Zobacz, jak oni kłamią

Okładka książki Zobacz, jak oni kłamią Sue Wallman
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zobacz, jak oni kłamią
Sue Wallman Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
See How They Lie
Zielona Sowa
2018-10-03
2018-10-03
Patryk Dobrowolski
kłamstwo literatura dla młodzieży manipulacja niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy relacje rodzinne rodzice strach szpital psychiatryczny thriller trauma

Nie masz drogi ucieczki…

Rewelacja!
Niesamowicie wciąga, uwielbiam styl w jakim autorka pisze swoje powieści. Bardzo dobra na gorsze popołudnia, fabuła nie jest ciężka, jest prosta ale zarazem pełna emocji. Bardzo podoba mi się jak postacie zostały zbudowane i jak rośnie napięcie wraz z rozkręcającą się akcja.

Rewelacja!

Ta powieść wyrwała mnie z zastoju czytelniczego. Szybko się czyta, wciągająca. Osadzona w świecie rzeczywistym, co dodaje autentyczności fabule.

Zaczynam się zastanawiać czy to ze mną jest coś nie tak czy z tymi wszystkimi thrillerami. No jak się można domyślić, nie uważam tej książki za mrożący krew w żyłach thriller, ale to wcale nie znaczy, że książka mi się nie podobała. Wręcz przeciwnie. Książkę czytało się naprawę dobrze, była interesująca i nie wiele czasu mi trzeba było by ją przeczytać, bo wciągnęła mnie i chciałam się dowiedzieć co będzie dalej. Trudno było się od niej oderwać, zwłaszcza jak akcja się rozkręcała i działy się różne wydarzenia. Ma fajnie i dobrze zarysowany świat i fabułę, za co można przyznać punkty autorce. Wprawdzie książka nie jest z bardzo dynamiczna, raczej czyta się ją raczej lekko i spokojnie, ale nie było tu miejsca na nudę. Z czasem dowiadujemy się tam rożnych tajemnic, przez co powstają pytania na które chcielibyśmy mieć odpowiedzi. Najwięcej i tak dzieję się pod koniec, to dopiero tam jest punkt kulminacyjny i wychodzi wszystko na jaw. Spodziewałam się jednak mimo wszystko innego zakończenia, takiego bardziej "wow", z większa pompom. Ale wszystkie wątki zostały doprowadzone do końca, więc nie bardzo mogę mieć za złe takie zakończenie. Zaczęłam ostatnio inny thriller tej autorki, więc może on będzie ciut bardziej przerażający.

Książka dosyć mi się spodobała, bardzo szybko się ja czyta, jest napisana prostym i współczesnym językiem. Ciekawa młodzieżówka, idealna dla nastoletnich czytelników. Osobiście ogólny zamysł i fabuła mi się bardzo spodobały, ale muszę przyznać ze mozna było lepiej ją napisać. Mimo to polecam, przyjemna lektura, idealna jako tak zwany „przerywnik” pomiędzy cięższymi tytułami, mogłam faktycznie przeczytać ją „na raz” nie męcząc się przy tym, ani nie mając potrzeby czasu na przerwę i przemyślenia. Jednym z większych minusów, jak ktoś wcześniej napisał, jest mało rozwinięty wątek miłosny, liczyłam, ze w tego typu książce będzie go po prostu więcej, a dostajemy go bardzo niewiele. Zakończenie tez średnie, szybko się potoczyło i liczyłam na dłuższe opisy tego co dzieje się z bohaterami po finałowych scenach, ale przynajmniej była satysfakcja z dokonanej sprawiedliwości.
Podsumowując- książka niewymagająca, idealna na 1-2 dni, szybka i przyjemna :)

Na początku nie było w niej nic ekscytującego ale później akcja się rozkręciła i szybko się czytało ostatnie kilka rozdziałów przeczytałam na jednym tchu Polecam bardzo przyjemna książka.

Pomysł ciekawy, jednak samo czytanie szło mi dość opornie. Dopiero w okolicach 150-200 strony akcja zrobiła się żwawsza i dokończyłam książkę za jednym razem.
"Zobacz, jak oni kłamią" pokazuje, że nawet miejsce wydające się idyllą może mieć z nią niewiele wspólnego, a nawet być jej przeciwieństwem.
Lekturę mimo wszystko polecam!

Lekturę mimo wszystko polecam!

bardzo wciąga! super opisy! mega zwroty akcji! wczuwam się w główną bohaterkę! POLECAM!

Książka tego typu bardzo trafia w mój gust . Tak było i teraz i polecam :)

Książka tego typu bardzo trafia w mój gust . Tak było i teraz i polecam :)

Cudowna książka. Dobrze mi się ją czytało, bardzo mnie wciągnęła. Ma świetną fabułę, ale zakończenie mogłoby być lepsze.

Książka dość ciekawa, ale mało akcji i niezbyt spektakularne zakończenie. Spodziewałam się wielkiego "wow", ale było spokojnie. Czytało się przyjemnie.

Sue Wallman Zobacz, jak oni kłamią Zobacz więcej
Sue Wallman Zobacz, jak oni kłamią Zobacz więcej