Zaklęci

Walkers
83-7186-127-3
budowla, mury, zaklęci, zbrodnia
Marcin

Przed sześćdziesięciu laty w starym budynku znaleźli schronienie groźni psychopaci - któregoś dnia wszyscy zniknęli w tajemniczy sposób i już nigdy ich nie odnaleziono. Okazuje się, że wskutek starożytnej magii zostali zaklęci w jego ścianach... Jeśli spełniona zostanie ofiara - osiemset istnień ludzkich - szaleńcy odzyskają wolność. Przez USA przetacza się fala okrutnych zbrodni. Jack musi powstrzymać "zaklętych". Stawką jest życie jego syna...

Opinie czytelników (2010)
Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Głównym bohaterem jest Jack Reed, który jest właścicielem sieci zakładów tłumików i opon. Jest mężem i ojcem kilkuletniego Randy`ego, ma wiele słabości, jest przeciętnym facetem. Jego związek z żoną zdaje się wypalać, w przeciwieństwie do relacji z przyjaciółką, która gwałtownie się rozwija i zakochuje się w niej. Pogoń za niespełnionym marzeniem pcha Reeda do zakupu posiadłości, którą chce przerobić na wiejski klub. Opuszczony budynek skrywa jednak tajemnicę - był w przeszłości zakładem dla zdegenerowanych psychopatów. Oni wszyscy zniknęli w tajemniczych okolicznościach, jednak nie odeszli - do tej pory są zaklęci w ścianach budynku. Reed będzie musiał przyczynić się do uwolnienia przestępców za pomoca druidycznych rytuałów. W grę wchodzi życie jego syna.

Graham udowadnia, że w jego głowie kłębi się wiele ciekawych pomysłów. Rytuały celtyckiej magii przeplatają się tu ze współczesnymi historiami. Kluczem do zakończenia rytuału przejścia jest wygrywana melodia ze "Szczurołapa...

ZARAZA | 2012-08-31
Przeczytana: sierpień 2012

Wciągający horror. Czytałam lekko, z przyjemnością, emocjami i ciarkami na plecach. Fajny pomysł na całość- druidzie, Wędrowcy Ziemi i tak dalej. Horror dobry, ale nie wyjątkowy. Coś dla fanów tego gatunków i samego Mastertona.

Bardzo mnie się podobała ta książka, wciągająca niesamowicie...trzymająca w mocnym napięciu,,,zaskakująca.
Rewelacyjna.

Tathagatha | 2011-03-22
Przeczytana: 21 marca 2011

Przede wszystkim - fajny pomysł na książkę. Cieszy mnie to, że Masti sięga po przeróżne staruteńkie wierzenia. Mnie samą one mocno interesują, choć nigdy nie sięgnęłam po bardziej fachową literaturę. A te książki bądź co bądź - motywują, rozbudzają ciekawość.
Graham jest bardzo konkretny w swoich książkach, co dla wielu jest na pewno plusem, a mi nieco brakuje kingowego gawędziarstwa. Gdyby został rozwinięty wątek zarówno druidów, jak i pacjentów - to dla mnie książka byłaby idealna.
Niemniej jednak Masti potrafi sprawić, że ciary przechodzą po plecach, a zło jest obecne wszędzie, więc może dopaść i Ciebie:)
I zakończenie, którego się najbardziej obawiałam też jest git.
Polecam!

Malwina | 2013-12-03
Przeczytana: 08 listopada 2013

Zupełnie nie wiem, co napisać o tej książce. W dobie boomu na wampiry i wilkołaki (aczkolwiek powieść została wydana w 1989 r.) miło było przeczytać historię o... No właśnie? Uwięzionych w innym wymiarze? Przeklętych? Historia jest niewiarygodna, ale skoro przyjmujemy istnienie i działanie sił nadprzyrodzonych, to wszystko jest możliwe.

Masterton jest niewątpliwie mistrzem grozy - mrok aż wycieka spomiędzy kartek, ale napięcia nie doświadczyłam. Ponadto cała historia pędziła galopem, by skończyć się szybko i rozczarowująco, przynajmniej w moim odczuciu.

