Wiem, że to ty

Okładka książki Wiem, że to ty Sue Wallman Patronat LC
Okładka książki Wiem, że to ty
Sue Wallman Wydawnictwo: Books4YA literatura młodzieżowa

Wiem, że to ty

przeczytanych książek 520 napisanych opinii 118

Super! Strasznie mnie wciągnęła ta historia

Super! Strasznie mnie wciągnęła ta historia

Jak na thriller młodzieżowy jest to całkiem niezła książka. Przeznaczona jest dla nastolatków, więc dla mnie jako osoby dorosłej była jednak nieco zbyt przerysowana. Zakończenie nie podobało mi się wcale. Choć domyślałam się, kto za tym wszystkim stoi, opowiadanie całego misternego planu głównej bohaterce wypadło naprawdę słabo. Nie oceniam jednak tej książki na aż tak złą, ponieważ jest przeznaczona dla młodszych czytelników (młodszych niż ja...) i uważam, że dla nich może być to bardziej wciągająca lektura.

Na półkach: , , , ,

Świetny kryminał, niespodziewany, z dużą liczbą zwrotów akcji. Nie zanudza, ponieważ szybko się czyta i gdyby nie to że zaczęłam ją czytać o północy, to na pewno przeczytałabym ją jednym tchem. Polecam, szybciutki kryminał młodzieżowy. Jednak nie ma tu dużo morderstw- zaledwie 2, więc nie nastawiajcie się na bardzo dużo;)
akcja (z morderstwami i prawdziwym śledztwem) rozpoczyna się gdzieś od drugiej połowy książki, natomiast w pierwszej znajduje się opis życia Ruby Marshall, jej przeszłości, itp.
Ogólnie polecam, bawiłam się świetnie.
mocne 8,5/10 😉

akcja (z morderstwami i prawdziwym śledztwem)...

Pierwszego dnia w nowej szkole Ruby znajduje na swojej szafce kartkę z napisem WIEM, ŻE TO TY.
Jest przerażona myślą, że ktoś odkrył jej mroczną tajemnicę - dowiedział się, że jako czterolatka przyczyniła się do śmierci przyjaciółki Hanny podczas wspólnej zabawy na placu zabaw.
Tymczasem giną kolejni uczniowie z nowego liceum Ruby. Dziewczyna szybko zdaje sobie sprawę, że tajemniczy morderca chce zrzucić na nią winę za te zbrodnie. A może to ona ma być następną ofiarą?

Jestem w szoku! Uwielbiam twórczość Sue Wallman i jakże trafnie spodziewałam się czegoś mocnego. Cała akcja zaczyna się powoli, ale od samego początku czuć nutkę niepewności. Od momentu pierwszego zabójstwa nie umiałam się oderwać od lektury i pochłonęłam ją w jeden dzień. Zakończenie spowodowało u mnie ogromne zaskoczenie oraz zamęt w głowie. Ogromnie poprawia charakter całej książki, w który już wcześniej można było wejść i poczuć emocje towarzyszące głównej bohaterce. Pisarka idealnie skonsolidowała wszystkie wątki. Dobrze wykreowani bohaterowie, dzięki stylowi pisania autorki łatwo można było się z nimi utożsamić, być może przez częste wykorzystanie reminiscencji z tragicznego wypadku spowodowanego przez czteroletnią Ruby. Luźny styl pisania, duża ilość dialogów sprawia, że całość czyta się bardzo szybko i sprawnie. Zakochałam się w wątku miłosnym! Fabuła była całkowicie pozbawiona nudnych lub zbędnych motywów, a to duży plus. Podsumowując: ta pozycja mną zawładnęła. Jeśli chcecie spędzić wieczór pełen narastających emocji i obaw, gorąco zachęcam do sięgnięcia po tą książkę!

Ruby przenosi się do nowej szkoły. Już pierwszego dnia na swojej szafce znajduje kartkę z napisem "Wiem,że to ty". Jest przerażona,że ktoś wie.. Jako 4letnia dziewczynka przyczyniła się do śmierci Hanny podczas wspólnej zabawy na placu zabaw. Tymczasem giną kolejni uczniowie w liceum Ruby.

Ruby ma za sobą trudna przeszłość,wręcz traumatyczna. Choć nie wydaje mi się,że mogła by pamiętać wypadek,gdy miała 4lata. Czy wy pamiętacie coś z wieku 4-5lat swojego życia? Wiem,że niektóre traumatyczne zdarzenia mogą być zapamiętane,ale wątpię aby tak szczegółowo.

Sięgnęłam po książkę,bo to thriller młodzieżowy. Oczekiwałam,że nieco przy niej odpocznę,ale dalej będę w swoim ulubionym gatunku książkowym. Otrzymałam całkiem niezły thriller chociaż dla mnie nieco za dużo tych zbrodni. Nie są na szczęście one jakieś tandetne. Fabuła całkiem dobra,język również przystępny. Całkiem nieźle się ją czytało. Warto zwrócić na nią uwagę jeżeli chce się przeczytać coś lekkiego,ale w thrillerowym klimacie. Oceniam ją jako dobrą 6⭐/10.
A wy polecacie jakąś książkę młodzieżowa ?

Ciekawa, ale jest w niej coś dziwnego. Głowna bohaterka nie przypadła mi do gustu, a ludzie ze szkoły zostali ukazani w sposób dosyć nienaturalny, nawet przerysowany. Chodzi mi głównie o kiepskie dialogi.

Na półkach: , , , ,

Książka mną zawładnęła!
Ale zacznijmy od początku.
Zaczynając czytać tą pozycję stwierdziłam, że fakt -dobrze się to czyta, ale nie jest to coś specjalnego. Jednak z każdą stroną stwierdzałam, że jednak cieszę się, że sięgnęłam po tą książkę.
Sue Wallman stopniowo wprowadza nas w świat opisany w książce. Z początku historia wydaje się nudna, lecz prędko się to zmienia, bo akcja nadchodzi wielkimi krokami! Styl pisania jest bardzo prosty, nie ma problemu ze zrozumieniem słów lub zbyt długimi opisami.
Bardzo polecam!

Książka mną zawładnęła!
Ale zacznijmy od początku.

Jestem zakochana, może nie jest jakoś bardzo ambitna ale trzyma w napięciu.

Jestem zakochana, może nie jest jakoś bardzo ambitna ale trzyma w napięciu.

Fajnie się czytało.. bardzo szybko, gdyż styl pisarki jaki funduje nam autorka tej książki jest prosty beż niepotrzebnych metafor. W pewnym sensie przenosimy się do "telewizora", gdyż nasza wyobraźnia potrafi nam w przekonywujący sposób, przedstawić tą książkę jako film. Takie przynajmniej są moje odczucia. Poznajemy Ruby, która zmaga się z demonami przeszłości. Zmuszona do zmiany szkoły, musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Gdy znajduję na swojej szkolnej szafce kartkę z napisem "Wiem, że to Ty", pada na nią blady strach. Kto może wiedzieć o jej przeszłości, o ktorej sama chciałaby zapomnieć. Czy w końcu uda się jej pogodzić z przeszłością? I czy groźby, które otrzymuje to tylko dziecinne żarty?

Dodaj cytat z książki Wiem, że to ty