odłożyć. Serdecznie polecam.

5 gwiazdek za zakończenie, ale czytałam ją parę miesięcy,nie mogłam jakoś przebrnąć, proszę was podpowiedzccie mi czyje byly te wlosy na samym końcu, co znalazł Freddie?

No i trach , dostałam pstryczka w nos 😊Postacie dobrze opisane pod względem psychologicznym . Ich dziwne zachowanie , obsesje , choroby sprawiały że książkę chciało poznać dalej . Lekkość narracji o styl pisarki sprawiały że książkę czytało się szybko . Polecam 🌷

Solidny kryminał, dobrze napisany, z ciekawym zakończeniem. Wspaniała lektura na jesienny wieczór.

Książka bardzo mi się podobała. Po raz kolejny autorka mnie nie zawiodła 🙂

Książka bardzo mi się podobała. Po raz kolejny autorka mnie nie zawiodła 🙂

Bardzo sympatyczne czytadełko na wakacyjną plażę. Zakończenie słabe ale zdecydowałam dać aż siedem gwiazdek ze względu na przyjemne doznania w trakcie czytania lekkiej lektury.

Historia całkiem ciekawa, szybko się czyta, można się łatwo domyślić kto jest mordercą, ale końcówka i tak zaskakuje.

Świetna książka. Wciągnęła mnie do tego stopnia, że sięgałam po nią w każdej wolnej chwili. Z zapartym tchem czekałam na zakończenie. Lubię książki, które wodzą za nos i dają do myślenia. Cały czas próbowałam rozwikłać zagadkę i dopiero.pod koniec udało mi się połączyć kropki, aczkolwiek i tak byłam zaskoczona.

Josephine wraca w swoje rodzinne strony po kilku latach pracy za granicą. Wprowadza się do domu brata i jego ciężarnej żony. Pewnego razu spotyka czarującego sąsiada, który jest dyrektorem w pobliskiej szkole. Tom staje się jej obsesją. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, iż Josephine jest świeżo upieczoną mężatką, a Tom jest od niej dwa razy starszy, ma żonę i syna. Kobieta zaczyna obserwować pana Fitzwilliama. Nie wie, że ona sama także jest obserwowana. Aż pewnego dnia dochodzi do zbrodni… Kto, kogo i dlaczego zamordował?
Powiem tak: szału nie było, ale wciągnęła mnie ta historia. Książkę szybko się czytało ze względu na krótkie rozdziały. A i zakończenie zaskoczyło. Także jeśli macie ochotę na lżejszy thriller, to śmiało polecam.

• E-booki
  • Przeczytane 2019