Droga Szamana. Etap 2: Gambit Kartosa

Tłumaczenie: Gabriela Sitkiewicz
Cykl: Droga Szamana (tom 2)
Wydawnictwo: Insignis
Путь Шамана. Книга 2. Гамбит Картоса
LitRPG

Barliona – wirtualny świat rozrywki stworzony dzięki najnowocześniejszym technologiom, z pełną imersją i niesamowitymi doznaniami. Gwarantem waluty w grze jest rząd, co przyciąga całe rzesze amatorów łatwego zarobku. Jednak Barliona ma też mroczną stronę: darmową siłę roboczą są w niej skazańcy ze świata rzeczywistego. Podczas gdy ciała więźniów pozostają zamknięte w autonomicznych kapsułach, ich umysły przenoszą się do wirtualnych kopalń Barliony.

Dmitrij Machan przeżył już wiele. Po wyroku skazującym na osiem lat ciężkich prac musi radzić sobie jako Szaman, najmniej popularna klasa gracza; na domiar złego ma równie niepopularną specjalność Jubilera. Jego walka o przetrwanie w niczym nie przypomina wirtualnej zabawy.

Machan dociera do odległych od stolicy krain. Nie traci czasu i zaczyna rozwijać swoje umiejętności. Dobrze wie, że najszybszym sposobem levelowania postaci są zadania. Ale zadania, które otrzymuje Szaman, są unikalne i legendarne, a jedno z nich uruchamia globalną aktualizację Gry. Trudno nie wpakować się wtedy w kłopoty, tym bardziej że Kartos – Mroczne Imperium, lenno Symulatorów, kryjące w sobie unikalne przedmioty i zasoby – jest w stanie poświęcić o wiele więcej niż tylko jednego gracza, by zdobyć to, czego pragnie najbardziej…

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/droga-szamana-etap-2-gambit-kartosa/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/droga-szamana-etap-2-gambit-kartosa/

NieFikcyjna | 2019-07-12
Przeczytana: 25 marca 2019

Fragment mojej recenzji:

Gdyby się tak dogłębnie przyjrzeć Barlionie, trzeba byłoby stwierdzić, że jest to niezwykle zaawansowana technologicznie gra. Nic dziwnego, że gracze pozostają zalogowani przez miesiące i żyją już bardziej w tym wirtualnym świecie, a nie rzeczywistym (w życiu realnym przebywają w kapsułach podtrzymujących funkcje życiowe). Barliona bowiem do złudzenia przypomina świat rzeczywisty, a coraz mniej wygląda jak gra. Możliwości rozwoju zdają się niemal nieograniczone, ciągłych wrażeń dostarczają ciekawe zadania, NPC (non–player character) zachowują się jak zwykli ludzie, można z nimi normalnie porozmawiać i wchodzić w różne interakcje, w dodatku mimo że Barliona istnieje już od długiego czasu, eksploracja tego świata nadal zaskakuje czymś nowym, przez nikogo nigdy nie odkrytym. Wydaje się więc, że Gra oferuje niezliczone możliwości rozwoju i rozgrywki. Trudno to tak naprawdę objąć rozumem, ponieważ z tyłu głowy cały czas mamy myśl, że to przecież gra, a nie...

Secret_Violence | 2019-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Niby powinno być lepiej, skoro główny bohater wyszedł na warunkowe i teraz jest uczestnikiem gry Barliony, ale uważam, że lepsza była poprzednia część.

Inżynier_Przygody | 2019-05-30

Recenzja wideo: https://youtu.be/h1NB03dIhLY

Megan Jameson | 2019-04-22

Barliona - wirtualny świat rozrywki stworzony dzięki najnowocześniejszym technologiom, zapewniający pełną immersję i niesamowite doznania. Gwarantem waluty w grze jest rząd, co przyciąga całe rzesze amatorów łatwego zarobku. Jednak Barliona ma też mroczną stronę: darmową siłą roboczą są w niej skazańcy z rzeczywistego świata. Podczas gdy ciała więźniów pozostają zamknięte w autonomicznych kapsułach, ich umysły przenoszą się do wirtualnych kopalń Barliony.

