Nieskończony wszechświat Maisie Day

Tłumaczenie: Karol Sijka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Infinite Lives of Maisie Day
Inegrette

Maisie Day jest małym geniuszem i marzy o tym, by dostać na swoje dziesiąte urodziny części do budowy własnego reaktora jądrowego. Dziewczynka budzi się w urodzinowy poranek podekscytowana na myśl o czekających na nią prezentach. Odkrywa jednak, że jej rodzice i siostra gdzieś zniknęli, a za drzwiami domu rozprzestrzenia się przerażająca i pochłaniająca wszystko czerń. Uwięziona pomiędzy rzeczywistością a innym światem dziewczynka musi wykorzystać swoją wiedzę, by ocalić rodzinę. Czy miłość do rodziny wystarczy, by odnaleźć drogę do rzeczywistości? A może los daje jej szansę na wykazanie się przed starszą siostrą, która dotychczas nie traktowała jej na poważnie?
Kolejna po „Wielu światach Albiego Brighta” i „Równaniu Jamiego Drake’a” ekscytująca powieść wielokrotnie nagradzanego Christophera Edge’a. Kolejny raz udowadnia on, że nie ma słów i idei zbyt trudnych dla dzieci. Niczym najlepszy i najbardziej lubiany nauczyciel przybliża w bardzo przystępny sposób takie pojęcia jak: względność, grawitacja, czas i przestrzeń, nieskończoność. „Nieskończony wszechświat Maisie Day” to nie tylko fantastyka dla młodych, ale także wzruszająca historia o sile rodzinnej miłości, przyjaźni i odnajdywaniu się w niełatwym świecie (a może raczej światach?). Wszystko to na najwyższym literackim poziomie, do którego Edge zdążył przyzwyczaić swoich czytelników.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: materiały wydawnictwa

dobrerecenzje | 2018-09-04
Przeczytana: 04 września 2018

Christopher Edge to autor książki pt.” Równanie Jamiego Drake’a”-pamiętacie?
A dziś ten sam autor zaprasza Was do swojej najnowszej opowieści pt.” Nieskończony wszechświat Maisie Day”.
Autor tych książek(ale nie tylko) znany jest z tego, że pisze opowieści dla dorastających dzieci, nie tylko że są zabawne i rozrywkowe, a do tego jeszcze bardzo pouczające, gdzie akcja tych książek wybiega daleko poza ramy wszechświatu, a więc spora dawka fizyki i astronomii.
Maisie Day to dziewczynka, obchodząca swoje dziesiąte urodziny.
W tym dniu cała rodzinka bardzo stara się, aby jubilatka czuła się dobrze: mama piecze ciasta, tata w ogrodzie przygotowuje altankę do urodzinowej imprezy.
Wszyscy bardzo się starają, aby Maisie wszystko się podobało, bowiem dziewczynka nie jest przeciętna.
Jest matematycznym geniuszem, a ponad wszystko uwielbia odkrywać i poznawać tajemnice wszechświata.
Jedyne o czym marzy najbardziej na świecie to zestaw potrzebny do budowy małego prywatnego reaktora...

roooki | 2018-09-11
Julith | 2018-09-24
Ola | 2018-09-18
Inka | 2018-09-17

Patronaty tygodnia

Małymi krokami zbliża się wrzesień. Dla niektórych jest to początek roku szkolnego, inni oczekują już zakończenia upałów i powolnego wejścia w jesienną aurę. Dla książkoholików oznacza to wejście w sezon, gdy wydawnictwa na nowo zarzucą nas nowościami, a portfele w zastraszającym tempie opustoszeją. Dla tych, którzy chcą poćwiczyć kupowanie książek mamy 9 premier, które w tym tygodniu wychodzą pod naszym patronatem!