Czerwień krwi

Wydawnictwo: Wydawnictwo GMORK
Blood is Red
horror
marksjus

Zbiór ośmiu opowieści grozy, które Scott Sigler, autor takich bestsellerów jak „Infekcja”, „Zakażenie” i „Transplantacja”, publikował w formie podcastu na początku swojej kariery pisarskiej.

źródło opisu: gmork.pl

źródło okładki: gmork.pl

spectator_zm | 2019-04-07
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Bardzo ciekawy zbiór kilku opowiadań napisany lekko, z humorem i dystansem autora do opisywanych zdarzeń. Mimo, że opowiadały o rzeczach strasznych, mrożących krew w żyłach i zjawiskach paranormalnych.
Mnie spodobały się dwa z nich. Pierwsze - "Czerwony człowiek" - bardzo krótkie, które opowiada o napiętnowanym na całe życie specjalnym tatuażem byłym skazańcu za przestępstwa seksualne. Tylko co, jeśli okaże się, że jest niewinny?...
I ostatnie opowiadanie "Hunter Hunterson i synowie". To było naprawdę świetne. Niezwykle zabawna opowieść o rodzinie trudniącej się polowaniem na wampiry. Mimo, że opowiadało o "poważnym i niebezpiecznym fachu", świetnie się przy nim ubawiłem.
W sumie jak to opowiadania, jedne lepsze inne trochę słabsze, ale ogólnie bardzo fajna pozycja. I co najważniejsze, całkowicie darmowa...
Polecam gorąco!

Betoniarka | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Skorzystałam z okazji, że autor udostępnił ten tom opowiadań w wersji na czytniki za darmo i uważam, że to świetna forma promocji. Bo ja pana Siglera wcześniej ani nie znałam ani nawet o nim nie słyszałam, a już bardzo mi się podoba jego twórczość i teraz z pewnością zainwestuję w kolejne pozycje jego autorstwa. Czyli udało się złapać kolejnego czytelnika.

Tom opowiadań bardzo różnych, przeważnie strasznych, mających jedną wspólną cechę: odczuwalną lekkość pisania. Podobały mi się też komentarze autora do każdego z opowiadań, co bardzo cenię u Kinga. Taki delikatny wgląd w proces twórczy pisarza. Polecam więc i mówię autorowi "do przeczytania wkrótce".

Łoś | 2019-05-02
Na półkach: E-book, Przeczytane