Dmitrij Macham przeżył już wiele. Po wyroku skazującym na osiem lat ciężkich prac musi radzić sobie jako Szaman, najmniej popularna klasa gracza. Na domiar złego ma równie niepopularną specjalność Jubilera. Jego walka o przetrwanie w niczym nie przypomina wirtualnej zabawy.

Machan dociera do odległych od stolicy krain. Nie traci czasu i zaczyna rozwijać swoje umiejętności. Dobrze wie, że najszybszym sposobem levelowania postaci są zadania. Te, które otrzymuje Szaman, są unikalne i legendarne, a jedno z nich uruchamia globalną...

PokójGeeka | 2019-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

Zapraszam: https://pokojgeeka.blogspot.com/2019/04/droga-szamana-etap-1-poczatek-droga.html

W swoim życiu przeczytałem dwie książki. Jedna z nich to "Droga Szamana", druga zresztą też. Gdybyście ją przeczytali to wiedzielibyście, że pieniądze to nie wszystko (nabijanie doświadczenia jest równie ważne), że nie zdradza się przyjaciół i nie leveluje w podziemiach bez nich, ale niestety Wy zapchaliście sobie głowy jakimiś pierdołami o Greyu i teraz na siłę próbujecie zainteresować tym innych. No cóż, myślę, że warto zapoznać się z tym co "Droga Szamana" ma do zaoferowania.
Omawiana tutaj książkowa seria należy do gatunku "LitRPG" - jest to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie literatury z elementami zaczerpniętymi wprost z gier RPG. Czyli w skrócie - śledzimy poczynania głównego bohatera w pierwszoosobowej narracji, który zdobywa kolejne poziomy doświadczenia, rozwija umiejętności, nabywa nowe, wchodzi w interakcje z postaciami NPC, zabija krzątające się tu i ówdzie moby, oraz...

Damian Gilewski | 2019-04-13
Na półkach: 2019, Przeczytane, Ulubione
Setna_Małpa | 2019-04-11

Rewelacja. Dla wszystkich wielbicieli RPG. Tu człowiek czuje się jakby grał. Niesamowicie przedstawiony świat gry. Legendarne przedmioty, klasy postaci, podziemia do levelowania. Wszystko co chcecie. Wciąga niemiłosiernie.

Michał Stachura | 2019-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Książka utrzymała poziom poprzedniego tomu. Czytałem ją z wielkim zaciekawieniem, pochłonąłem ja w dwa dni i teraz czekam na następne wydanie.

InternetowyNerdofil | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

LitRPG to dość nowy gatunek, który łączy w sobie literaturę i gry wideo. W Polsce jest wciąż mało popularny, chociaż w Rosji Droga Szamana już od jakiegoś czasu znajduje się na listach bestsellerów. Sama koncepcja osadzenia akcji powieści w świecie gry nie jest nowa, ale rosyjski autor robi to po swojemu.

Droga Szamana to kolejne dzieło Wasilija Machanienko, tym razem podzielone na epizody. Jest to powieść z pogranicza fantasy i sci-fi. Przewijają się tutaj zarówno motywy znane z fantastycznych RPG jak i futurystyczne klimaty - życie w wirtualnym świecie, kapsuły podtrzymujące życie czy nowoczesne formy tortur przewidziane dla więźniów i skazańców.

Powieść opowiada nam o wirtualnym świecie fantasy zwanym Barliona, do którego gracze na całym świecie przenoszą się, aby uciec od rzeczywistości. Ten motyw mocno skojarzył mi się chociażby z Oazą z Ready: Player One czy Infostradą Bruce’a Bethke.

W pierwszej części książka wprowadza nas powoli w świat Barliony. Dowiadujemy się o...

Adrianna Kulawik | 2019-03-18
Przeczytana: 18 marca 2019

Dziewięć miesięcy czekania i tylko dwa dni przyjemności czytania. Genialna, dawno nie czytałam tak wciągającej historii. Jest jeszcze lepsza niż pierwsza część, mam tylko nadzieję, że na kolejne tłumaczenie nie trzeba będzie tak długo czekać.