Kłamstwo minionego lata

Lying About Last Summer
literatura młodzieżowa
Patryk Dobrowolski

Na półkach: , , , , , , ,

Śmierć siostry i ogromne wyrzuty sumienia. Do tego fobie. Dlatego Skye mogła pojechać na obóz, by odpocząć. Tam jednak czekają na nią nie tylko atrakcje przygotowane przez ośrodek...
Żeby uratować koleżankę musi przezwyciężyć strach. Do tego tajemnicze wiadomości.
Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony, chociaż miałam nadzieję, że to będzie trochę inny motyw.
Pomimo...

Książka, która zapowiadała się świetnie, zniechęciła mnie pod koniec :/ Spodziewałam się bardziej zaskakującego zakończenia i trochę się nim rozczarowałam. Jednak nie mogę pozwolić sobie na danie mniej niż 7/6 gwiazdek, ponieważ cała akcja była BARDZO wciągająca. Nie mogłam się w pewnym momencie od niej oderwać. Książka pokazuje również jak czują się osoby po utracie...

Książka, która porusza bardzo ważny temat jakim jest utrata bliskiej osoby, za co naprawdę ogromny plus. Razem z główną bohaterką przeżywamy stratę jej siostry, odczuwamy na własnej skórze jakie uczucia towarzyszą Skye.

Bardzo się zaskoczyłam! Polecam

Zdecydowanie najgorsza z książek Sue, przeczytałam najpierw "Dzisiaj umrzesz ty" i po przemiłym zaskoczeniu sięgnęłam po tą książkę. Niestety ta okazała się o wiele nudniejsza.

Autorka ma fajny język pisania. Książka jest ok na nudny dzień, ale kiedy ma się ochotę na akcje- nie nadaje się. Sue Wallman miała super pomysł z wiadomościami od zmarłej siostry, ale to kto je wysyłał i jak się o tym dowiedziała Skay (główna bohaterka)- to było zaskoczenie, ale w złym sensie. Miałam nadzieje na coś związanego z śmiercią jej siostry- kolejną tajemnice...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Oczekiwałam od tej książki czegoś więcej. Fabuła wydawała mi się mega interesująca, dlatego nie mogłam się doczekać przeczytania tej książki. Jednak okazało się, że mamy tutaj trochę zmarnowany potencjał. Myślałam, że tych zagadek i sekretów będzie więcej, przez co nie będę mogła się oderwać od tej książki.

Była dobra, czytało się ją szybko, ale oczekiwałam trochę więcej.

Zaczęłam czytać z pełną świadomością, że to książka dla młodzieży, ale to jest tak infantylne, że moim zdaniem prędzej nadaje się dla starszych dzieci.

Banalne postacie, a zagadki żadnej w zasadzie nie ma, bo gdy tylko autorka zaczyna dawać jakiekolwiek wskazówki, to już wszystko wiadomo.

Książka napisana w "lekki" sposób, ale zdecydowanie nie porusza lekkiej tematyki. Szybko się ją czyta, więc jest idealna na nieco nudne popołudnie. Mimo wszystko miałam wrażenie, że jest dość chaotyczna, a sama autorka nie bardzo miała pomysł na fabułę, dlatego ona również nie jest zbyt dramatyczna. Zdecydowanie polecam młodszym czytelnikom, może 12+? (chociaż zdecydowanie...

Lekka i przyjemna książka, natomiast nie dla mnie. Nie wiem dlaczego sięgnęłam po nią. Zdecydowanie dla młodzieży.

Dyskusje

• 2019