My Plain Jane
_s_iw

Może ci się wydawać, że znasz tę historię. Sierota Jane Eyre, bez grosza przy duszy, rozpoczyna nowe życie jako guwernantka w Thornfield Hall. Tam spotyka mrocznego i tajemniczego pana Rochester. Pomimo dużej różnicy wieku i jego nieznośnego temperamentu, zakochują się w sobie i, o zgrozo, ONA wychodzi za niego za mąż. Ale czy to na pewno Jane Eyre? Przygotuj się na przygodę w której nic...

Ale czy to na pewno Jane Eyre?

Przygotuj się na przygodę w której nic nie jest takie, jak się wydaje: pewien dżentelmen ukrywa się bardziej niż trup w szafie. A co jeżeli we wszystko wmieszają się początkująca pisarka Charlotte Brontë i badacz zjawisk nadprzyrodzonych Alexander Blackwood?

źródło opisu: https://www.wsqn.pl/

źródło okładki: https://www.wsqn.pl/

Bursikowa | 2018-10-19
Przeczytana: 14 października 2018

Bardzo dużo oczekiwałam od tej książki... Chyba za dużo, bo się rozczarowałam. Bo przeczytaniu "Mojej Lady Jane" liczyłam na kawał dobrej powieści przy której będę co chwilę łapać się za brzuch ze śmiechu. Nie dostałam tego. I w sumie nie do końca rozumiem dlaczego tak się zadziało, bo zarówno w Jane Eyre jak i w Lady Jane były bardzo podobne zabiegi autorek. Ich wstawki, które bardzo mnie wcześniej bawiły... opowieść pełna omyłek... cały czas coś się dzieje... no ale nie zaskoczyło. "Moją Lady Jane" czytałam ponad rok temu... bardzo czekałam na kolejne książki Ladyjanistek... i takie rozczarowanie...
Kilka dni temu, ktoś mi napisał że to nie są książki dla "sztywniaków" więc wychodzi na to, że chyba straciłam poczcie humoru ;p

czytanienaplatanie | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Sięgając po książkę „Moja Jane Eyre” trochę obawiałam się nudy, czy typowego romansu i spotkała mnie gigantyczna niespodzianka. To książka, którą ciężko zakwalifikować do konkretnego gatunku. Mamy tu ogromną dawkę, niekoniecznie angielskiego humoru, szczyptę romansu, wspaniałe przygody oraz, co mnie bardzo zaskoczyło, wątek paranormalny.

Książkę czyta się błyskawicznie i z uśmiechem na ustach, a autorki zadbały, by do końca czytelnik ani na chwilę nie chciał odłożyć jej na bok. Największą sympatię wzbudziły we mnie postacie Charlotte Brontë i Aleksandra Blackwooda, który jest tajemniczym agentem Towarzystwa do spraw Relokacji Dusz Zabłąkanych. Sama Jane Eyre ze względu na dar widzenia i przyciągania duchów jest łakomym kąskiem dla Towarzystwa. Ona jednak na przekór wszystkiemu chce zostać guwernantką. Tak przygoda się zaczyna, a jak się kończy?

Autorki wciągają nas w wir wydarzeń, wplatają postacie rzeczywiste w fantastyczne zdarzenia w bardzo umiejętny sposób. Polecam...

Biblioteczka Rudej | 2018-09-21
Przeczytana: 21 września 2018

"(..) duchy lgną do Latarni jak ćmy do światła. Latarnia ma również władzę nad duchami, może im rozkazywać".

Ja jak zwykle zaczynam od drugiej części. To chyba celowe działanie, żeby sięgnęła po poprzednią część :( zrobię to z największą przyjemnością tylko jedna rzecz stoi na przeszkodzie, a mianowicie czas. I chociaż jesień już puka do drzwi to doba ma nadal 24 godziny...tylko i niestety. Czuję się ostatnio jak ten Kolumb co to odkrył Amerykę, bo ja odkrywam ostatnio gatunki, których dotąd nie miałam okazji czytać i autorów, o których istnieniu nie miałam pojęcia.
Moja Jane Eyre to kontynuacja Mojej Lady Jane, ale ja mam wrażenie, że można te książki czytać zupełnie oddzielnie ( nie miałam pojęcia o istnieniu pierwszej części) .Akcja powieści toczy się w XIX wieku w Anglii, gdzie króluje monarchia, dworska etykieta i tutaj to poznajemy Jane Eyre, sierotę, która wraz z przyjaciółką Charlotte Bronte znajdują się na pensji dla panien ( w tamtych czasach brak było koedukacyjnych...

Jabłuszkooo | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

,,Moja Jane Eyre'' to bardzo ciekawa interpretacja znanej większości historii o biednej sierocie. Autorki w tej książce postawiły na dawkę humoru, (nie)poważną historię i odrobinę fantastyki (duchy). Uważam, że ta książka jest naprawdę fajna i wyróżniająca się na tle innych, dlatego też na pewno warto ją poznać. Nie brakuje w niej zwrotów akcji, które nieraz są w stanie przyprawić o ból głowy, jednakże czyta się ją niezmiernie szybko i stosunkowo lekko, dlatego też jest idealna na tę końcówkę wakacji.

