Mamo, opowiedz o sobie

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mam, vertel eens
poradniki
Incognityzm

Darowując książkę ,,Mamo, opowiedz o sobie", dajesz swojej mamie więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz jej poczucie, że jest dla Ciebie ważna. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz możliwość spisania losów i wspomnień mamy, przelania uczuć co sprawi, że dotąd puste strony dziennika staną się dla niej podarunkiem bardzo osobistym, a dla Ciebie i całej rodziny będą stanowić bezcenną pamiątkę.

Pomocą dla mamy w spisywaniu jej dziejów są zawarte w książce inspirujące, krótkie teksty dotyczące obyczajów, kuchni, kultury, mody itd. z czasów jej młodości.

Elma van Vliet uświadomiwszy sobie, że jej matka jest ciężko chora, wymyśliła książkę dla mamy, zbiór pytań, które pomogłyby jej dowiedzieć się, kim naprawdę jest jej najbliższa osoba. Chciała się dowiedzieć, jaka była jako dziewczyna, poznać jej wspomnienia z dzieciństwa, jakie marzenia miała w wieku 18 lat, w kim najpierw się zakochała, jak się czuła w związku z narodzinami swojego dziecka ... Inspirowana starą holenderską tradycją spersonalizowanych wspomnień, powstała książka, którą każda mama powinna otrzymać w prezencie.

Pięknie zaprojektowany notes daje możliwość zapisania odpowiedzi na pytania, na których postawienie może być kiedyś za późno.

Elma van Vliet zdecydowała się rozwinąć pomysł w serię książek. Pierwsza z nich została opublikowana w 2004 r., a dziś już miliony osób na całym świecie piszą własne historie. Zapisują wspomnienia, udostępniają je i zachowują na przyszłość.

Książki z tej serii są uniwersalne i ponadczasowe. Stworzyły nową markę. Tylko w Niemczech, Danii i Holandii sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy. Prawa do wydań zostały zakupione również przez Włochy, Hiszpanię, Węgry, Norwegię, Finlandię, Brazylię, USA. Seria Opowiedz o sobie stała się międzynarodowym bestsellerem.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

Rozchełstana Owca | 2019-05-18
Przeczytana: 17 maja 2019

Kochani, niebawem Dzień Matki, a Wydawnictwo Bukowy Las wydał książkę, notatnik, dziennik, który perfekcyjnie nadaje się na tę właśnie okazje! „Mamo, opowiedz mi o sobie” to pozycja, w której nasze mamy mogą przygotować dla nas i dla całej rodziny, ogrom wspomnień, ogrom przemyśleń i opowiadań, które umilą nam czas w gronie najbliższych!

Całość przede wszystkim jest pięknie wydana, w lekko różowym kolorze w twardej oprawie ze świetną czcionką. Treść, jest podzielona na cztery kategorie począwszy od dzieciństwa, poprzez młodzieńczą miłość i macierzyństwo, kończąc na teraźniejszości. Autorka zamieściła masę anegdot o tym jak to było za czasów, gdy towary były na kartki, albo play listę z utworami, które powstały, kiedy o nas ptaszki jeszcze nie ćwierkały =) Taki dziennik, niby drobiazg, ale gwarantuję, że sprawi naszej mamie nieograniczoną radość, możliwość udziału w grach, które kiedyś były hitem, kilka przepisów na smakołyki i wiele innych ciekawych spraw!