Na głodzie. Moja historia walki z nałogiem

Okładka książki Na głodzie. Moja historia walki z nałogiem Nic Sheff Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Na głodzie. Moja historia walki z nałogiem
Nic Sheff Wydawnictwo: Poradnia K biografia, autobiografia, pamiętnik
Tweak: Growing Up On Methamphetamines
Poradnia K
2019-01-16
2019-01-16
Dorota Pomadowska
młodzieńczy bunt nałogi narkotyki ojciec pamiętnik relacje rodzinne rodzeństwo rodzina rozwód syn trauma ucieczka od życia walka z chorobą

Wstrząsająca historia, rozrywająca serce na strzępy. Zdecydowanie godna polecenia.

Bardzo mocna przerażająca historia młodego człowieka uzależnionego od narkotyków. Jak nie wiele trzeba żeby sięgnąć dna i potem próbować wypłynąć na górę, aby rozpocząć po kolejnej nieudanej próbie leczenia uzależnienia, nowe życie w czystości. Młodzi ludzie zaczynający swoje niewinne zabawy z lekkimi narkotykami, powinni tę książkę przeczytać, żeby sobie uświadomić skalę zagrożenia jakie czai się na ich życie. Ta choroba dotyka nie tylko ciebie narkomana, ale też twoich bliskich, którzy cierpią z tego powodu kim się stałeś.

POLECAM

Niezwykle poruszająca, a zarazem tak przerażająca historia młodego człowieka, który z wielu powodów zatraca się w sobie i sięga po jedną z najgorszych używek, narkotyki... Mimo wszystko historia ta wiele pokazuje zarówno młodemu jak i starszemu czytelnikowi, daje wiele przemyśleń i refleksji ,a zarazem niesie nadzieję. Tak niezwykle ważną w życiu każdego człowieka.
To często nadzieja i chęć bycia lepszym prowadzi do pięknych rzeczy.

To...

Moim zdaniem lepsza od "Mój piękny syn", mimo tego obie książki pięknie się uzupełniają. Momentami jest naprawdę wstrząsająca. Daje do myślenia.

Wstrząsająca, drastyczna. I dająca do myślenia.

Wstrząsająca, drastyczna. I dająca do myślenia.

W porównaniu z książką "Mój piękny syn" wypadła trochę gorzej. Biografia życia narkomana, wstrząsająca i bardzo szczera. Pokazuje destrukcje jaką wywołują w życiu narkotyki.

Zdziwiła mnie tak niska ocena tej książki, mimo wszystko zakupiłam i nie rozczarowałam się. Po lekturze "Mój piękny syn", byłam bardzo ciekawa co mógł napisać sam Nic Sheff. Jest to historia zagubionego chłopca, który sam nie wie kim jest, a swą wartość ocenia poprzez akceptację często sławnych ludzi. Opisuje swoje życie, gdy jest już na dnie, jak również kolejne odwyki i pracę jaką podejmuje, żeby wyjść z nałogu. Książka jest pełna bólu i lęku, ale też nadziei. Polecam.

Lektura interesująca, bo zadziwia stosunek głównego bohatera do popełnianych przez niego czynów. Np. sprzedawanie własnego ciała za narkotyki - jest ok. Amerykański indywidualizm i hedonizm - dla mnie nie do przyjęcia. Jak można wierzyć w MUZYKĘ i umieszczać ją na czele swoich autorytetów? Nick sporo pisze o własnym egoizmie, narcyzmie. No i tłumaczenie nałogu wcześniej niezdiagnozowanymi chorobami psychicznymi. Dla mnie bardzo dyskusyjne.

5+ nie do końca jestem przekonana czy wszystko co jest tej książce mogło się wydarzyć.

Mocna, surowa.
W odróżnieniu od innych książek na temat wychodzenia z nałogu, bohater wracał do niego wielokrotnie, a walka ta wydawała się wiele cięższa, przez co bardziej autentyczna.

Bohater nie rozczula się nad sobą, opowiada wszystko przedstawiając fakty. Początkowo ciężko się w tej książce połapać, ale cieszę się, że dałam jej szansę. Chociaż w pewnych momentach czytanie dalej było naprawdę trudne.

Mocna, surowa.

• 52 książki w 2019 roku