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Northman | 2018-10-08
Przeczytana: 01 października 2018

Klasyka - prześmiewczo :) :)

Wyśmianie klasycznej historii Jane Eyre :)... No inaczej się tego nazwać nie da :) :) , aczkolwiek, przewrotnie na rzecz patrząc - przewrotność zaś jest w przypadku tej książki jak najbardziej wskazana ;) - wyszło to wszystko ŚWIETNIE!

Jane Eyre, podobnie jak w oryginale autorstwa Charlotte Brontë, jest sierotą. Na swej drodze spotyka - a jakże - Szanownego Pana Rochestera... I na tym w zasadzie wierne podobieństwa względem oryginału się kończą :) ... w ostatecznym rozrachunku to wiadomość iście fantastyczna (!), dzięki temu bowiem powstała książka cudownie przewrotna, ironicznie humorystyczna, z dawką uwielbianego przeze mnie absurdu (!!!) i, co najważniejsze, z całą masą dobrej zabawy w trakcie czytania :)

W jaki sposób przerobiono historię Jane Eyre? Nie mogę za bardzo brnąć w spoiler ;) (przyjemności z czytania książki Wam zabierać nie zamierzam), ale dość rzec, że na kartach tej oto pozycji Jane posiada zdolności paranormalne pozwalające...

ElaF | 2018-09-24
Przeczytana: 23 września 2018

Zawiodłam się.. Rozczarowałam. Historia ma potencjał. Ale wykonanie.. brak logiki.. a skoro ja to zauważyłam to jest źle.. Szkoda. Pierwsza część była rewelacyjna.. a tutaj wiało nudom

Wiiki_books | 2018-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

"Moja Jane Eyre" to ciekawy i równie zabawny co tom pierwszy drugi tom serii Ladyjanistki.
Początkowo sięgając po tę powieść, bałam się, że będzie równie nudna co "Dziwne losy Jane Eyre", które szczerze mówiąc niezbyt przypadły mi do gustu. Okazało się jednak, iż nie powinnam wątpić w trzy genialne autorki, które stworzyły wciągającą i przezabawną powieść na wakacyjne popołudnie.

Książka opowiada o Jane, biednej sierocie, głównej bohaterce powieści "Dziwne losy Jane Eyre" od Charlotte Bronte. Jednak w tym odtworzeniu znanej klasyki, książka jest przezabawna, z nutką fantastyki (duchami), a dialogi pomiędzy bohaterami momentami komiczne. Powieść czyta się błyskawicznie, a wielki banan na twarzy i głośny śmiech gwarantowany, dlatego nie radziłabym czytać tej książki w miejscu publicznym.
Książka napisana jest barwnym językiem, bohaterów nie da się nie polubić, a płynna i wartka akcja wciąga nas coraz bardziej.
"Moja Jane Eyre" to interesująca, zabawna i wciągająca powieść...

Monika KanapaLiteracka | 2018-10-21
Na półkach: Na regale, 2018, Przeczytane

Oczekując zabawnej odskoczni nie zawiodłam się. Czuję się ukontentowana, rozbawiona i ujęta talentem autorek. Doceniam pasję i zaangażowanie, wiedzę na temat oryginału i niebanalną wyobraźnię. To naprawdę ciekawie napisana komedia z masą wątków romantycznych, paranormalnych i kryminalnych. Naszpikowana seriami pomyłek wywołuje częste wybuchy śmiechu. Mam jednak wrażenie, że szybko wyleci mi z pamięci, ponieważ jest to ten typ literatury, który nie zaangażował zbyt wielu moich emocji.

Truskaweczka | 2018-11-02
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane

Świetnie napisana historia.
Pełna tajemnic, zagadek i intryg, z nutką grozy w tle i wielką dawką humoru. Ja bawiłam się znakomicie, historia Jane i jej przyjaciół mocno mnie wciągnęła, a po przeczytaniu tej książki mam ochotę zgłębić tylko ich temat. Polecam!

Alex | 2018-08-15
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Gdyby tak spojrzeć na coś znanego z innej perspektywy albo od przysłowiowej „podszewki”? Jaką historię ujrzelibyśmy wtedy? Może rzuciłaby całkiem inne światło na to co wydawało się już bez jakichkolwiek tajemnic i niespodzianek. Czasem tam gdzie nie spodziewamy się niewiadomych pojawiają się gdy zejdziemy z utartych ścieżek.

Być sierotą i to jeszcze biedną w dziewiętnastym wieku to nic przyjemnego, a jeśli do tego jest się młodą kobietą trzeba nie lada siły oraz przede wszystkim zdrowia by wyjść cało. Jane Eyre oraz jej przyjaciółki coś o tym wiedzą, Charlotte i Helena stoją u boku koleżanki bez względu na sytuację, nie przeszkadza im skryty charakter tej pierwszej i czasem niezrozumiałe zachowanie. Jednak czy ta trójka jest przygotowana na całe pasmo niezwykłych wydarzeń? Ale po kolei czyli po pierwsze praca Jane jako guwernantki u szanownego pana Rochester, po drugie pojawienie się Alexandra Blackwood, mającego bliskie kontakty z zjawiskami powiedzmy nie z tego świata i po...