Jedyne dziecko

Tłumaczenie: Joanna Grabarek
Wydawnictwo: Filia
Only Daughter
Ag2S

Obowiązkowa lektura dla wielbicieli thrillerów psychologicznych. W jednej chwili doskonałe życie Kat Cavanaugh rozpada się w drobiazgi. Mignięcie żółtej sukienki jej córki, jasne włosy opadające na jej ukochaną twarz. Szloch dobywający się z głębi złamanego serca matki… Kat doświadcza najgorszego koszmaru każdego rodzica, gdy ciało jej jedynego dziecka zostaje znalezione bez życia w...

Obowiązkowa lektura dla wielbicieli thrillerów psychologicznych.
Kat doświadcza najgorszego koszmaru każdego rodzica, gdy ciało jej jedynego dziecka zostaje znalezione bez życia w zarośniętym, opuszczonym kamieniołomie.
Rozpaczliwie usiłując dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało, Kat przestaje ufać nawet najbliższym osobom. Stopniowo odkrywa elementy przerażającej układanki, przez co zaczyna jej grozić śmiertelne niebezpieczeństwo.
Czy zdąży poznać ostatni, wstrząsający sekret swojej córki?
Nawet jeśli prawda jest niewyobrażalna…
Ten wciągający, emocjonujący thriller psychologiczny napisany przez autorkę sprzedanej w milionach egzemplarzy książki Milczące dziecko nie pozwoli ci odłożyć tej lektury aż do późnej nocy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/397

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/397

Sarah A. Denzil to autorka, która jest dość dobrze znana wśród polskich czytelników. Jej pierwsza powieść „Milczące dziecko” oraz kolejna „Morderczyni” wciąż wzbudzają bardzo pozytywne odczucia. Równie dobrze została przyjęta najnowsza powieść autorki „Jedyne dziecko”. Dla mnie to właśnie ta książka jest pierwszym spotkaniem z twórczością autorki, ale już wiem, że na sto procent nie będzie to spotkanie ostatnie.

Główną bohaterką i zarówno narratorką powieści jest Kat Cavanaugh. Kat spotyka najgorsze nieszczęście jakie można sobie wyobrazić. Ciało jej siedemnastoletniej córki zostaje odnalezione na dnie kamieniołomu, który nazywany jest „miejscem samobójców”. Kobieta nie może pogodzić się ze śmiercią Grace ani tym bardziej z faktem, że jej niewinna i poukładana córka mogłaby nie chcieć żyć. Co tak naprawdę wydarzyło się w życiu dziewczyny, że skłoniło ją do tak drastycznego kroku? I czy Grace faktycznie chciała się zabić? Kat próbuje odpowiedzieć na te pytania, prowadząc prywatne...

zouza_czyta | 2019-09-11
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: wrzesień 2019

No kochani, ciekawe to było, nie powiem! Snułam podejrzenia, starałam się rozwiązać zagadkę przed końcem książki i mi się to kurcze nie udało 😬
"Jedyne Dziecko" od @sarahadenzil to książka, w której czytając będziemy świadkiem tego, jak zdeterminowana, stanowcza, żądna zemsty potrafi być matka, jeśli chodzi o własne dziecko!
_____
Zwłoki Grace Cavanaugh siedemnastoletniej dziewczyny, zostają znalezione na dnie kamieniołomu w popularnym, tzw. "Miejscu Samobójców".
Policja zamyka tę sprawę, twierdząc że jest to samobójstwo i wyklucza udział osób trzecich, zważywszy na miejsce śmierci oraz na list pożegnalny znajdujący się w kieszeni ofiary. Matka zmarłej dziewczyny - Kat, nie wierzy w to, że córka się zabiła. Była zbyt idealna, miała dobre życie, mnóstwo przyjaciół, chłopaka, była ciągle uśmiechnięta. Zdeterminowana kobieta postanawia na własną rękę rozwiązać podejrzane okoliczności śmierci własnego dziecka. Dąży do celu nie zważając na nic, podejrzewając wszystkich, żadnych faktów...

