Nigdy cię nie opuszczę

Tłumaczenie: Sara Manasterska
Wydawnictwo: Edipresse
Mine
aleqsia

Francine Day to ambitna, inteligentna i odnosząca sukcesy prawniczka, która właśnie ubiega się o jedwabną togę. Potrzebuje tylko jednej prestiżowej sprawy, żeby uzyskać awans na królewskiego adwokata - takiej jak rozwód Martina Joya. Wzajemne zauroczenie Francine i Martina jest natychmiastowe i obsesyjne. Wdają się w sekretny romans i Francine sądzi, że wszystko pójdzie jak z płatka. Jednak żona Martina niespodziewanie znika, a on sam staje się głównym podejrzanym. Francine jest teraz jego prawniczką, kochanką, a także ostatnią osobą, która widziała żywą Donnę Joy. W miarę jak sprawa zaczyna się komplikować, Francine coraz trudniej przychodzi utrzymanie własnego życia w ryzach.
Mój klient. Mój kochanek. Mój mąż. Moja obsesja.
Pełen napięcia i akcji mrożącej krew w żyłach, thriller J.L. Butler, rozgrywa się w środowisku londyńskiej palestry, gdzie od stuleci sprawiedliwość i korupcja toczą ze sobą nieustanną grę.

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: Edipresse

Ania | 2019-08-16

Francine Day, to prawniczka, która popadła w romans ze swoim klientem Martinem Joy'em. Kobieta wie, że obecnym zachowaniem wiele ryzykuje i przez to może nie otrzymać wymarzonego awansu. Z czasem okazuje się, że Francine przyłapuje kochanka na kłamstwie, a dodatkowo jego żona niespodziewanie ginie. Kto za tym stoi? Czy Martin diametralnie chciał usunąć żonę ze swojego życia? A może przeszkadzała ona Pani Prawnik w romansie?

Z jednej strony książka bardzo mi się podobała, a z drugiej zdecydowanie brakowało mi tutaj czegoś. Na plus zasługuje to, że czytelnik chce dowiedzieć się kto stoi za zaginięciem i jakie miał ambicje. Irytowało mnie jednak, że w pewnym stopniu brakowało tutaj niespodziewanych zwrotów akcji i fabuły, która przyczyniłaby się do tego, że czułabym dreszczyk niepokoju.

ciąg dalszy: http://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2019/08/nigdy-cie-nie-opuszcze-jl-butler.html

dagmara gorzelinska | 2019-07-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ebook
Przeczytana: 06 lipca 2019

Pierwszy raz czytałam książkę, bez czytania opinii innych czytających i wyszło mi chyba na dobre. Recenzje są kiepskie a mi się podobało :).
Jasne w kategorii thiller to książka wypada średnio, ale na pewno bardzo szybko się czyta i chce się pochłaniać kolejne strony.
Nigdy cię nie opuszczę, tytuł sugerował mi kolejne kiepskie romansidło a tu pozytywna niespodzianka.
Nie opisuję treści książek bo to zawsze LC nam serwuje, ja wypowiadam tylko swoje zdanie a ono mówi, mi się podobało:)
Lato mnie rozleniwia i nie mam weny do pisania :)

Tibora | 2019-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Zagadka interesująca, jednak kreacja postaci pozostawia wieeele do życzenia.

Autorka korzysta z okropnego wytrychu: główna bohaterka choruje psychicznie, więc to powinno wyjaśniać wszystkie nielogiczne decyzje - niestety nie wyjaśnia :(

Wątek romansowy nie przekonuje, a mógłby być interesujący gdyby uczucia były bardziej "prawdziwe".

Niestety nie polecam.

