Nieskończony wszechświat Maisie Day

Tłumaczenie: Karol Sijka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Infinite Lives of Maisie Day
Inegrette

Maisie Day jest małym geniuszem i marzy o tym, by dostać na swoje dziesiąte urodziny części do budowy własnego reaktora jądrowego. Dziewczynka budzi się w urodzinowy poranek podekscytowana na myśl o czekających na nią prezentach. Odkrywa jednak, że jej rodzice i siostra gdzieś zniknęli, a za drzwiami domu rozprzestrzenia się przerażająca i pochłaniająca wszystko czerń. Uwięziona pomiędzy rzeczywistością a innym światem dziewczynka musi wykorzystać swoją wiedzę, by ocalić rodzinę. Czy miłość do rodziny wystarczy, by odnaleźć drogę do rzeczywistości? A może los daje jej szansę na wykazanie się przed starszą siostrą, która dotychczas nie traktowała jej na poważnie?
Kolejna po „Wielu światach Albiego Brighta” i „Równaniu Jamiego Drake’a” ekscytująca powieść wielokrotnie nagradzanego Christophera Edge’a. Kolejny raz udowadnia on, że nie ma słów i idei zbyt trudnych dla dzieci. Niczym najlepszy i najbardziej lubiany nauczyciel przybliża w bardzo przystępny sposób takie pojęcia jak: względność, grawitacja, czas i przestrzeń, nieskończoność. „Nieskończony wszechświat Maisie Day” to nie tylko fantastyka dla młodych, ale także wzruszająca historia o sile rodzinnej miłości, przyjaźni i odnajdywaniu się w niełatwym świecie (a może raczej światach?). Wszystko to na najwyższym literackim poziomie, do którego Edge zdążył przyzwyczaić swoich czytelników.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: materiały wydawnictwa

AnnaSikorska | 2018-10-24

Świadomość o tym, że istnieją ludzie inaczej postrzegający świat rośnie. Ciągle jednak nie wiemy czym to postrzeganie różni się od neurotypowego, w jaki sposób takie osoby zmagają się z odbiorem rzeczywistości, porządkowaniem bodźców, układania ich w czasie i przestrzeni, radzenia sobie z zaburzoną linearnością odbioru, płataniem figlów przez pozornie normalnie działający mózg, ale sprawiający, że empiryczne poznanie bywa trudne. W świat takich tematów w swoich książkach wprowadza nas Christopher Edge, dla którego opowieści o niezwykłych dzieciach są pretekstem nie tylko do poruszenia ważnych tematów społecznych, ale i okazją do przybliżenia dużej dawki wiedzy o kosmosie w bardzo przystępnej formie.
„Równanie Jamiego Drake'a” pozwoliło nam się zapoznać z chłopcem, którego tata pracował w stacji kosmicznej. Zbieg okoliczności pozwolił chłopcu odkryć dziwne wydarzenia związane z życiem w kosmosie. Z kolei „Wiele światów Albiego Brighta” wykorzystuje temat tęsknoty za zmarłą mamą, aby...

bibi | 2018-10-19
Przeczytana: 10 września 2018

Sposób opowiadania, pomysł na życie bohaterki, zagłębienie w pojęciach naukowych sprytnie wyjaśnianych na poziomie dziesięciolatka. To wszystko sprawia, że wzięcie do ręki tej książki równa się błyskawiczne jej przeczytanie i niedowierzanie w to, co się dzieje. Nawet jeśli są to trudne zagadnienia z pogranicza fizyki, astronomii, autor radzi sobie z nimi doskonale, a czytelnik czuje satysfakcję z lektury.
więcej na: https://madebybibi.blogspot.com/2018/09/nieskonczony-wszechswiat-maisy-day.html#more

dobrerecenzje | 2018-09-04
Przeczytana: 04 września 2018

Christopher Edge to autor książki pt.” Równanie Jamiego Drake’a”-pamiętacie?
A dziś ten sam autor zaprasza Was do swojej najnowszej opowieści pt.” Nieskończony wszechświat Maisie Day”.
Autor tych książek(ale nie tylko) znany jest z tego, że pisze opowieści dla dorastających dzieci, nie tylko że są zabawne i rozrywkowe, a do tego jeszcze bardzo pouczające, gdzie akcja tych książek wybiega daleko poza ramy wszechświatu, a więc spora dawka fizyki i astronomii.
Maisie Day to dziewczynka, obchodząca swoje dziesiąte urodziny.
W tym dniu cała rodzinka bardzo stara się, aby jubilatka czuła się dobrze: mama piecze ciasta, tata w ogrodzie przygotowuje altankę do urodzinowej imprezy.
Wszyscy bardzo się starają, aby Maisie wszystko się podobało, bowiem dziewczynka nie jest przeciętna.
Jest matematycznym geniuszem, a ponad wszystko uwielbia odkrywać i poznawać tajemnice wszechświata.
Jedyne o czym marzy najbardziej na świecie to zestaw potrzebny do budowy małego prywatnego reaktora...

roooki | 2018-09-11
Na półkach: TBR 2018, Przeczytane