Katarzyna | 2019-09-10

📚”zaginiona nastolatka Grace Cavanaught znaleziona martwa. Policja nie traktuje śmierci jako podejrzanej...” Książka opowiada nam o niepowtarzalnej stracie, tajemnicach przeszłości, kłamstwach ale także o zemście.... Ciało Grace zostaje znalezione w kamieniołomie, nazywanym także „miejscem samobójców”. Z policyjnego śledztwa wynika, iż dziewczyna sama targnęła się na swoje życie. Jedyną osoba, która nie wierzy w wersję policji jest Kat- matka zmarłej. Jest przekonana, że jej jedyne dziecko nie zrobiło by czegoś takiego. Za wszelką cenę chce dowiedzieć się prawdy. Stopniowo odkrywa elementy przerażającej układanki, staje się także nieufna, dla niej podejrzanym jest nawet najbliższa osoba.
Kat miewa skłonności socjopatyczne, czyli nie odczuwa i nie przeżywa emocji tak jak powinna... jak daleko się posunie? Czy odkryje tajemnice ? Czy przez swoje zachowanie nie ściągnie na siebie niebezpieczeństwa ?

WielkiBuk | 2019-09-09
Przeczytana: wrzesień 2019

Kiedy socjopatyczna matka żegna swoją ukochaną córkę, to nie ma już nic do stracenia… Sarah A. Denzil, autorka bestsellerowego „Milczącego dziecka”, serwuje czytelnikom thriller psychologiczny pełen zakrętów i tajemnic – „Jedyne dziecko”.

„Nikt nie pojmuje tego, że Grace była jedyną osobą, dzięki której chciałam być dobra; bo widzicie, ja tylko udaję, że jestem rzetelnym członkiem społeczeństwa. Wystawiam na czas kosze na śmieci, uśmiecham się do ludzi wyprowadzających psy i stosuję się do przepisów drogowych, ale robię to wszystko wyłącznie po to, żeby nie ściągać na siebie uwagi.”

Tragiczna śmierć nastolatki, traumy przeszłości i socjopatyczna główna bohaterka, która pragnie zemsty – to idealny przepis na doskonały thriller psychologiczny, który Sarah A. Denzil zrealizowała perfekcyjnie. Autorka świetnie sportretowała wewnętrzne rozterki kogoś, kto nie do końca jest taki jak powinien być, kto nie przeżywa emocji tak, jak inni wokół niego. A jednocześnie obserwujemy taką osobę...

Kak_tu_sowa | 2019-09-09
Przeczytana: 09 września 2019

Reklamowana jako nowa powieść autorki Milczącego dziecka, gdzie książka szalenie mi się podobała i zawsze ciekawa jestem następnych.
Książka trudna z punku widzenia rodzica, matki zwłaszcza, że sama mam córkę. Bardzo emocjonalna. Troszkę niepotrzebnie zagmatwana i przekombinowana, a samo zakończenie trochę dziwne. Czyta się się dość szybko, jednak czegoś mi zabrakło.

zupa_czyta | 2019-09-05
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 05 września 2019

Po lekturze "Jedynego dziecka" jednak wstrzymam się z przystąpieniem do fanclubu Denzil. Fabuła jej najnowszej powieści właściwie niczym nowym nie zaskakuje i mimo, że lubię w thrillerach psychologicznych podobne wątki (dot. rodziców, którzy po śmierci córki dowiadują się, że wcale nie była ona słodkim misiaczkiem, za jakiego ją mieli), mam nawet swoich faworytów wśród tego typu powieści, to autorce "Jedynego dziecka" nie do końca udało się mnie zaciekawić i sprawić, bym z zainteresowaniem wracała wieczorem do lektury jej książki.Plusem była dla mnie na pewno kreacja głównej bohaterki, która zarówno irytuje, jak i wzbudza współczucie, z pewnością nie jest więc czytelnikowi obojętna. Co do wad tej powieści - środek jest niezwykle rozwlekły, a rozdziały "na siłę" kończone tak, by zaciekawić, mimo że autorka nie spuszcza na nas żadnej fabularnej "bomby". Nie lubię takich zabiegów, powodują u mnie przewlekły ból oczu, powodowany ich wywracaniem. Ostatnie sto stron trochę ratuje całość,...

