Miasteczko Perfect

Wydawnictwo: Zielona Sowa
LubimyCzytać

Witaj w Miasteczku Perfekt! Tutaj każdy jest schludny, porządny i perfekcyjnie grzeczny przez cały rok. Tutaj każdy musi nosić okulary, żeby nie oślepnąć… To dlatego Violet nie miała najmniejszej ochoty przeprowadzać się do Perfect. Dziewczynka jednak szybko odkrywa, że w mieście dzieje się coś dziwnego… W nocy słyszy dziwne dźwięki, jej mama zachowuje się inaczej niż zwykle, a w dodatku tata...

Witaj w Miasteczku Perfekt!

To dlatego Violet nie miała najmniejszej ochoty przeprowadzać się do Perfect.
Dziewczynka jednak szybko odkrywa, że w mieście dzieje się coś dziwnego… W nocy słyszy dziwne dźwięki, jej mama zachowuje się inaczej niż zwykle, a w dodatku tata gdzieś przepadł.
Gdy Violet spotyka Boya, uświadamia sobie, że nie tylko jej tata został porwany… oraz że tajemniczy Obserwatorzy strzegą pewnego perfekcyjnie przerażającego sekretu!

Jedna z tych książek, które czytasz i nie możesz się doczekać, co będzie dalej. Perfekcyjna kombinacja dla każdego, kto nie chce oglądać świata przez różowe okulary!
Niezapomniana, ekscytująca i zabawna opowieść z dreszczykiem.
Jeśli szukasz historii magicznej od początku do końca, „Miasteczko Perfect” jest dla Ciebie!

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Oficjalna recenzja
Gwiazdopatrznia książek: 1030

Tutaj zawsze ktoś ma cię na oku*

Bracia Edward i George Archer w swoim wymarzonym perfekcyjnym miasteczku upatrują jednej wady: każdy mieszkaniec gwałtownie ślepnie i musi nosić specjalne okulary. Violet jako nowa mieszkanka miasteczka Perfect sceptycznie podchodzi do swojego nowego miejsca zamieszkania. Jej obawy znajdują swoje potwierdzenie, gdy jej tata znika, a mama zachowuje się całkowicie odmiennie. Rodzina zostaje rozdzielona, a niejasności się nawarstwiają.

Na szczęście dziesięcioletnia Violet dostrzega więcej niż pozostali i nie daje założyć sobie różowych okularów – dosłownie i w przenośni. Zachowanie zgodne z wytycznymi, nigdy nie było mocną stroną dziewczynki, a teraz okazuje się to jej największym atutem. Brak restauracji, która serwuje rybę z frytkami, to dla Violet wystarczający fakt, aby znielubić każde miasto. Więc miasteczko Perfect, gdzie każdy jest schludny, punktualny i nieustannie perfekcyjny, przyprawia ją o ciarki. Zdeterminowana, postanawia zaufać swojej intuicji i nowo poznanemu chłopcu o imieniu Boy.

Violet i Boy, są niczym pyłki kurzu na idealnym obrazie małego miasteczka. Bardzo ludzkie pyłki, pouczające nas o tym jak łatwo przyklejamy łatkę „dziwaka” osobom, które nie podążają za tłumem, a jedynie chcą iść własną ścieżką. Dzięki nim dostrzegamy fundamentalną potrzebę więzi rodzinnych, miłości i bliskości. Przypominają, że warto widzieć życie, takim jakie jest, a ludzie powinni być cenieni nie tylko za to, co mają ze sobą wspólnego, ale i za to, co ich różni.

Tajemniczy,...

Tajemniczy, niepokojący i mroczny klimat książki uderza w nas od samego wstępu. Sensacyjne wątki i zagadki wiążą się w skomplikowany sposób, którego z pozoru byśmy się nie spodziewali po historii dedykowanej dla młodych czytelników, co tylko przypomina nam, że to właśnie oni są tymi najbardziej wymagającymi odbiorcami.

Magiczną okładkę, wklejkę, mapę i cudowne detale, książka zawdzięcza bajecznie uzdolnionemu niemieckiemu ilustratorowi Karlowi Jamesowi Mountfordowi. To co stworzył, jest nierozerwalną częścią historii. Aż trudno uwierzyć, że pomysł na książkę zrodził się w głowie autorki dzięki nabyciu pary okularów w australijskim sklepie z antykami. Autorka zmuszona zmienić szkła, w tych zapewne pięknych okularach, pomyślała o tym jak szkła odmieniają widziany przez nas obraz i voilà mamy książkę!

„Miasteczko Perfect” Heleny Duggan jak na historię o nieskazitelnym miasteczku, ma wiele przygód na sumieniu. Zapewnia nam idealną mieszankę unikatów: okularów zniekształcających rzeczywistość, hodowli krwiożerczych kwiatów – oczu, zuchwałej kradzieży wyobraźni na dużą skalę, a nawet śmiałej dywersji i rewolucji mieszkańców Ziemi Niczyjej. Okazuje się, że perfekcyjne miasto mieści w sobie niejeden ciemny zakątek.

