Fobia

Zielona Sowa
2019-07-03
2019-07-03
Karolina Post-Paśko
thriller psychologiczny porwanie starch trauma urojenia

Cudo. Zwroty akcji, jakich się nie spodziewałam, w dodatku książka ma świetny klimat, a każda z postaci czymś się wyróżnia. Relacje między bohaterami są prawdziwe. Przeczytałam książkę kilka razy i jeszcze będę do niej wracać.

Typowa młodzieżówka, dla mnie bardzo średnia. Nie była najgorsza, ale zachowanie bohaterów wydawało mi się dziwne.
Nie rozumiem dlaczego policja ani psycholog nie wierzyła głównej bohaterce. Nie miało to sensu, zmarnowana okazja do wplątania w całą sprawę terapeutki. Tajemnica dosyć banalnie napisana. Nie przyniosła mi żadnych logicznych domysłów, które spełniłyby się na końcu a to ogromny minus.
Nie będę tej książki szczególnie wspominać.

Moje nadzieje co do tej książki spełniły się tak w 90% - niestety na sam koniec zaczęła mnie tracić i zabrakło mi jakiegoś wielkiego bum po tych całych przygotowaniach, ale generalnie miałam nadzieję, że mniej więcej tak to wyjdzie. Bardzo długo nie wiedzieliśmy, czy nasza bohaterka faktycznie jest szalona i to ona krzywdzi ludzi, czy jednak od samego początku mówiła prawdę, tylko dorośli jej nie wierzyli. Co jak co, ale ta kwestia jest dobrze pokazana moim zdaniem i ja sama odczuwałam to napięcie i takie zawieszenie między jawą a snem.

Włączyłam ją totalnie spontanicznie, a dostarczyła mi rozrywki na przedpołudnie i nie mogłam się doczekać, aż dowiem się, jak to wszystko wyjdzie! Nie do końca jestem zadowolona z efektu końcowego - jak mówiłam, na końcówce umarło napięcie, ale te pierwsze 90%? Naprawdę czad. I fajnie trafić w końcu na książkę, w której siedemnastolatka nie ma w głowie tylko romansów albo szkolnych bali (albo nie wdaje się romans ze starszym "wujkiem") i chyba podoba mi się taka forma młodzieżowego thrillera :D

Fabuła wciągająca, w pewnych momentach czułam strach i niepewność co się stanie, książkę czyta się bardzo lekko, a zaskoczenie podnosi adrenalinę i zaskakuje, polecam:)

Praktycznie do ostatniego momentu trzyma w niepewności i skrywa tajemnicę. Prawda jest szokująca, ale wyjaśnia wszystkie zdarzenia z przeszłości i teraźniejszości.

Główna bohaterka chwilami jest bardzo irytująca. Jednak pomysł na historię dobry

W przeciwieństwie do komentującej większości książka mnie nie wciągnęła, nie zaskoczyła i męczyłam się aby ją skończyć.

Książka potrafiła zbudować napięcie. Bardzio szybko się ja czytało. Pomysł na zakończenie ciekawy. Bardzio się cieszę że autorka pokazała nam co się dzieje w życiu głównej bohaterki po momencie wyjaśnienia całej tej sytuacji.

Sięgnęłam po nią zupełnie przypadkowo, a do dziś jestem zadowolona z tego wyboru. Książka była naprawdę świetna, nie brakowało w niej elementów grozy, a jednak czytała się szybko i przyjemnie. Mimo tego, że czytałam ją dosyć dawno, nadal pamiętam fabułę bardzo dobrze. "Fobia" zdecydowanie pozostanie w mojej pamięci i może nawet uda mi się zdobyć inny tytuł od tej autorki.

Wciągnęła mnie do ostatniej strony. Choć sądziłam, że już znam odpowiedź, okazało się zupełnie na odwrót. Polecam

Dodaj cytat z książki Fobia