BarbaraAndHerBooks | 2019-05-12
Przeczytana: 11 maja 2019

Francine Day jest bardzo ambitną 37-letnią prawniczką, która odnosi duże sukcesy w pracy i zamierza ubiegać się o jedwabną togę. Poza tym kobieta cierpi na zaburzenia dwubiegunowe. Tuż po pierwszej rozprawie rozwodowej swojego klienta – bogatego Martina Joya, Francine wdaje się z nim w sekretny romans, a mężczyzna staje się jej obsesją. Pewnego dnia żona Martina znika bez wieści, a uporządkowane życie Francine coraz bardziej się komplikuje. Wszystko wskazuje na to, że to mąż kobiety maczał w tym palce, ale czy to na pewno był on? Każdy ma tu coś do ukrycia…
Szczerze powiedziawszy, to nie miałam duży problem z oceną tej książki. Niby mi się podobała, bo autorka dużo mieszała mi w głowie i co chwila kogoś innego podejrzewałam o to, że Donna zaginęła, jednak z drugiej strony trochę mało mi thrillera w thrillerze.
Według informacji, które znajdują się na okładce pod pseudonimem L.J. Butler napisała ją brytyjska autorka literatury obyczajowej i faktycznie więcej tu znajdziemy...

KobieceRecenzje365 | 2019-05-05

Jako zajadły fan thrillerów, nie mogłam sobie odmówić lektury powieści J.L. Butler „Nigdy cię nie opuszczę”. Wcześniej nie znałam twórczości tej autorki, ale zaciekawił mnie opis oraz mroczna i tajemnicza okładka. Liczyłam, że książka będzie mocna, wyrazista i dostarczy mnie wielu wrażeń. Niestety się przeliczyłam, bo w tym thrillerze, thrillera brak. Szkoda, bo intryga, którą wymyśliła autorka, była naprawdę dobra i gdyby została dobrze poprowadzona, to wyszłaby z tego rewelacyjna książka. Autorka bardziej skupiła się na obyczajowej i romansowej stronie historii i z thrillera zrobiła zwykły i do bólu przewidywalny romans. Myślę, że gdybym nie była czytelniczą masochistką, to porzuciłabym tę książkę już po przeczytaniu stu stron, bo jej lektura była dla mnie po prostu dramatem. Bardzo często odnosiłam wrażenie, że ta historia jest po prostu o niczym i czytanie wlekło się mi jak flaki z olejem. Szkoda, że ta powieść okazała się takim niewypałem, bo naprawdę liczyłam na historię...

Tylkomagiaslowa | 2019-04-06
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Przechodząc do okładki, muszę przyznać, że częściowo to ona mnie zainteresowała. Widzimy budynek, a w oknie kobietę. Czy to będzie któraś z naszych bohaterek? Ja mam swoje zdanie, a Wy, mam nadzieję, że też je będziecie mieć jeśli tylko zaczniecie czytać tę lekturę. Ciemnogranatowe niebo. Może świadczyć o nadchodzącej burzy, o nadchodzącej nocy lub... ranku. Każdy odbierze ją na swój sposób. Wydaje się taka mroczna... Oczywiście decydując się na te ksiązkę nie kierowałam się tylko i wyłącznie okładką. Przeczytałam opis, który brzmiał całkiem ciekawie.
Książka nie posiada skrzydełek, kartki są kremowe. Sam format książki jest nieco większy niż standardowe książki. Literówek kilka było, ale nie raziły w oczy tak bardzo dlatego, że było ich dosłownie kilka. Odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane. Czcionka duża, dzieki czemu czyta się dość szybko.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę przyznać, że było całkiem dobrze. Dostałam historię napisaną lekkim,...

Melanie | 2019-04-05
Przeczytana: 24 marca 2019

Zwykle odpuszczam sobie kryminały, bo na starcie wiem, że to gatunek nie dla mnie. Jednak, czy to czasem nie za proste rozwiązanie? Nie lepiej zabierać się też za książki, które już od początku uważamy za mało interesujące? W tym przypadku trafiłam na pozycję, która o dziwo mnie nie zawiodła!

Jedna sprawa, która na zawsze może odmienić życie naszej bohaterki Francine Day! Tylko jeden przypadek, dzieli ją od awansu na królewskiego adwokata! Gdy jednak, okazuje się to nie być takie proste. Komplikacja przez uczucie, które na zawsze może skreślić jej marzenia. Bo jaki prawnik, zakochuje się w swoim kliencie? Nikt inny tylko Francine!