Mamakamaczyta | 2019-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2019

Witajcie 🙋‍♀️
Wieczorową pora Przychodzę do was z opinią na temat najnowszej książki Sarah A. Denzil "Jedyne dziecko".
Z jeden strony mogę śmiało napisać że jej trzecia książka podobała mi się, natomiast z drugiej zdaje sobie sprawę że nie wszystkim może ona przypaść do gustu.
Mamy tutaj do czynienia z typowym thrillerem psychologicznym. Fabuła rozwija się nieśpieszne, mamy mocno rozbudowany wątek psychologiczny a całą historię poznajemy z perspektywy Kath, matki która traci dziecko , jej córka popełnia samobójstwo i tylko ona nie wierzy, że ta wersja oficjalna może być prawdziwa. Pierwsza część książki jest dosyć monotona, stąd też moja obawa, natomiast drugą połowę czyta się szybko i dużo się dzieje.
Na plus jest również zakończenie, które okazało się dużym zaskoczeniem i nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Z mojej perspektywy widzenia ta książka była najlepszą jaka wyszła z pod pióra tej autorki." Milczące dziecko" było porażka roku 😂🙈 tego się nie zapomina,...

Nowalijki | 2019-08-31
Przeczytana: 25 sierpnia 2019

Tomasz Radochoński www.nowalijki.com
***
Miłośnicy thrillerów psychologicznych spod znaku domestic znają z pewnością Sarah A. Denzil. Brytyjska autorka zadebiutowała na polskim rynku wydawniczym powieścią Milczące dziecko (tutaj), a jej kolejna książka Morderczyni (tutaj) to początek serii. Wygląda jednak, że na następny tom musimy jeszcze poczekać, bo właśnie na półkach księgarskich pojawiła się zupełnie nowa historia spod pióra Denzil. Mowa o Jedynym dziecku, powieści, która łączy w sobie wszystkie elementy, za który fani domestic noir tak lubią ten gatunek. Tym razem jednak coś poszło nie tak, bo najnowsza książka poczytnej autorki raczej rozczarowuje, niż wywołuje emocje. Albo inaczej – wywołuje – ale w natężeniu mniejszym od oczekiwanego.

Kat Cavanaugh wiedzie szczęśliwe życie u boku majętnego męża. Ma piękny dom, pozycję społeczną i przede wszystkim kochaną córkę Grace. To bardzo dużo dla kobiety, która wolałaby nie pamiętać o swoim pochodzeniu. Kiedy córka bohaterki umiera...

red_sonia | 2019-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2019

„Jedyne dziecko” nie zawiodła mnie, tak jak i poprzednia książka autorki, czyli „Morderczyni". Sarah A. Denzil nie pisze typowych kryminałów czy thrillerów, gdzie najważniejszy jest trup, morderca i motyw. Ona bardziej skupia się na emocjach bohaterów, na psychologicznej stronie tego, co mogło spowodować taka, a nie inną decyzję, wchodzi głęboko w ludzki umysł, analizuje przyczyny i skutki. W „Jedynym dziecku” ważniejsze od samej śmierci Grace jest to co dzieje się później, każda myśl Kat, że być może to jej wina, bo okazuje się, że kompletnie nie znała własnej córki? Czy mogła jakoś zmienić bieg wydarzeń? Czy przeszłość matki rzutowała na relację z córką?

W „Jedynym dziecku” znajdziemy znane motywy szkoły — prześladowania rówieśników, przymykania oczu nauczycieli, jednak Sarah A. Denzil ma swój własny styl i snuje powieść w sposób, który intryguje, dlatego mnie te „utarte szlaki” nie przeszkadzały. Napięcie raz wzrasta, raz opada, od momentu śmierci, aż do pogrzebu Grace,...

Lost-In-My-Books | 2019-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2019

Morderstwo czy samobójstwo...
Tajemnice...
Przeszłość... ,,Jedyne dziecko" być może nie jest ani wybitnym ani oryginalnym thrillerem, ale autorka ma bardzo fajne lekkie pióro, czyta się naprawdę świetnie, akcja jest utrzymana przez całą książkę, zagadka całkiem dobrze zapętlona, czego chcieć więcej?

Również i tutaj pojawia się temat osoby socjopatycznej, co ostatnio bardzo mnie intryguje, więc dla mnie duży plus.

Powiem tak - nie można wymagać od książki nie wiadomo ile, ale ja oceniam ją pozytywnie, bo dobrze się to czytało i jest idealną lekturą na lato. 😉