Prawda czy wyzwanie

Tłumaczenie: Bożena Stokłosa
Wydawnictwo: Zielona Sowa
agaax

Miłość to niebezpieczna gra… Claire nie lubi być w centrum uwagi, ale jeśli to jedyny sposób, by Sef ją zauważył, jest gotowa podjąć to ryzyko. Sef zrobi wszystko, aby pomóc swojemu niepełnosprawnemu bratu. Wciąga Claire w niebezpieczną grę, w której ceną jest nie tylko miłość, ale nawet życie… Bo co pozostało do stracenia, gdy jesteś gotów zaryzykować wszystko? Emocjonalna i autentyczna...

Miłość to niebezpieczna gra…

Emocjonalna i autentyczna opowieść o odwadze i walce z przeciwnościami losu. Dwa punkty widzenia i jedna cienka granica, którą bardzo łatwo przekroczyć. A ty jak daleko możesz się posunąć, gdy kochasz?

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/prawda-czy-wyzwanie.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/prawda-czy-wyzwanie.html

Natalia | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 17 listopada 2018

Nie jest, to jakaś tam lekka opowieść o nastolatkach do, których większość z nas przywykła.
Choć tytuł i zarys fabuły sugerowały, że ta lektura niczym nie może mnie zaskoczyć, stało się inaczej. Clarie jest bohaterką, którą od początku polubiłam. Ją i Sefa połączyła walka w słusznej sprawie. Autorka w bardzo ciekawy sposób poprowadziła dwutorową narrację, gdzie w części pierwszej to oczami Clarie poznajemy całą sytuację, a w następnej opowiada nam Sef i jest, to jakby uzupełnieniem tego czego dziewczyna nie dopowiedziała. Obie narrację rzucają inny obraz w szczególności na młodego, pogubionego i pełnego lęków chłopaka.
Książka nie porusza spraw łatwych, dotyka tematów związanych z lękami, chorobą i bezsilnością. Polecam.

ReviewJunkie | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

Przeczytałam ciekawą młodzieżówkę, która posiada bardzo interesujący koncept. Książka wciąga już od pierwszych stron i angażuje. Piszę o „Prawda, czy Wyzwanie” Non Pratt (zawsze jak czytam, imię i nazwisko tej autorki mam w głowie, NON PRATT, TO NIE JEST CHRIS PRATT!, wiem moje myślenie jest...dziwne).

Zazwyczaj gdy w książce pojawia się podwójna narracja od razu widzimy, co czuje druga postać, ale w tym przypadku musimy najpierw przeczytać część Clarie, gdzie Sef jest dość „normalnym” bohaterem. Natomiast, gdy obrócimy strony część Sefa staje się bardziej mroczna i mniej zabawna, ale gdy poznamy czym jest to spowodowane… napiszę jedno: WIELE SIĘ WYJAŚNIA! Uważam, że jest to świetny zabieg, bo tak jak w prawdziwym życiu nigdy nie wiemy, co myśli i czuje druga osoba i możemy postrzegać jej zachowanie całkowicie inaczej. Uważam, że książka zyskała na podziale na dwie części i jest to ciekawy zabieg, który nie jest stosowany często. Brawo za podjęcie ryzyka, opłaciło się.
Niestety...

Muniette | 2018-11-02
Na półkach: New adult, 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 02 listopada 2018

Nie wiem, czego dokładnie się spodziewałam, sięgając po ,,Prawda czy wyzwanie?", ale na pewno nie tego - niezwykłej historii o tym, jak kruche bywa życie, jak łatwo się pogubić i jak wielka jest potęga miłości (i to w każdym wymiarze, nie tylko tej romantycznej).

Claire nie lubi się rzucać w oczy. Stara się raczej przemykać niezauważona, w czym, zdecydowanie nie pomaga koszmarne video, które nakręcono ubiegłego lata, gdy zsunęła się jej góra od bikini. Wszystko to sprawia, że dziewczyna traci odwagę i z każdym dniem właściwie coraz mniej czuje się sobą. Dopiero rozpoczęcie wolontariatu i niespodziewana znajomość sprawiają, że wreszcie czuje, że żyje.

Sef oddałby wszystko, aby jego brat był taki, jak przed wypadkiem. Ale to jedyna rzecz, której mieć nie może. W zamian za to dostał przygnębiające poczucie winy, które przeszywa go niczym strzała, za każdym razem gdy ktoś wymiana imię jego brata. Czy Sef naprawdę zawinił? Co właściwie stało się tamtej nocy?

W tej książce poruszono...

Ta książka to wielka strata czasu. Antypatyczni bohaterowie, Claire naiwna i głupiutka, za to Sef zadufany w sobie bufon o wielkim ego. W ogólne Claire to osoba pozbawiona charakteru czy swojego zdania, chociaż nie chce robić jakiegoś wyzwania, bo nie czuje się z nim dobrze wystarczą króciutkie namowy Sefa i ona już zapomina o swoich obawach i dyskomforcie i leci je wykonywać. Sef z kolei o wszystkie ich niepowodzenia obwinia dziewczynę, chociaż na dobrą sprawę on nic nie robi tylko marudzi. Rozdziały z jego perspektywy zamiast dopełniać historię to są przeraźliwie nudne i dłużące, bo po raz kolejny przezywamy prawie to samo tylko oczami innego bohatera.
Brakuje tu chociażby rozwinięcia wątku wyzwań. Wszystkiego dowiadujemy się z opowieści Claire, nie mamy szans zobaczyć jak się one rozgrywają, nie wiemy co poszło nie tak, jak długo nad nimi pracowali. Książka pełna jest powtarzających się w kółko podobnych do siebie opisów. Historia tak naprawdę o niczym, której nie można...

Krainaksiążek | 2018-07-30

Prawda czy wyzwanie” Opowiada o losach dwójki bohaterów, Claire, która zakochana w chłopaku, zrobi dla niego wszystko, by tylko mu zaimponować i z szarej myszki stać się dziewczyna w centrum jego uwagi. Pokonując w ten sposób swoje granicę ma nadzieje, że uzyska względu Sef’a. Sam Sef jest drugą postacią, z której to perspektywy obserwujemy wydarzenia zawarte w opowieści, ma on młodszego niepełnosprawnego brata dla którego jest w stanie zaryzykować własnym życiem, aby mu się lepiej powodziło w tym trudnym już jakby nie patrząc świecie. Jest to połączenie historii dwójki postaci w jedną całość, podczas której są zdani na siebie, a problemy w które się wplączą sprawią, że będzie to wymagało od nich wiele wytrwałości i siły. Pełna miłości historia, która pokazuje z obu stron fabułę, dzięki czemu możemy o wiele lepiej zrozumieć same postacie jak ich wybory. Uwielbiam książki od @wydawnictwo_zielona_sowa gdyz oprócz lekkości z jakąś sie je czyta, mają w sobie zawsze jakieś ważne...

Atena0603 | 2018-09-14
Przeczytana: 10 czerwca 2018