Wojna dusz. Tom 1. Smoki Upadłego Słońca

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Mieszkańcy Krynnu niejednokrotnie w przeszłości doświadczali koszmaru wojny. Żyje jeszcze garstka tych, którzy pamiętają triumf dobra pod koniec Wojny Lancy, zdecydowanie liczniejsi są wszakże tacy, którzy przypominają sobie niszczycielską Wojnę Chaosu, która zakończyła się Czwartą Erą świata.

Karolina | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

To dopiero moja pierwsza część z książkami Dragonlance. Trochę się bałam, że nie zaczynam według chronologii kolejnych serii, ale na szczęście nieznajomość ich w niczym nie przeszkadza. Z pewnością ubogaciłaby tę lekturę - dodałaby suspensu albo pomogła zrozumieć stopień komplikacji wątków, jednak bez niej i tak wciągnęłam się w historię bez reszty. Z początku nie widać wielu połączeń między konkretnymi bohaterami ale gdy te przychodzą i akcja nabiera tempa, wprost nie można się oderwać. Polecam.

Filemona | 2011-09-19

Moja ulubiona książka tych autorów.

Aiwlys | 2013-02-11
Przeczytana: lipiec 2011

Jak na kolejny tom kolejnej serii, trzeba przyznać, że jest to dosyć gruba książka. Co mi się podoba to przede wszystkim przedstawienie postaci Mówcy Słońc i Gwiazd, czyli dwa elfy w akcji. Kamień z serca, że to nie tylko głupiutkie marionetki w rękach innych. Jestem ciekawa, co będzie dalej.

Pandemonium267 | 2016-09-30
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam