Widzę cię

Oficjalne recenzje i

Między obsesją a paranoją

Link do recenzji

841 1 249

Nie wiem dlaczego tak późno przeczytałam tę książkę, a miałam tak długo u siebie w biblioteczce. Nie wiem dlaczego dopiero odkryłam geniusz tej autorki. Od tej opowieści nie można się
oderwać. Niesamowita historia, a ostatnie słowa na jej zakończenie wbijają w fotel. Mistrzostwo.

Lekka, całkiem przyjemna lektura, trochę na pograniczu guilty pleasure.

Fajnie, że jest Freddie i że cała historia jest przedstawiona jakby z przymrużeniem oka, choć jak mogę się domyślać, niektórym fanom gatunku może to przeszkadzać. Fantastycznie, że pod koniec pojawia się element zaskoczenia.

Niestety w ostatecznym rozrachunku całość trochę niedopracowana (rozdziały, mające formę protokołów przesłuchań wybijały z rytmu i nic szczególnego nie wnosiły do fabuły), zwłaszcza w końcowych rozdziałach. Trochę jakby autorka chciała jak najszybciej napisać zakończenie, a jednocześnie za wszelką cenę pragnęła uniknąć sztampowości.

Lekka, całkiem przyjemna lektura, trochę na pograniczu guilty pleasure.

Niestety w ostatecznym rozrachunku całość trochę niedopracowana (rozdziały,...

Niezła. Naprawdę niezła. Porzuciłam wszelkie zajęcia by się dowiedzieć kto zabił bo autorka wodziła mnie za nos.
Polecam

Polecam

To już moja druga książka tej autorki. Jest świetna! Bardzo ciekawa, czyta się jednym tchem. Mimo, że to kryminał fabuła nie toczy się wokół policji i dochodzenia, tylko głównych bohaterów.
Bardzo polecam!

Bardzo polecam!

Nie jest zła, choć ja nie przepadam za lekko żartobliwo-ironicznym tonem narracji, szczególnie w thrillerze, gdzie wolałabym atmosferę niesamowitości. Ale to kwestia gustu. Postaci całkiem ciekawe (choć ciekawsze te poboczne), intryga też.

Poprostu dobra :)
Ani nie zapada w pamięć na lata,ale nie jest też stratą czasu,
Zwyczajnie dobra.
Nie ma tu nad czym się szczególnie rozwodzić 😅

Poprostu dobra :)
Ani nie zapada w pamięć na lata,ale nie jest też stratą czasu,
Zwyczajnie dobra.
Nie ma tu nad czym się szczególnie rozwodzić 😅

Kolejna babska obyczajówka nieudolnie przebrana za kryminał. Gdzie to niby był bestseller, i to jeszcze nr 1?

Tym razem gorsza książka, moim zdaniem. Fabuła może i niezła, ale powieść strasznie rozwleczona. Prawie cały czas prawie nic się nie dzieje, dopiero pod koniec coś się wyjaśnia. Książkę jednak łatwo się czyta i można ją polecić przy braku czegoś lepszego.

Tę książkę po rozpoczęciu czytania miałam od razu odłożyć.
Ale nie chciałam jej tego samego dnia zwracać do biblioteki, dałam jej i sobie szansę. Teraz wniosek mam taki: przeczytałam ją i doceniłam historię, ale równie dobrze mogłabym jej nie czytać.

Tę książkę po rozpoczęciu czytania miałam od razu odłożyć.

Jest to niezły thriller psychologiczny, z brutalnym morderstwem, rodzinnymi mrocznymi tajemnicami i zakazanymi namiętnościami. A wszystko w sielankowej - na pozór - scenerii małego bostońskiego osiedla, pełnego pięknych, luksusowych domów, zamieszkałych przez szczęśliwych ludzi.
Autorka umiejętnie rozwija akcję, przeplatając ją protokołami z przesłuchań, i ciekawie doprowadza czytelnika do rozwikłania sprawy morderstwa.