Kariera jest już na wyciągnięciu ręki, gdy Francine nagle postanawia wdać się w romans ze swoim klientem. Czy to był dobry pomysł, czy kompletna klapa? Wszystko co do tej pory wydawało się dobrze układać, tak naprawdę zaczęło się sypać. Zaciekawił mnie sposób w jaki Francine i jej klient Martin, wdali się w romans. Gdyż Francine na pozór zawsze...

Katarzyna | 2019-03-31
Przeczytana: 31 marca 2019

Zawsze lubiłam powieści, w których zręcznie łączono intrygę kryminalną z wątkiem romansowym. W przeszłości namiętnie zaczytywałam się w książkach Eriki Spindler, Heather Graham czy J.T. Ellison. Gdy więc wśród lutowych premier wydawnictwa Edipresse dostrzegłam „Nigdy cię nie opuszczę”, od razu wiedziałam, że to lektura zdecydowanie w moim guście. Bardzo się nastawiłam na trzymającą w napięciu psychologiczną rozgrywkę, w której obsesja i pożądanie będą się mieszać z wątkiem detektywistycznym. Liczyłam na mrożącą krew w żyłach historię, w której napięcie będzie sięgać zenitu. Czy to właśnie dostałam? Za chwilę poznacie odpowiedź :)

Ku mojemu zaskoczeniu od samego początku nie potrafiłam wgryźć się w tę świetnie rokującą historię. Z niemałym trudem pokonywałam kolejne strony, raz za razem dochodząc do wniosku, że lektura mi się dłuży, ponieważ w książce brakuje większych zaskoczeń. Monotonne tempo, zero zwrotów akcji, brak napięcia – taka historia może uśpić nawet najzagorzalszych...

Book_Mystery | 2019-03-30
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 30 marca 2019

Francine jest prawnikiem specjalizującym się w rozwodach. W tym roku ubiega się o jedwabną togę, wielkie wyróżnienie dla prawnika. Potrzebuje do tego sprawy życia. Jeszcze nie wie, że właśnie dostała taką sprawę. Sprawę życia i śmierci.

Jej nowy klient – Martin Joy rozwodzi się ze swoją żoną Donną. Jest bardzo zamożnym człowiekiem, a jego małżonka nie miała wkładu w fortunę. Teraz kobieta chce dużą część majątku. Fran ma wywalczyć łagodniejsze rozwiązanie w sądzie. Prawniczka jest bardzo pochłonięta pracą. Jej ambicje zastępują życie prywatne. Tak jest teraz, ale w młodości Francine prowadziła bardziej szalone życie. Dzisiaj kobieta już wie, że cierpi na chorobę dwubiegunową i musi zażywać leki.

Między Fran a jej nowym klientem nawiązuję się romans. Związek pomiędzy prawnikiem a jego klientem, i to jeszcze podczas sprawy rozwodowej nie wygląda najlepiej, szczególnie podczas ubiegania się o jedwabną togę. Wkrótce okazuje się, że sprawy mogą wyglądać jeszcze gorzej. Żona Martina...

Malwina | 2019-03-27
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 11 marca 2019

Ostatnio rzadko sięgam po książki zagranicznych autorów. Jeśli już, to opis musi być naprawdę zachęcający - tak było w przypadku "Nigdy cię nie opuszczę". Przyznam, że ciekawił mnie nawet bardziej angielski system prawny i sposób pracy tamtejszych prawników, a opis fabuły dodatkowo podsycił moją chęć na tę książkę.

Mamy bowiem główną bohaterkę - Francine, która jest prawniczką procesową, specjalizującą się w rozwodach i podziałach majątku. Pod jej skrzydła trafia Martin Joy, a wraz z nim trudny rozwód i szansa na zdobycie tytułu królewskiego prawnika. Pomiędzy tą dwójką dochodzi do "nieetycznych zachowań" - Francine wdaje się w sekretny romans z Martinem. Jeszcze może nie było by w tym nic, co mogłoby przynieść negatywne konsekwencje, jednak żona Martina nie przychodzi na rozprawę - znika w tajemniczych okolicznościach, a Francicne może okazać się ostatnią osobą, która ją widziała. Na dodatek nasza bohaterka nie pamięta, co robiła w noc, w którą po raz ostatni widziała...