Alive/Żywi

Okładka książki Alive/Żywi Scott Sigler
Okładka książki Alive/Żywi
Scott Sigler Wydawnictwo: Feeria Cykl: Trylogia Generacje (tom 1) fantasy, science fiction
Trylogia Generacje (tom 1)
Alive
Feeria
2016-06-02
2016-06-02
2015-07-15
Marek Cieślik
groza książki dla młodzieży literatura amerykańska pułapka samotność strach śmierć thriller wyścig z czasem

Okładka książki Nowa Fantastyka 451 (04/2020) Jeffrey Ford, Scott Sigler, Istvan Vizvary, Charles Yu, Wojciech Zembaty
Nowa Fantastyk... Jeffrey Ford, Scott...
Okładka książki Nowa Fantastyka 451 (04/2020) Jeffrey Ford, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Scott Sigler, Istvan Vizvary, Charles Yu, Wojciech Zembaty
Nowa Fantastyk... Jeffrey Ford, Redak...

bardzo ciekawa opcja. po pierwszych stronach można by przypuszczać, że to pozycja raczej dla młodzieży, a wcale nie. co prawda nie kupuję rozprawki psychologicznej o przywództwie i podziale ról, ale zobaczymy co będzie w kolejnej części.

"O ile ktokolwiek zasługuje na śmierć, to właśnie Matylda.
Ale jeśli wydam ten rozkaz, czy na niej się to skończy? Kto może być następny i za jakie przewinienia? Dziś Matylda – za masowe zbrodnie i dlatego, że jest dla nas zagrożeniem. Ale jeśli jutro Aramowski znów zakwestionuje moje przywództwo, czy zagrożeniem nie stanie się on?
Nie chodzi o to, czy mam władzę skazywania na śmierć, bo najwyraźniej mam. Pytanie brzmi: jeśli skorzystam z tej władzy teraz, czy pokuszę się o skorzystanie z niej ponownie? "

"O ile ktokolwiek zasługuje na śmierć, to właśnie Matylda.
Nie chodzi o to, czy mam władzę...

Alive to bardzo dobra rozrywka, która faktycznie wciąga i angażuje. Fakt faktem, nie ma tu praktycznie w ogóle mowy nawet o plot twistach. Mogłabym powiedzieć w zasadzie, że na całą powieść jest tylko jeden mocniejszy plot twist (który, jak czytałam w opiniach, zaszokował ludzi),ale na mnie nie zrobił żadnego wrażenia, bo domyślałam się takiego obrotu sytuacji od początku i wiele na to wskazywało. Wątki romantyczne okropnie skonstruowane. Mój ulubiony bohater chyba to Abaramowsky (nie jestem pewna tego imienia),ponieważ tak bardzo mnie irytował i podsycał moją agresję, że myślę, że musiał coś w sobie mieć. Podsumowując, coś fajnego na rozluźnienie i odpłynięcie od świata na jeden wieczór.

Pierwszy raz czytałam jako nastolatka - drugi jako dorosła, z ciekawości czy dalej ją lubię i za każdym razem byłam zachwycona! Ciekawa tematyka, całkiem ciekawe postacie i aż się chce wiedzieć kim są. Zwrot akcji niespodziewany i świetny, naprawdę polecam

Bardzo dobra pozycja. Przez większość czasu nie wiemy prawie nic (tak jak główna bohaterka),a jak w końcu poznajemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania to jest to mocny plot twist. Bohaterowie (poza Abramowskim) są ciekawi i da się ich lubić. Książka potrafi zaskoczyć, trochę obrzydzić czy też przerazić, ale czyta się ją błyskawicznie i chce się od razu zacząć drugą część.

Książka z jednym zwrotem akcji. Tylko jednym... ale takim, że trzeba zbierać szczękę z podłogi!

Zaczyna się interesująco i zaskakująco.
Fabuła, moim zdaniem jest dość prosta ale mimo tego coś powoduje że chcę wiedzieć co stanie się dalej, więc czytam dalej.
Gdy doszło w końcu do wyjaśnienia pewnych zdarzeń, byłam trochę rozczarowana bo okazało się że to czysta fikcja.
Lubię fikcję ale wtedy gdy wraz z nią jest też trochę realizmu.
Wydaje się że ta książka jest dopiero początkiem dlatego przeczytam tom 2.... może tam będzie się działo więcej.
Jak na razie ocena przeciętna... choć to dziwne bo mimo tego mam ochotę wziąć następny tom.

Zaczyna się interesująco i zaskakująco.
Lubię fikcję ale wtedy gdy wraz z nią jest też trochę realizmu.
Wydaje się że ta książka jest...

Ciekawa i zaskakująca :)
Czyta się szybko i nie można się oderwać. Polecam ;)

Ciekawa i zaskakująca :)
Czyta się szybko i nie można się oderwać. Polecam ;)

BARDZO pozytywne zaskoczenie. Od początku nie ma się pojęcia co się wydarzyło, nie ma monotonnego wprowadzania w uniwersum, autor wrzuca nas od razu w przerażający świat pełen kości i ciszy. Podążamy za główną bohaterką nie wiedząc więcej, niż ona. Bardzo dobry i niezapowiedziany zwrot akcji wyjaśniający co się wydarzyło. Nie chcę psuć nikomu przyjemności z czytania, bardzo polecam samemu się przekonać, czy spodoba się nam wrzucenie do prymitywnego świata, gdzie rację ma silniejszy, choć wszyscy są - choćby umysłowo - tylko dziećmi.

Wyobraź sobie, że budzisz się w kompletnej ciemności. Ciasne pomieszczenie wypełnia tylko odgłos twojego oddechu. Nie wiesz gdzie jesteś, kim jesteś, co tu robisz ani czemu jesteś unieruchomiony. Razem z tobą jest tu więcej osób, które tak samo nic nie pamiętają. Myślicie, że niedawno skończyliście dwanaście lat, ale patrząc na siebie, wiecie że jesteście praktycznie dorośli. Gdzie są rodzice? Czemu nic nie pamiętacie? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na korytarzach, które przemierzanie?

Zaciekawieni? Bo ja po tym opisie wiedziałam, że to coś dla mnie! Ta książka kompletnie mnie pochłonęła! Sam opis już mi zagwarantował, że to będzie świetne.

„Alive” to książka fantasy/ science fiction, której najbardziej charakterystycznym aspektem jest to, że my nic tak na prawde nie wiemy. Cały świat i historie poznajemy od zera razem z bohaterami. Jest wciągająca od pierwszych stron i ja nie potrafiłam jej odłożyć. Dwa tomy to ja dosłownie pożarłam!

Nie chce nic więcej o niej mówić, bo moim zdaniem im mniej o niej wiecie tym lepiej będziecie się przy niej bawić!😁

Są jednak dwa minusy
Pierwszy - w Polsce wydane są tylko dwa tomy.
Drugi - nie jest tak łatwo je dorwać.

Jednak polecam ją z całego serca, bo ja nie żałuje ani sekundy poświęconej poszukiwaniom ich.

• Recenzenckie