Moja Jane Eyre

Cynthia HandJodi Meadows Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: Ladyjanistki literatura młodzieżowa
My Plain Jane
My Plain Jane
literatura młodzieżowa
Maciej Pawlak
Ladyjanistki

Jane Eyre to jedna z moich najulubieńszych książek, więc może powinnam poczuć się urażona, co autorki zrobiły z tą historią. Ale się nie poczułam. Wręcz przeciwnie - bawiłam się świetnie!

"Moja Jane Eyre" to kolejna powieść z trylogii Ladyjanistek, którą przeczytałam. Przyznam, że było zdecydowanie lepiej niż przy "Mojej Lady Jane". Jednak ta książka nie dołączyła do mojej listy ulubieńców.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Tak króciutko o fabule. Jest to retelling losów Jane Eyre z elementem fantastycznym w postaci duchów. W historii pojawia się również Charlotte Brontë,...

*śmiech* przepraszam, co to ma być?

Pierwsza część bardzo mi się podobała, ale też dotyczyła innej epoki i innych bohaterów.
Wtrącenia autorek w nawiasach były w większości przypadków niepotrzebne.
Kilka śmiesznych zdań nie uratuje całego dialogu, ani reszty książki.
Jane Eyre była nijaka, nie wierzę, co zrobiono z tą bohaterką. Najciekawszą postacią kobiecą w tym wszystkim był duch... Helena, którą posyła...

Na półkach: , , , , ,

Poprzednia część nawet mi się podobała, dlatego z chęcią zabrałam się za kolejny tom. Jednak ten trochę mnie rozczarował.

Historia już tak nie wciąga, a nawet jeśli, to dopiero w 2 połowie książki. Z początku jest bardzo nudno i nawet nie chciało mi się po nią sięgać. Potem się to trochę zmieniło, ale wciąż autorki mogły akcję trochę przyspieszyć.

Bohaterów polubiłam,...

Chociaż sam zwariowany pomysł na "umagicznienie" dzieła Pani Bronte uważam za ciekawy i zachęcający, o tyle nie podoba mi się to, jak przedstawiono samą Jane. W moim odczuciu główną bohaterką tego dzieła jest Panna Bronte i książka powinna nosić tytuł "Moja Charlotte Bronte... a, no i jakaś tam Jane". Panna Eyre jest postacią dosyć nijaką, zadurzoną dziewczyną bez...

Cudowne, śmieszne i zwariowane czytadło. W sam raz na jesień.

Kolejna genialna opowieść przy której można zjeść lacie ze śmiechu ;)
Tym razem na tapecie Jane Eyre i jej nieznana historia :)

Niestety nie mogę wybaczyć autorkom tego, co zrobiły postaci Jane Eyre. W oryginale jest to kobieta o żelaznych zasadach i niezłomnym charakterze, a w tej książce została sprowadzona do roli głupiutkiego podlotka, który zakochuje się w pierwszym lepszym mężczyźnie. Nie. No po prostu nie.

"Moja Jane Eyre" to książka napisana przez Cynthię Hand, Jodi Meadows i Brodi Ashton. Akcja toczy się w 1834 roku w Anglii w trakcie panowania króla Wilhelma IV. Główną bohaterką jest osiemnastoletna Jane Eyre, która jest nauczycielką po niedawno przez nią ukończonej szkole o nazwie Lowood, gdzie panuje bieda, głód i chłód. Ma dwie przyjaciółki-Charlotte i Helenę. Pierwsza...

Dyskusje

• 2018