Co oślepiło mieszkańców? Czym jest Nagięta Rzeczywistość? Co knują bliźniacy Archer? Jak uratować miasteczko i jego mieszkańców? Na czytelnika czeka wiele do odkrycia i przeżycia, a to wszystko by dojść do wniosku, że nie ma nic bardziej perfekcyjnego od naszej nieperfekcyjnej codzienności.

Anna Gajewska

*cytat z książki

Matylda Saresta | 2018-08-09

Świetna powieść grozy dla dzieciaków;) Rasowy horror, chyba jeden z tych najstraszniejszych, kiedy to rodzice zmieniają się nie do poznania i zapominają o własnych dzieciach.
Creepy "perfekcyjne" miasteczko - odmiana Żon ze Stepford, dla młodszych odbiorców.
Bardzo dobra narracja, atmosfera i sama historia, która chyba nie dobiega do końca...
Polecam.

Buba | 2018-06-07
Przeczytana: maj 2018

Tytułowe miasteczko Perfect wydaje się perfekcyjne,
ale nie wszystko jest takie, jakie wydaje się jego mieszkańcom...

"Miasteczko Perfect" Heleny Duggan to sensacyjna książka dla dzieci.
Wciąga już od pierwszej strony i trzyma aż do ostatniej. A ma ich prawie 400.

Fabuła opiera się na bardzo oryginalnym pomyśle,
a poszczególne wątki wiążą w skomplikowany sposób.

To ekscytująca, zagadkowa, niepokojąca opowieść o rodzinie.
Nie o konkretnej rodzinie; raczej o więzach rodzinnych i potrzebie bliskości.

Na skutek niecnych działań dwóch genialnych braci Archerów,
wiele rodzin zostało rozdzielonych, w tym ich własna...
Dlaczego to zrobili? Z zazdrości? Chęci władzy?
Nie zdradzę, sprawdźcie sami :-)

W książce znajdziecie też:
naiwność, marzenia,
zasady, porządek
oraz
walkę dobra ze złem,

W miasteczku Perfect dzieje się coś...

Ophelia | 2018-10-13
Przeczytana: 13 października 2018

Witaj w miasteczku Perfect, gdzie wszyscy są idealni i przestrzegają zasad - każdy wypiek pani domu jest perfekcyjny, dzieci nie wiercą się w ławkach podczas lekcji i grzecznie słuchają nauczycieli, a wszelkie kwestionowanie zasad ma swoją cenę.
Wszyscy są perfekcyjni.
No prawie wszyscy.
Wszyscy poza Violet - główną bohaterką, która poznaje tajemniczego Boya i próbuje zrozumieć, dlaczego wszyscy są tak idealni.
Przyznaję bez bicia, że myślałam, że ta książka będzie bardzo powierzchowna z wyjaśnieniem tajemnicy miasteczka, jednakże wciągnęła mnie mimo mojego dorosłego wieku (już dawno nie mam 12-13 lat ;)). Bardzo zgrabne i w zasadzie nietuzinkowe pomysły pojawiły się w tej książce, choć kilku rzeczy się domyślałam, a mimo to, naprawdę byłam zaskoczona wyobraźnią autorki.
Świetna narracja, dialogi, wartka akcja, wspaniałe pomysły, mnogość bohaterów i spójna fabuła, to wszystko przełożyło się na dobrą i nienaciąganą historię Miasteczka Perfect. Trochę klimatem mi przypominała...

Dorota | 2018-08-02

Miasteczko Perfect jest.....perfekcyjne 😁 Piękne domy z idealnymi ogrodkami, błyszczące czystością ulice, same sklepy ze zdrową żywnością, wszyscy mieszkańcy są dla siebie mili, a dzieci idealnie grzeczne. Gdy więc Violet przeprowadza się tu wraz z rodzicami jest załamana 😁 No bo kto chciałby być schludny i porządny przez cały czas? No i nosić okulary żeby nie oślepnąc. Bo gdy tylko zamieszka sie w miasteczku Perfect traci się wzrok i okulary są niezbędne aby cokolwiek widzieć. A to dlaczego tak się dzieje to tylko wierzchołek całego przerazajacego sekretu.

Kochani co to była za rewelacyjna książka. I tak, to książka dla dzieci. Ale napisana niesamowicie pomysłowo. Nie znalazlam w niej niczego odgrzewanego czy schematycznego. Jestem pełna podziwu dla Autorki bo myślałam, że już nic nie może mnie zaskoczyć. Czytanie jej to MAGIA. Super bohaterowie, świetna akcja, nieziemska intryga no cud, miód, orzeszki. I mało tego, że książka jest przygodowa jest również mądra i wzruszająca. Na...

Amelcia | 2018-10-26

Miasteczko Perfect- tajemnicze, zaskakującę tak samo jak książka

Laura_S | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Przeczytałam jednym tchem. Rewelacyjna!

kultur-alnie | 2018-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2018