Mieczysław | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Typowa książka Mastertona - nierealny świat grozy tworzonej z pomocą tajemniczych zaklęć i rytuałów, przewidywalna fabuła. To jednak nie Koontz. Ale czyta się nieźle.

Marcin | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Klasyczny Masterton. I to ze wszystkimi zaletami i wadami swojego pisarstwa (aczkolwiek uważam że tych drugich jest znacznie mniej). Mimo że we wszystkich jego horrorach panuje właściwie ten sam jeden schemat, a Brytyjczyk bardzo rzadko stara się od niego uciec, to i tak za każdym razem udaje mu się przykuć moją uwagę. Tak jest i w tym przypadku. Powieść wciąga bez reszty, historia potrafi zaciekawić, czyta się ją jednym tchem, a pędząca akcja nie pozwala na nudę, do tego trzyma w napięciu, jest mroczna i brutalna ale i nie pozbawiona odrobiny humoru. Co prawda w finale autor jak zwykle trochę przeszarżował z nadmiernym tempem, ale już się do tego przyzwyczaiłem i mogę przymknąć na to oko.

Dochodzę do wniosku że Masterton jest niekwestionowanym mistrzem w dziedzinie literatury "pulpowej" i prostego, niewymagającego, wręcz bezpretensjonalnego ale za to jakże rozrywkowego horroru, dającego wiele przyjemności z czytania :)

Trzcionka | 2018-08-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Z wymiany
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Muszę zacząć od tego, że tłumaczenie tej książki w tym wydaniu pozostawia wiele do życzenia. Momentami zgrzytało niesamowicie i mam wątpliwości czy ktokolwiek ją czytał po przetłumaczeniu..
Odkładając to na bok trzeba przyznać, że historia niezła, dość sprawnie opisana, ale wciągająca nie była. Chęci powrotu do odłożonej książki nie odczułam. Bohaterowie tacy sobie - niejednokrotnie mało racjonalni w swoim działaniu, tytułowi Zaklęci też jakoś średnio spełniali swoją rolę, bo dreszczyku na plecach nie uświadczyłam. Z pewnością książkę można nazwać powieścią grozy (a nie powieścią dziwności i obrzydliwości vide: "Mgła" Herberta), ale sporo zabrakło by popaść w zachwyt. To jedna z tych historii która byłaby lepsza jako film, a nie książka.

chmieluska | 2015-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Ciężko jest mi określić ocenę tej książki. Nie jestem znawcą horrorów, nie wiem jeszcze czego w nich szukać, żeby móc powiedzieć "ahh dobra była to książka".
"Zaklęci" wydają mi się lekką wersją horroru, są momenty że zamierasz razem z bohaterem i oczekujesz na to co nieuniknione - w kinie zakończyłoby się to patrzeniem przez palce :)
Książka warta uwagi, budzi w czytelnikowi wszystkie możliwe emocje od strachu poprzez smutek, radość, pożądanie kończąc na uldze oraz współczuciu.

Marysieńka | 2011-03-28
Przeczytana: 2011 rok

Czy to możliwe, by człowiek mógł pokonywać wszelkiego rodzaju skały, mury, ściany, wędrować pod ziemią? Podobno druidzi znali odpowiednie rytuały i zaklęcia pozwalające im przenikać wszelkie tego typu przeszkody. Jack Reed spotyka na swojej drodze niezwykły budynek w głębi lasu. Jest zapuszczony, pusty ale ma jakiś niezwykły urok. Kiedyś był tu zamknięty oddział psychiatryczny dla niezwykle grożnych przestepców, ale pewnego dnia przed sześćdziesięciu laty wszyscy pensjonariusze zniknęli w ciągu jednej chwili. Jack postanawia kupić dom i odnowić ale w dziwnych okolicznościach w trakcie zwiedzania budowli znika jego syn. Prawda jest przerażająca. Jack musi zrobić wszystko by odnaleźć syna. W jakiś sposób wie, że dziecko żyje. Ale zanim pozna prawdę popełnia kilka błędów przez co wielu ludzi traci życie. Krok po kroku dochodzi do niezbędnej wiedzy, musi poznać starożytne rytuały i wierzenia druidów by pokonać zło, które przypadkowo uwolnił...Czy mu się to uda???

zobacz kolejne z 2000